Wybierz się na spacer szlakiem wrocławskich krasnoludków 

  

Festiwal wrocławskich krasnali powraca


 

„ Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie…”



Wybierz się na spacer szlakiem wrocławskich krasnoludków


Festiwal wrocławskich krasnali 10-12 września

10-12 września to trzy dni wypełnione atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko. Po przerwie, wraca do Wrocławia festiwal krasnali. Wrocławski wydział Promocji Miasta zaprasza wszystkich do Ogrodu Staromiejskiego przy Teatrze Lalek.


10 września godz. 10-14 – Letnia scena Teatru Lalek w ogrodzie staromiejskim


- konkurs na najpiękniejszą dekorację krasnalowej chatki skierowany do grup przedszkolnych i dzieci ze szkół podstawowych
- przejażdżki krasnalowym tramwajem
- chemiczne czary – warsztaty i pokazy pokazujące magiczne moce krasnali.
- pokazy bębniarskie – muzyka orientalna i afrykańska
- plastyczne warsztaty – każdy własnoręcznie będzie mógł wykonać krasnoludkową pamiątkę

Zdjęcie z kamery na wrocławskie kamieniczki - zobacz obraz LIVE

źródło: zdjęcie z kamery na wrocławskie kamieniczki 



Festiwal wrocławskich krasnali 11 września

Na terenie Parku Staromiejskiego powstanie Magiczna Krasnoludkowa osada. Wielkie kolorowe namioty, szczudlarze, mimowie, klauni. Strefa kuglarska – ogromna zjeżdżalnia, mnóstwo balonów, pokazy żonglerki. O pełnych godzinach na letniej scenie premierowe pokazy bajek. W tym roku „Psotnik”, „Wyprawa” i „Marzenie”. Na warsztatach stworzycie krasnalową czapeczkę, drewniane zabawki a nawet swoją własną grę planszową.
Wieczorem o godzinie 20 festiwal uświetni swoim występem finalista programu „Mam Talent” Bartek Lewandowski. Prezentuje on nowoczesne podejście do iluzji (bez cylindra i królika). To będzie wyjątkowe show.
Od 21 do 25 Krasnalowe disco – pozytywna zabawa przy mega muzyce jednak…… w zupełnej ciszy. Tego nie można przegapić.

Festiwal wrocławskich krasnali 12 września


Muzeum Miejskie zaprasza na spacer po Rynku w poszukiwaniu najmniejszych mieszkańców miasta. Muzeum Etnograficzne znów zachęca do wzięcia udziału w zajęciach, podczas których dowiemy się czy i dlaczego w dawnych czasach wierzono w krasnoludki i w czym pomagały one ludziom. Te zajęcia organizowane przez muzea są bezpłatne ale w związku z ograniczeniami ilościowymi obowiązuje rezerwacja miejsc.

Arsenał Miejski godz. 20-21:30 tu odbędzie się koncert niespodzianka, który zakończy festiwal
. A wcześniej ognisko, wspólne śpiewy i czytanie opowieści, mitów o krasnalach.


Słyszeliśmy, że w czasie tej imprezy krasnale są dużo bardziej towarzyskie i chętnie zdradzają dzieciom swoje tajemnice. Więc zapiszcie sobie tą datę i przybywajcie w odwiedziny. 

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów