Aktywny wydech - dlaczego staje się popularny? 

  

Czym jest aktywny układ wydechowy?

Aktywny wydech czy aktywny układ wydechowy to system montowany dodatkowo w samochodach, którego głównym celem jest modyfikacja zarówno dźwięku, który oryginalnie emitowany jest przez układ oddechowy jak i jego głośności. Szczegółowa budowa oraz rodzaj montażu zależy od konkretnego rodzaju wydechu oraz modelu samochodu. Cały system znajduje się we wnętrzu samochodu, nie jest widoczny. Aktywy wydech dzieli się na dwa podstawowe rodzaje: mechaniczny oraz elektroniczny. Oba aktywne układy wydechowe są przykładami tuningu optycznego. Oznacza to, że nie ingerują one w charakterystykę pracy jednostki napędowej, stanowią jedynie podniesienie wartości estetycznych i zapewnienie dźwięku, jaki dają sportowe układy wydechowe. Dźwięk wydechu dla fanów motoryzacji jest bardzo istotny. To o tyle ciekawe rozwiązanie, że fabryczny układ wydechowy pozostaje bez zmian, zmienia się jedynie generowanie dźwięku. Brak ingerencji w układ samochodu jest bardzo ważny dla właścicieli nowych aut. Co ciekawe, istnieje możliwość przełożenia tego systemu podczas zmiany auta. 

 Czym jest aktywny układ wydechowy ?

źródło: pixabay.com.pl

Aktywny wydech - dlaczego staje się popularny?

Obecnie aktywne systemy wydechowe zarówno te w wersji elektronicznej jak i wersji mechanicznej są na tyle dopracowane, a ich instalacja jest na tyle prosta, że dla prawdziwego fana motoryzacji, który kocha sportowy dźwięk pracy silnika to niezwykła gratka. Cała procedura instalacji jest bardzo prosta, a głośniki mogą być montowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samochodu. Są to bardzo solidne urządzenia, które z pewnością posłużą przez lata. Ich obudowy pokryte są stalą nierdzewną, która jest odporna nawet na niekorzystne warunki pogodowe. Cała instalacja nie ingeruje w elektronikę samochodu, a sterowanie nią może odbywać się nawet poprzez aplikację mobilną. Oczywiście istnieje możliwość sterowania także standardowo przez przyciski. 

Sterowanie za pomocą aplikacji

Aplikacja umożliwia dokładniejsze dostosowanie parametrów dźwięku do osobistych wymagań klienta. Dzięki temu możesz dowolnie zmieniać głośność, natężenie, a nawet barwę dźwięku. Możesz także ustawić dźwięk uruchamiania silnika jaki Ci najbardziej odpowiada. Jeżeli auto użytkowane jest przez więcej niż jedną osobę każda może ustawić swoje własne preferencje! To możliwe dzięki temu, że w aplikacji istnieje możliwość ustawienia kilku różnych profili dźwięku, które później można uruchomić z pozycji auta. 

W przypadku aut, które posiadają dodatkowe przełączniki trybów jazdy ECO-SPORT, istnieje możliwość ustawienia osobnych brzmień na te dwa tryby. Dzięki temu po przełączeniu za pomocą przycisku w samochodzie automatycznie będzie zmieniał się dźwięk. 

Realistyczne brzmienie

Realistyczne brzmienie możliwe jest dzięki dobrej jakości głośnikom, ale nie tylko! Odpowiednie połączenie za pomocą systemu CAN umożliwia emisję dźwięku, który dopasowany jest do aktualnych obrotów, prędkości oraz obciążenia silnika, więc brzmienie jest nie tylko realistyczne pod względem jakości, ale także sytuacji! 

Różne konfiguracje do wyboru

Istnieje możliwość wyboru dowolnego zestawu spośród kilku konfiguracji. Dzięki temu możesz uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. W zestawie podstawowym aktywnego wydechu znajduje się jeden głośnik, jednak istnieje możliwość rozbudowy tego zestawu o dodatkowy Sound Booster. Wybierając taki zestaw możesz cieszyć się bardziej realistycznym dźwiękiem, który daje wrażenie wydobywania się z dwóch stron auta. 

Istnieje także możliwość konfiguracji modułów sterujących. Możesz zdecydować się na zestaw, który emituje standardowy dźwięk oraz taki, który posiada bardziej dopracowane parametry, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej realistyczny. 

Aktywny układ wydechowy

źródło: unsplash.com

Aktywny wydech - silnik dużej pojemności na żądanie

Aktywny silnik świetnie sprawdzi się w przypadku samochodów z silnikami diesla o dużej pojemności, ale także w przypadku mniejszych jednostek benzynowych. Sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu w przypadku kiedy dźwięk stanie się da Ciebie bardziej męczący, niż przyjemny lub kiedy potrzebujesz delektować się bezszelestną jazdą, istnieje możliwość wyłączenia go za pomocą jednego przycisku. 

Aktywny wydech - cena 

Cena ustalana jest indywidualnie i zależy od parametrów, które zostaną dobrane. Zestawy tworzone są z myślą o konkretnej marce samochodu. W ofercie dostępne są produkty dedykowane dla praktycznie każdej popularnej marki samochodu.

Aktywny wydech

źródło: unsplash.com

Aktywny wydech elektroniczny - tuning, który warto przeprowadzić

Poprawa jakości brzmienia to bardzo istotny parametr dla miłośników auta. To jeden z tych rodzajów tuningu, który naprawdę warto przeprowadzić. Poza aktywnym wydechem, możesz zainwestować także w inne oryginalne części tuningowe do Twojego samochodu. Tuning samochodów premium nie ma nic wspólnego z amatorskim przerabianiem samochodów. To ciężka praca specjalistów, która wpływa nie tylko na zwiększenie wartości samochodu, ale przede wszystkim pozwala dopasować go do indywidualnych wymogów klientów, którzy pragną czegoś więcej.Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.087023 ms