Wakacje i wczasy w Mielnie. Gdzie spać, jak dojechać i co robić w Mielnie?

  

 Mielno to wakacyjna nadmorska miejscowość położona w północno-zachodniej Polsce. Atrakcyjnie położone miasto z dostępem do Morza Bałtyckiego jak i do jeziora Jamno. Posiada dwa kąpieliska morskie i przystań rybacką na popularnym osiedlu Unieście. W Mielnie mieszka zaledwie 2914 mieszkańców, ale w sezonie letnim stanowi jeden z wielu kurortów wypoczynkowych wybieranych przez turystów nad Bałtykiem. Latem nie brakuje tu atrakcji turystycznych i miejsc, gdzie można odpocząć na plaży z całą rodziną. Kurort ten wczasowiczom w sezonie letnim oferuje bogatą bazę noclegową. Jest gdzie spać i co robić w Mielnie? 

Widok na plażę w Mielnie, lipiec 2022 rok

zdjęcie: Widok na plażę w Mielnie, lipiec 2022 rok

 

Gdzie leży wakacyjna miejscowość - Mielno?

 Z racji wspaniałego położenia Mielna, między Morzem Bałtyckim a Jeziorem Jamno turyści wypoczywający w okolicy tego miasta mają duży wybór noclegów i mogą przebierać w ofertach. Apartamenty, hotele, kwatery, pokoje czy domki letniskowe do wynajęcia zlokalizowane są wzdłuż promenady morskiej i nad samym jeziorem Jamno. Najbliżej do nadmorskiej miejscowości od wschodu mamy do Bobolina, a od zachodu do Ustronia Morskiego. Mielno leży zaledwie 15 km od Koszalina. W najbliższej odległości od Mielna na zachód w stronę Chłopów, leży sielska malutka wieś Mielenko. Dla osób szukających wyciszenia to idealne miejsce na letni wypoczynek. 

Screen z kamery na plażowiczów wypoczywających w Ustroniu Morskim

zdjęcie: Screen z kamery na plażowiczów wypoczywających w Ustroniu Morskim 

Jak dojechać do Mielna?

 Do Mielna w sezonie letnim dostaniemy się z najbliższego Koszalina szynobusem, autobusami PKS czy statkiem Koszałek. Jeżeli posiadamy dwa kółka wygodnie do Mielna z Koszalina dojedziemy ścieżką rowerową. Własnym środkiem transportu do Mielna dotrzeć można drogą nr S5 z południa, od wschodu drogą nr 6 jadąc od Słubska. Z Kołobrzegu natomiast drogą nr E28 w stronę Mielna, lub drogą nr 11, która ciągnie się bliżej nabrzeża, ale w sezonie może być bardziej oblegana. 


Gdzie spać? Ośrodki wczasowe i wypoczynkowe w Mielnie 

 Baza ofert noclegowych w Mielnie i okolicach liczy sobie ok 480 miejsc. Ceny noclegów zaczynają się już od 30 zł za osobę/doba. Cena za letniskowy domek, pensjonat, pokój czy apartament dla całej rodziny w znacznej mierze uzależniona jest od usytuowania noclegu od plaży. Im dalej od morza, tym tańsze noclegi. W Mielnie mamy do wyboru różnorodną ofertę ośrodków wczasowych i wypoczynkowych z wyżywieniem lub bez, ze strefą saun czy basenami. Wybierając dom wczasowy możemy ze sobą zabrać pieska. Zwierzak ma gwarantowaną opiekę i może z właścicielem korzystać z plaż dla psów mieszczących się nieopodal plaży w Unieściu. Pokoje i domki w Mielnie to doskonały wybór na wakacje dla całych rodzin, chcących spędzić letnie dni wspólnie w gronie najbliższych. Domki letniskowe usytuowane są zazwyczaj wzdłuż linii brzegowej lasu tuż obok morza. W swojej ofercie posiadają place zabaw dla dzieci, bezpłatny parking, grill, ogrodowy basen czy boisko do siatkówki i koszykówki.  

Atrakcje turystyczne malowniczego Mielna

zdjęcie: Widok na plażowiczów w Mielnie, lipiec 2022 rok

 

Atrakcje turystyczne malowniczego Mielna. Co zwiedzić w Mielnie?

  • Pomnik Morsa

Pomnik symbolizuje odbywające się co roku Międzynarodowe Zloty Morsów, które przyciągają fanów zimowych kąpieli w morzu. Pomnik mieści się na ulicy Kościuszki w Mielnie przy głównym zejściu na plażę. 


  • Pomnik jelenia w Mielnie 

Pomnik jelenia w Mielnie można zobaczyć przy Urzędzie Miejskim na ulicy Chrobrego 10. Legendarny pomnik jelenia naturalnej wielkości zaprasza turystów do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Ta metalowa rzeźba została ufundowana niegdyś przez jednego ziemianina na pamiątkę udanego polowania. 


  • Park linowy Tukan 

5 minut od centrum nadbałtyckiego Mielna mieści się Park Linowy Tukan. W parku na dzieci i dorosłych czekają aż 4 trasy. Począwszy od najłatwiejszych tras przeznaczonych dla dzieci mierzących do 130 cm wzrostu, po najtrudniejsze przeznaczone dla dorosłych z 23 przeszkodami zawieszone 12 metrów nad ziemią. Instruktorzy służą pomocą i gwarantują bezpieczeństwo rozrywki. Park linowy czynny w sezonie letnim.


  • Rejs po Jeziorze Jamno 

Będąc nad morzem obowiązkowo należy wybrać w rejs statkiem nie koniecznie po morzu. W okolicy Mielna znajdują się malownicze jeziora, które zachęcają do spędzenia wolnego czasu na statku. 20-metrowy statek wycieczkowy zabiera na pokład nawet 60 pasażerów. Rejs statkiem wiedzie od jeziora Jamno do przystani w Unieściu, zaledwie 100 metrów od pięknej piaszczystej plaży. Na jeziorze można żeglować jaki i łowić ryby. Jezioro Jamno jest jeziorem powstałym przez odcięcie piaszczystą mierzeją dawnej zatoki od morza Bałtyckiego.


  • Promenada przyjaźni w Mielnie

Promenada Przyjaźni w Mielnie, to wspaniałe miejsce na długie romantyczne spacery. Mieleńska promenada ciągnie się na długości 3 kilometrów w kierunku Unieścia. Turyści mogą tu odpocząć na ławeczkach podziwiając malowniczy widok na morze zachody słońca i skorzystać z licznych tawern czy restauracji zlokalizowanych wzdłuż całej promenady. Co ciekawe, na deptaku można zagrać w szachy z wielkimi figurami do gry. Promenada kończy się przy kanale Jamneńskim, gdzie jezioro Jamno wpływa do Bałtyku. 


  • Piernikowy dom do góry nogami

Piernikowy dom do góry nogami, zaprasza turystów przyjeżdżających do Mielna w sezonie letnim w godzinach 10:00 - 22:00 jak i poza nim. Kolorowy i nietypowy Dom znajduje się na ul. Kościuszki w Mielnie.


  • Mieleńska plaża

 Piaszczysta plaża w Mielnie to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna w sezonie letnim tego nadbałtyckiego kurortu. Rozciąga się na długości ok 3 km i ma 25 metrów szerokości. Plaża ciągnie się wzdłuż promenady, gdzie mieszczą się liczne bary, smażalnie ryb i punkty handlowe.

 Plaża ciągnie się wzdłuż promenady, gdzie mieszczą się liczne bary, smażalnie ryb i punkty handlowe.

zdjęcie: obraz  z kamery na plażę w Mielnie, czerwiec 2022 rok

W 2020 roku wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi za czystość wody i bezpieczeństwo na plaży.  



 Latem codziennie strzeżona przez ratowników WOPR, którzy patrolują plażę przy zejściu od ul. Kościuszki. Czystą, strzeżoną i piaszczystą plażę można oglądać 24h/ dobę z kamery online, zamontowanej na plaży w Mielnie.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów