To musisz wiedzieć, gdy wybierasz się z psem na plażę. Zasady przebywania z psem na plaży. 

  

 Jeszcze kilka lat temu przebywanie z psem na plaży było całkowicie zabronione, wręcz niedopuszczalne. Liczba ofert noclegowych przeznaczonych dla turystów wypoczywających z pupilem w ostatnim czasie jednak wzrasta. Obecnie nie pozostawiamy pupila w domu lub hotelu dla psów, ale zwiedzamy świat wraz z kudłatym przyjacielem.


zdjęcie: schutterstock.com


Nie każdy lubi rozstawać się ze swoim pupilem ale wypoczynek na plaży z psem budzi wiele pytań i wątpliwości. Co powinniśmy wiedzieć? Gdzie znajdują się plaże dla psów oraz jak się zachować z psem na plaży? 

PIES NA PLAŻY 

 Nie wszystkie plaże są dostępne dla czworonogów. Złamanie regulaminu plaży w danym miejscu wiąże się z surowymi karami pieniężnymi w wysokości nawet 500 zł. Dlatego uprzedzamy, aby wcześniej zapoznać się z regułami i zasadami przebywania psa na plaży w miejscowości, do której się wybieramy. W niektórych miejscach nad morzem regulamin przewiduje zakaz przebywania zwierząt nawet do października lub wyznaczone są konkretne godziny przebywania psów na plaży. Obecność pupila na plaży jest też dozwolona tylko wówczas, gdy wyprowadzamy psa na smyczy i posiada on kaganiec. 

KTÓRE PLAŻE SĄ DOSTĘPNE DLA PSÓW?

 Z roku na rok, coraz więcej nadbałtyckich plaż jest otwartych dla czworonogów. Miejsca, w których są one akceptowane oznaczone są takimi znakami - „plaża przyjazna dla zwierząt”, „plaża przyjazna dla psów”, „strefa spacerów ze zwierzętami” lub „ plaża dla właścicieli z psami”. Pamiętajmy, że tereny parków narodowych również objęte są całorocznymi zakazami wejścia. Takie same zasady panują na obszarach zajętych przez wydmy. Wydmy traktowane są jako rezerwaty przyrody, więc obowiązuje tam całkowity i bezwzględny zakaz wchodzenia przez ludzi i psy.

GDZIE Z PSEM NA PLAŻĘ? Kilka adresów

 •  Plaża dla psów Kuźnica Półwysep Helski ul. Helska 2, 84-130 Jastarnia - Wejście na plażę: 29 Kuźnica

Pies na plaży


 •  Plaża dla psów Sopot (czynna od godz. 18.00 do godz. 24.00) ul. Al. Wojska Polskiego, Wejście na plażę nr: od 43 do 45 

Pies na plaży

 •  Plaża dla psów w Gdańsk Brzeźno, ul. Przemysłowa 22, Wejście na plażę 34

 Pies na plaży a przepisy w Gdańsku

W związku ze znowelizowaniem w 2015 roku uchwały Rady Miasta dotyczącej utrzymania porządku, w Gdańsku można wejść z psem na wszystkie publiczne plaże przez cały rok.

W Gdańsku można wejść z psem na wszystkie publiczne plaże przez cały rok.

 

 •  Plaża dla psów Karwieńskie Błoto (regulamin wymaga prowadzenia psa na smyczy i w kagańcu) 84-105 Karwieńskie Błoto Drugie. Wejście na plażę nr 4 Karwieńskie Błota
 •  Plaża dla psów Łeba (regulamin wymaga prowadzenia psa na smyczy i w kagańcu) Plaża B (zachodnia), Łeba

Pies na plaży


 •  Plaża dla psów Rowy (regulamin wymaga prowadzenia psa na smyczy i w kagańcu) (350 m na zachód od) ul. Wczasowa 16

Plaża dla psów Rowy


 •  Plaża dla psów Radzikowo Kołobrzeg wejście na plażę i 200 m. plażą na wschód od ul. Zachodniej
 •  Plaża dla psów Pogorzelica ul. Morska 2, Wejście na plażę nr 2 
 •  Plaża dla psów w Niechorze ul. Klifowa, Niechorze. Wejście na plażę nr 18 
 •  Plaża dla psów w Rewalu (plaża zachodnia) ul. Szczecińska 13, Wejście na plażę nr 26

Plaża dla psów w Rewalu


 •  Plaża dla psów Pobierowo (plaża zachodnia)  ul. Ciechanowska 12, 7, Wejście na plażę nr 43
 •  Plaża dla psów Pobierowo (plaża wschodnia) ul. Graniczna 1,Wejście na plażę nr 32
 •  Plaża dla psów Międzyzdroje ul. Gryfa Pomorskiego 80, (sektory L do M)
 •  Plaża dla psów w Świnoujściu (pierwsza psia plaża polskiego wybrzeża od 2006 r.), koniec ulicy Uzdrowiskowej w Świnoujściu.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ Z PSEM NA PLAŻY?

 Najważniejsze to zachować ostrożność, gdy przebywamy z psem na plaży. Pamiętajmy, że plaża jest miejscem publicznym. Po pierwsze w czasie upałów należy odpowiednio zadbać o to, aby piesek nie przebywał w pełnym słońcu, kiedy my będziemy zażywali kąpieli słonecznych. Warto na plażę zabrać ze sobą poidełko z wodą, aby nasz pupil nie pił słonej wody, która mogłaby spowodować odwodnienie i problemy trawienne. Można też mieć większą ilość wody do schłodzenia ciała psiaka, ponieważ sól morska wysusza skórę zwierzęcia i powoduje alergie. O czym każdy właściciel psa musi pamiętać wybierając się z nim na plażę? O zachowaniu i przestrzeganiu czystości na plaży, na której się znajduje. Przypominamy że, odchody i inne pozostałości po naszym pupilu należy zabrać ze sobą, i nie zakopywać ich w piasku. Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.087976 ms