TOP 5
Waszych ulubionych kamer
Rynek Starego Miasta w Warszawie można już oglądać online. Kamera
zainstalowana została na budynku Muzeum Warszawy. Dzięki zastosowaniu
najnowszych technologii możemy cieszyć oczy wyjątkowej jakości widokiem.
W centrum Starego Miasta możemy podziwiać posąg syreny wynurzający się z fal. Drugi Pomnik Syrenki (symbolu Warszawy) znajduje się na Powiślu. Otoczenie płyty rynku to różnobarwne, niezwykle urokliwe kamienice. Zostały one wiernie odbudowane w latach 50-tych XX wieku po zniszczeniu ich w czasie trwania II wojny światowej. W kamienicach tych w wielu miejscach mają obecnie swoje siedziby instytucje kulturalne i oświatowe. Na parterach znajdują się liczne sklepiki z pamiątkami i restauracje. Otwierają one w sezonie letnim zewnętrzne ogródki pozwalając turystom zjeść na świeżym powietrzu w otoczeniu Starego Miasta w Warszawie.
Widok z kamery prezentujący Rynek Starego Miasta w Warszawie
Gdy tylko pojawiają się pierwsze wiosenne promyki słońca, na Starym rynku rozstawiane są ogródki restauracyjne. Goszcząc w nich można skosztować tamtejszej kuchni. Klimatu dodają piękne dorożki warszawskie, przemieszczające się co jakiś czas po rynku. Atrakcja ta uznawana jest za najbardziej romantyczny sposób zwiedzania Starego Miasta. W cieplejsze dni zobaczymy tu niejednego grajka, kataryniarza czy innych ulicznych artystów umilających wolny czas wypoczywającym turystom.
W centralnym punkcie Starego Miasta znajduje się słynny pomnik Syrenki. Dla wielu zdjęcie z syrenką z rynku jest nieodłącznym elementem wizyty w Warszawie. Autorem jej jest Konstanty Hegel, który w owym czasie był profesorem w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie.
Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest muzeum które mieści się na Zamku Królewskim. Zamek wraz z zabudowaniami Starego Miasta został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1980 roku. W muzeum można zwiedzać wystawy stałe oraz czasowe. Wśród stałych wyróżnić należy: sale sejmowe, galerię Wettynów, apartamenty królewskie.
Na uwagę zasługuje także galeria arcydzieł gdzie znajdziemy obrazy Giovanniego Battisty Carraciola, Ludolfa Backhuysena czy słynnego Rembrandta. Po wyjściu z muzeum na Plac Zamkowy w Warszawie warto przystanąć pod słynnym i znanym z wielu obrazów, pocztówek i fotografii pomnikiem Króla Zygmunta III Wazy. Warto też spojrzeć na Barbakan, który w XVI wieku stanowił część murów obronnych Starego Miasta. Barbakan został połączony z Basztą Prochową oraz Bramą Nowomiejską, tworząc tak zwaną Bramę Zakroczymską. Od 2005 roku część wnętrz przeznaczona została na cele wystawowe.
W stołecznym mieście oprócz kamery zlokalizowanej na Starym Mieście mamy także inne lokalizacje. Kamery pokazują warszawskie dzielnice takie jak Powiśle, Pragę czy Śródmieście. Dzięki takiemu umiejscowieniu kamer możemy przybliżyć turystom widoki na żywo z różnych części Warszawy i pokazać jej atrakcyjne miejsca. Należą do nich np. Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Bulwary Wiślane.
W centralnej części obrazu kamera prezentuje widok na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wieżowce Warsaw Spire, Centrum LIM i The Warsaw Hub oraz ulicę Świętokrzyską.
źródło: archiwum - widok prezentujący PKiN w Warszawie
Widok na wieżowce znajdujące się w centrum stolicy. Wśród nich w oddali widać także Pałac Kultury. Wyjątkowo pięknie na ujęciach z tej kamery prezentują się wschody i zachody słońca.
źródło: archiwum - widok prezentujący śródmieście Warszawy
Widok na Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego znajdujący się przy al. ks. J. Poniatowskiego w centralnej części Warszawy - dzielnicy Praga-Południe. Stadion wybudowany przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012. Oprócz meczów piłkarskich odbywają się na nich liczne imprezy, koncerty. Na stadionie narodowym występowały takie gwiazdy jak Metalica, Andrea Bocelli a w dniach 01-03.08.2024 na PGE Narodowy odbędzie się koncert Taylor Swift.
źródło: archiwum - widok prezentujący Stadion Narodowy w Warszawie
Most Świętokrzyski – most na Wiśle łączący Śródmieście z Pragą Północ. Tuż obok mostu umiejscowiony jest pomnik warszawskiej syrenki autorstwa Ludwiki Nitschowej. Pomnik wykonano z brązu i wraz z cokołem mierzy 4,5 metra. Po prawej stronie możemy dostrzec Bulwary Wiślane a po lewej Centrum Nauki Kopernik.
źródło: archiwum - widok prezentujący Most Świętokrzyski, Bulwary Wiślane
Waszych ulubionych kamer