Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – Łódź 02 - 03.10.2021

  

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to najważniejsza impreza dla twórców i miłośników komiksów w Polsce

Festiwal to okazja do spotkań branżowych i możliwość dyskusji odbiorca - artysta. W czasie festiwalu odbywają się warsztaty dla rysowników i scenarzystów. Prelekcję na temat komiksu i dziedzin pokrewnych tj. gier, filmu i fantastyki, oraz spotkania z twórcami i wydawcami kreskówek.


Festiwal to okazja do spotkań branżowych i możliwość dyskusji odbiorca - artysta.

źródło: zdjęcie z kamery na ulicę Piotrkowską w Łodzi 




W tym roku do najważniejszych składowych tego wydarzenia należą:

- strefa komiksu
Z uwagi na dynamiczną sytuację pandemiczną i różniące się obostrzenia w innych krajach, festiwal będzie miał hybrydową formułę a część prelegentów wystąpi online.
Wystąpi ponad 100 rysowników, a wśród nich:  Sławomir Kiełbus rysownik serii „Kajko i Kokosz- Nowe przygody”; Tomasz Leśniak – grafik, ilustrator, twórca komiksów m.in. „Tymek i Mistrz”; Jacek Skrzydlewski – współtwórca pełnometrażowego komiksu „Kosmiczny Detektyw”.
- strefa gier
- strefa targowa
- konkurs na krótką formę komiksową
- warsztaty i edukacja

Wybrane tematy:

  • Setne urodziny twórcy Polikarpa - o twórczości Adama Bieńkowskiego (sobota, godz. 10)
  • Polski rynek mangowy - raj czy przesyt? (niedziela, godz. 10)
  • Czy Likwidator kiedyś odpocznie?- spotkanie z Ryszardem Dąbrowskim (niedziela, godz. 15).
  • Na styku komiksu i ilustracji - spotkanie z Przemysławem "Trustem" Truścińskim (niedziela, godz. 14).
  • Dzik, Lisek, Kubatu oraz Wojtek i Rudy, czyli komiksy dla dzieci z Egmontu (sobota, godz. 11).


Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal komiksu i gier ?


Termin i godziny otwarcia :
2 października 2021 (sobota) – 9:00-20:00
3 października 2021 (niedziela) – 9:00-17:30

Festiwal odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi ul. Bandurskiego 7 a wystawy będzie można zobaczyć w Centrum Nauki i Techniki ul. Targowa 1/3. Bilety do zakupienia w obu tych miejscach oraz drogą elektroniczną.


Bilety/cennik


Normalny
30 PLN – bilet jednodniowy na sobotę lub niedzielę
50 PLN – karnet dwudniowy

Ulgowy – dzieci  3-14 lat (dzieci poniżej 3 lat – wstęp bezpłatny)
15 PLN – bilet jednodniowy na sobotę lub niedzielę
25 PLN – karnet dwudniowy


Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier organizowany jest od 1991 roku. Pierwszy miał miejsce w Kielcach, kolejne już w Łodzi.  Organizatorami Konkursu jest EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców „Contur”. Partnerem zostało miasto Łódź oraz Atlas Arena.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów