NOWOŚĆ - WIDOK NA WARSZAWSKĄ STARÓWKĘ

  

Warszawa - Nowy widok na Rynek Starego Miasta. 


Kamera Full HD z widokiem na wspaniałą Warszawską Starówkę.

Nowy widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie - oglądajźródło: screen z kamery z widokiem na Starówkę w Warszawie 


Każda ze stron Starego Miasta nosi swoją nazwę, i tak jest to: Strona Zakrzewskiego, strona Barssa, Dekerta i Kołłątaja.


Rynek Starego Miasta jest jednym z najpiękniejszych zakątków Warszawy

Ciężko uwierzyć w to, że w 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego został całkowicie zniszczony i tylko dzięki architektom oraz mieszkańcom odbudowano całość z zachowaniem tamtejszego klimatu. 

Zimą, gdzie wielu Warszawiaków robi świąteczne zakupy, prócz straganów świątecznych zobaczymy tu pięknie przyozdobioną świąteczną choinkę.

Gdy tylko pojawiają się pierwsze wiosenne promyki słońca, na Starym rynku rozstawiane są ogródki restauracyjne, goszcząc w nich można skosztować tamtejszej kuchni.

Klimatu dodają piękne dorożki warszawskie, przemieszczające się co jakiś czas po rynku. Atrakcja ta uznawana jest za najbardziej romantyczny sposób zwiedzania Starego Miasta. 

W cieplejsze dni zobaczymy tu niejednego grajka, kataryniarza, ulicznych artystów umilających wolny czas wypoczywającym turystom.


Atrakcje Starówki w Warszawie

Jednym z najciekawszych symboli miasta Warszawa, jakie koniecznie trzeba odwiedzić,  jest muzeum które mieści się na Zamku Królewskim. W centralnym punkcie Starego Miasta znajduje się słynny pomnik Syrenki.

Warto też spojrzeć na Barbakan, który w XVI wieku stanowił część murów obronnych Starego Miasta. Barbakan został połączony z Basztą Prochową oraz Bramą Nowomiejską, tworząc tak zwaną Bramę Zakroczymską. Od 2005 roku część wnętrz przeznaczona została na cele wystawowe. 

Zobaczyć należy też Pomnik Króla Zygmunta III Wazy, mieszczący się na Placu Zamkowym. 

Nowoczesna Warszawa 

Do śródmieścia przenosimy Was za pośrednictwem innej kamery. 
W centralnej części obrazu kamera prezentuje widok na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wieżowce Warsaw Spire, Centrum LIM i The Warsaw Hub oraz ulicę Świętokrzyską.


Widok na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie - zobacz obraz Liveźródło: archiwum 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów