Wakacje w trójmieście - jak zobaczyć jak najwięcej?

  

 Najważniejszymi nadmorskimi miastami bez wątpienia jest Gdańsk, Gdynia i Sopot, czyli Trójmiasto. Znajduje się tam sporo atrakcji wartych odwiedzenia, lecz kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Atrakcje Trójmiasta to liczne zabytki, ciekawe miejsca i miejskie plaże, które w sezonie letnim tętnią życiem. Cały obszar, na którym znajduje się Trójmiasto, jest niezwykle atrakcyjny, więc nic w tym dziwnego, iż co roku przybywają tu rzesze turystów. Jak zatem zaplanować wakacje, aby odwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc?Zwiedzanie Trójmiasta

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje Trójmiasta potrzebny będzie co najmniej tygodniowy pobyt, ponieważ do zwiedzania jest sporo różnych miejsc. Jednym z najważniejszych zabytkowych miejsc jest Trakt Królewski, który znajduje się w Gdańsku. W dawnych czasach tędy wjeżdżali najmożniejsi obywatele kraju. Obecnie jest to miejsce, gdzie znajduje się ulica Długa oraz Długi Targ. To tu właśnie znajduje się najwięcej atrakcji i zabytków w całym Gdańsku, więc w tym obrębie można spotkać tłumy ludzi spragnionych zwiedzania.

Niedaleko Traktu Królewskiego można zobaczyć również między innymi Ratusz Głównego Miasta, Złotą Bramę, Zieloną Bramę, Dom Uphagena, czy Dom Schumannów oraz Dwór Artusa. Oprócz tego wzdłuż ulicy Długiej znajduje się mnóstwo lokali gastronomicznych, gdzie możemy się posilić po intensywnym zwiedzaniu, a także skosztować lokalnych specjalności.

Nie brakuje tam również stoisk oferujących przeróżne pamiątki z wakacyjnego pobytu. Niemniej jednak największą atrakcją w pobliżu Traktu Królewskiego z całą pewnością jest zabytkowa Fontanna Neptuna, która stała się symbolem Gdańska.


Statek Dar Pomorza i Okręt ORP Błyskawica, czyli dwa pływające muzea w Gdyni

Są to bardzo znane i chętnie odwiedzane atrakcje znajdujące się w jednym z miast Trójmiasta, czyli w Gdyni. Oba obiekty udostępnione zostały do zwiedzania, więc dzięki temu turyści mogą poznać szczegóły, jak dawniej toczyło się życie na morzu. Dar Pomorza to prawdziwy symbol Gdyni, który został  zbudowany w 1909 roku. Można tu zobaczyć kajuty i maszynownię, a także zajrzeć do oficerskiej mesy i do magazynu żagli.

Drugi to okręt OPR Błyskawica, czyli prawdziwa legenda Marynarki Wojennej i jedyny niszczyciel, który aktywnie brał udział podczas II Wojny Światowej. Obecnie można w nim zwiedzać maszynownie, kotłownie i uzbrojony pokład oraz wszystkie zamieszczone na nim eksponaty, które zachowały się w dobrym stanie.


Opera Leśna w Sopocie

Najbardziej znanym obiektem zabytkowym Trójmiasta znajdującym się w Sopocie jest Opera Leśna. Została ona umieszczona na terenie zalesionym, a dokładniej w Lasach Oliwskich. Amfiteatr został wzniesiony w 1909 roku i od początku były tu organizowane liczne koncerty, konkursy i festiwale. Do tej pory co roku organizowany jest tu festiwal muzyczny.

To tylko kilka atrakcji Trójmiasta, których jest znacznie więcej między innymi Westerplatte i Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Skwer Kościuszki i przylegające do niego Molo Południowe w Gdyni, Molo w Sopocie i wiele innych atrakcji, które z pewnością uda się zobaczyć podczas tygodniowego pobytu nad morzem.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów