46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2021

  

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, 20-25 września 2021r.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych organizowany jest co roku w Gdyni, gdzie prezentowane są polskie filmy fabularne, powstałe w ciągu ostatniego roku. Główną nagrodą festiwalu są 'Złote Lwy'. 

Impreza jest jedną z najstarszych w Europie i najważniejsza w Polsce. Posiada status narodowego festiwalu filmowego, stąd duża liczba wydarzeń towarzyszących: warsztaty, konferencje. Festiwal daje możliwość dyskusji pomiędzy reżyserami, aktorami, widownią i dziennikarzami. 



Festiwal jest podzielony na 3 grupy konkursowe.

Główny Konkurs, do którego zakwalifikowano już, 16 filmów. Konkurs Filmów Krótkometrażowych z 24 filmami, wyprodukowanymi przez szkoły filmowe oraz producentów niezależnych, oraz Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. 

Laureatów tegorocznego konkursu filmowego poznamy w sobotę. W jury w konkursie głównym w tym roku zasiądą: Joanna Kulig, Agnieszka Smoczyńska, Dorota Roqueplo, Emilia Mira Haviarová, Mikołaj Trzaska, Bogdan Dziworski, Robert Bolesto i przewodniczący Andrzej Barański.

Kto w tym roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni powalczy o Złote Lwy?


W programie na każdy dzień festiwalu przypada kilkadziesiąt filmów, wśród których min. zobaczymy:  "Wszystkie nasze strachy", „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Zupa nic”, "Inni ludzie", „Moje wspaniałe życie”, „Lokatorka”, Prime Time”, " Żeby nie było śladów", " Hiacynt", czy „Tylko strach”. 


Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 20-25 września

źródło: screen z kamery z widokiem na Marinę i Nabrzeże Młodych Żeglarzy w Gdyni.

Gdzie odbędą się seanse filmowe?

– Teatr Muzyczny na dużej, nowej oraz kameralnej scenie,
– Kino Helios (Centrum Handlowe Riviera),
– Gdyńskie Centrum Filmowe

Na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zapraszają organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Samorząd Województwa Pomorskiego i Miasto Gdynia.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów