Piękne, szerokie, długie plaże, Bunkry Bluchera, latarnia morska, ruchoma kładka. Co jeszcze zobaczysz w Ustce?

  

Nadbałtycka, portowa miejscowość Ustka to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce. Od wielu lat cieszy się zainteresowaniem urlopowiczów z kraju i zagranicy. Swoją popularność zawdzięcza wspaniałym plażom, unikatowej przyrodzie, bogatej historii oraz licznym atrakcjom.
Szeroka oferta turystyczna sprawia, że każdy chętny znajdzie coś dla siebie. To także uzdrowisko ze źródłami solankowymi i borowiną.
Chętnie odwiedzana przez mniej i bardziej sławnych. Swojego pomnika, ławeczki na nadmorskiej promenadzie doczekała się tu słynna miłośniczka Ustki – Irena Kwiatkowska.

Piękne, szerokie, długie plaże to jest to co uwielbiamy wybierając Ustkę na wypoczynek


Ustka to jedna z ponad dwudziestu miejscowości w Polsce uhonorowana tytułem Błękitna Flaga nadanym przez międzynarodową organizację w 2019 r. Certyfikat został przyznany wschodniej plaży już po raz kolejny. Tytuł ten przyznawany jest na jeden rok. Dzięki niemu możesz być pewny, że kąpiel odbywać się tu będzie w czystej wodzie morskiej, badanej co dwa tygodnie, a na plaży bezpieczeństwo zapewni WOPR.

Warunki na plaży możesz śledzić z kamery on-line.

 Zdjęcie z widokiem na plażę w ustce.


Budowa plaży w Ustce

Wschodnia plaża w Ustce to efekt celowej rozbudowy w celu poprawienia jakości wypoczynku dla odwiedzających turystów. Widoczny efekt końcowy nastąpił w 2016 roku.

Zobaczcie jak wyglądał etap budowy, który również mogliśmy oglądać online.

 Ujęcie na wschodnią część plaży w Ustce po rozbudowie plaży.


Port i latarnia morska w Ustce


Wypoczywając tutaj trzeba koniecznie udać się do portu by móc podziwiać z bliska piękne statki turystyczne a jeśli dopisze szczęście to nawet duże jednostki wojskowe lub wycieczkowce.

Koniecznie trzeba spróbować pysznej rybki, wędzonego łososia, słynnej usteckiej brukwianki (zupa z brukwi), wyśmienitych ciasteczek w kształcie syreny o gofrach z bitą śmietaną na deser nie zapominając.

Wysokość usteckiej latarni to 19,5 metra a światło z niej można dostrzec z odległości 33 kilometrów. W sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) jest dostępna do zwiedzania od godziny 10 do zachodu słońca, bilety w cenie 8zł normalny 6zł ulgowy.

Usteckie atrakcje dla lubiących historię i lekką adrenalinę.

Nieopodal portu na ulicy Bohaterów Westerplatte 40 zachowały się schrony znane pod nazwą Bunkry Blüchera.
W podziemiach udostępnione jest muzeum, w którym zgromadzono kolekcję przedmiotów wojskowych jak i codziennego użytku z lat 30 XX wieku. Dodatkowo można postrzelać z replik broni, obserwując turnieje łucznicze czy posilić się specjalną wojskową grochówką.
Dzieci do lat 5 wejście gratis, bilet ulgowy 10zł a normalny 16zł.

Jako, że bezpośrednio przy ujściu kanału portowego miasteczko zostało podzielone na dwie części wschodnią i zachodnią została zainstalowana specjalna ruchoma kładka, która umożliwia przejście na drugą stronę bliżej morza niż przez nieco oddalony most. Jest ona otwierana w wakacje od godziny 10 do 24 o każdej pełnej godzinie na okres 20 minut. Pełni ona nie tylko funkcję użyteczną ale jest także swego rodzaju atrakcją Ustki.

Na pylonie tej właśnie kładki jest zainstalowana obrotowa kamera pogodowa, z której ujęcia prezentujemy poniżej.

 Kard z kamery na portową część Ustki.


Planując weekendowy odpoczynek lub dłuższy urlop koniecznie trzeba zawitać do Ustki.
Dobrze rozwinięta baza noclegowa, gastronomiczna oraz wiele atrakcji okolicy pozwoli spędzić tu niezapomniane dni i na pewno będziecie chcieli wracać do Ustki co rok.

Redakcja poleca

Widok na jedną z tras narciarskich - Kotelnica I oraz na wspaniałe szczyty Tatr Białka Tatrzańska - Kotelnica Ujęcie na promenadę i morze w Mielnie. MIELNO - widok na promenadę NOWOŚĆ Widok z Kamery na Ulicę Krupówki w Zakopanem na żywo Krupówki - widok na deptak Prezentujemy obraz na żywo z najsłynniejszego deptaka pod Tatrami - Krupówki w Zakopanem. Aleja o długości ponad 1km ma swój początek od skrzyżowania z ulicą Nowotarską, niemal u stóp samej Gubałówki. Skorzystać tam możemy z kolejki górskiej prowadzącej na sam wierch. Zobacz widok online z dolnej stacji kolei na Gubałówkę. Po kilometrowym spacerze pod lekkie wzniesienie kończymy przygodę z Krupówkami na skrzyżowaniu z al. 3-go Maja. Z kamery w lewym rogu obrazu widać skrzyżowanie z ulicą Staszica, gdzie mieści się oczko wodne i pomnik czytelnika. Deptak cieszy się wysoką popularnością nie tylko w sezonie zimowym. Do dyspozycji turystów wzdłuż Krupówek oddane są liczne sklepy, restauracje, karczmy, hotele i wiele innych. Turyści nieraz jako główny cel odwiedzin Podhala wymieniają właśnie spacer po Krupówkach w Zakopanem. Uwielbiasz góry, latem czy zimą?  Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Kamera z Kasprowego Wierchu na czteroosobową kolejkę krzesełkową. KASPROWY Wierch Live Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę  Kamera obrotowa prezentuje ujęcia na deptak, rozległe morze oraz wschodnią część piaszczystej plaży w Sarbinowie. Sarbinowo to urocza miejscowość o charakterze czysto wypoczynkowym w województwie zachodniopomorskim, położona między Mielnem, a Ustroniem Morskim. Niebywałym atutem tej nadmorskiej osady jest względnie niedroga baza noclegowa oraz piękna piaszczysta plaża. Bardzo przestronna i długa promenada, jest idealnym rozwiązaniem dla spacerowiczów o każdej porze dnia i nocy przez okrągły rok. Przygotowując się na wyjazd nad Bałtyk, warto upewnić się jaka jest przewidywana prognoza pogody i zerknąć na nasze transmisje z kamer. Wiemy też, że uwielbiacie tu zaglądać ❤ zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy to możecie zatęsknić, powspominać i rozmarzyć się w tle zachodzącego słońca. Dlatego prezentujemy nową kamerę o wysokiej rozdzielczości tylko na zachodnią część plaży w Sarbinowie. Obraz na żywo na Molo i Plażę w Kołobrzegu Kołobrzeg - widok na molo Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny Widok z Kamery na Plac Łokietka w Lublinie LUBLIN - widok na Bramę Krakowską Co widać z kamery? Kamera zainstalowana na ratuszu miasta Lublina. Widok z kamery prezentuje ulice Królewską oraz z lewej strony Bramę Krakowską, a przed nią Plac Łokietka. Najwyższy punkt zabytkowy Lublina to Wieża Trynitarska, którą widać na ostatnim planie obrazu, po lewej stronie. 

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów