Wakacje w trójmieście - jak zobaczyć jak najwięcej?

  

 Najważniejszymi nadmorskimi miastami bez wątpienia jest Gdańsk, Gdynia i Sopot, czyli Trójmiasto. Znajduje się tam sporo atrakcji wartych odwiedzenia, lecz kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Atrakcje Trójmiasta to liczne zabytki, ciekawe miejsca i miejskie plaże, które w sezonie letnim tętnią życiem. Cały obszar, na którym znajduje się Trójmiasto, jest niezwykle atrakcyjny, więc nic w tym dziwnego, iż co roku przybywają tu rzesze turystów. Jak zatem zaplanować wakacje, aby odwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc?Zwiedzanie Trójmiasta

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje Trójmiasta potrzebny będzie co najmniej tygodniowy pobyt, ponieważ do zwiedzania jest sporo różnych miejsc. Jednym z najważniejszych zabytkowych miejsc jest Trakt Królewski, który znajduje się w Gdańsku. W dawnych czasach tędy wjeżdżali najmożniejsi obywatele kraju. Obecnie jest to miejsce, gdzie znajduje się ulica Długa oraz Długi Targ. To tu właśnie znajduje się najwięcej atrakcji i zabytków w całym Gdańsku, więc w tym obrębie można spotkać tłumy ludzi spragnionych zwiedzania.

Niedaleko Traktu Królewskiego można zobaczyć również między innymi Ratusz Głównego Miasta, Złotą Bramę, Zieloną Bramę, Dom Uphagena, czy Dom Schumannów oraz Dwór Artusa. Oprócz tego wzdłuż ulicy Długiej znajduje się mnóstwo lokali gastronomicznych, gdzie możemy się posilić po intensywnym zwiedzaniu, a także skosztować lokalnych specjalności.

Nie brakuje tam również stoisk oferujących przeróżne pamiątki z wakacyjnego pobytu. Niemniej jednak największą atrakcją w pobliżu Traktu Królewskiego z całą pewnością jest zabytkowa Fontanna Neptuna, która stała się symbolem Gdańska.


Statek Dar Pomorza i Okręt ORP Błyskawica, czyli dwa pływające muzea w Gdyni

Są to bardzo znane i chętnie odwiedzane atrakcje znajdujące się w jednym z miast Trójmiasta, czyli w Gdyni. Oba obiekty udostępnione zostały do zwiedzania, więc dzięki temu turyści mogą poznać szczegóły, jak dawniej toczyło się życie na morzu. Dar Pomorza to prawdziwy symbol Gdyni, który został  zbudowany w 1909 roku. Można tu zobaczyć kajuty i maszynownię, a także zajrzeć do oficerskiej mesy i do magazynu żagli.

Drugi to okręt OPR Błyskawica, czyli prawdziwa legenda Marynarki Wojennej i jedyny niszczyciel, który aktywnie brał udział podczas II Wojny Światowej. Obecnie można w nim zwiedzać maszynownie, kotłownie i uzbrojony pokład oraz wszystkie zamieszczone na nim eksponaty, które zachowały się w dobrym stanie.


Opera Leśna w Sopocie

Najbardziej znanym obiektem zabytkowym Trójmiasta znajdującym się w Sopocie jest Opera Leśna. Została ona umieszczona na terenie zalesionym, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Amfiteatr został wzniesiony w 1909 roku i od początku były tu organizowane liczne koncerty, konkursy i festiwale. Do tej pory co roku organizowany jest tu festiwal muzyczny.

To tylko kilka atrakcji Trójmiasta, których jest znacznie więcej między innymi Westerplatte i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Skwer Kościuszki i przylegające do niego Molo Południowe w Gdyni, Molo w Sopocie i wiele innych atrakcji, które z pewnością uda się zobaczyć podczas tygodniowego pobytu nad morzem.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów