Majówka 2022. Kilka inspirujących pomysłów, aby w pełni wykorzystać długi weekend majowy.

  

Trekking po beskidzkich szlakach 

 Weekend majowy w górach to nie tylko Karpacz, Zakopane, Krynica Górska. Zapraszamy w nieco niższe, ale jakże piękne partie gór. Beskidy to pasma, które wyjątkowo urzekają początkiem maja. Leśne krajobrazy, soczysta wiosenna zieleń, dostępność szlaków. Bardzo duża ilość działających schronisk, ścieżek doskonale oznakowanych pozwoli każdemu piechurowi znaleźć trasę na miarę własnych możliwości. Po Beskidzkich szlakach można swobodnie poruszać się całymi rodzinami, także z małymi dziećmi. Barania Góra, Czantoria, Leskowiec i wiele innych szczytów czeka na turystów w tych okolicach. Tu także mamy możliwość zobaczenia tradycyjnego wypasu owiec, wyrobu oscypka czy poznania technik robienia słynnych koronek z Koniakowa. Warto w czasie majówkowego wypadu w góry odwiedzić też mijane wioski, gdyż mają one wiele do zaoferowania ze swojej kultury i tradycji.



Miejska majówka 2022 

 Majówka w mieście nie musi być nudna. Niektórzy mieszkający na stałe z daleka od większych miast chętnie wyruszają na kilkudniowy miejski trip. W majówkowy weekend w miastach często organizowane są specjalne wydarzenia dodatkowe, często bezpłatne, w których można wziąć udział. Koncert ulubionego zespołu, wystawa dzieł malarskich światowej sławy lub zlot food trucków te i inne atrakcje oferują w majówkę miasta.
Rodziny z dziećmi mogą wyruszyć na wycieczkę do ZOO. W Polsce mamy sporo ogrodów zoologicznych. Znajdziemy je m.in. w takich miastach jak: Kraków, Wrocław, Chorzów, Poznań, Warszawa. Pomysłem na wolny czas w mieście są także wypady do kina, wizyta w aquaparku lub dużych centrach rozrywki, w których znajdziemy (kręgielnie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, sale zabaw). Oczywiście nie może zabraknąć wspólnego zwiedzania największych atrakcji danego miasta. Pozostaje tylko zdecydować, czy ruszycie do Krakowa by zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, Wrocławia by podziwiać „Panoramę Racławicką” czy jednak wyjazd majówkowy do stolicy a tam spacer po Łazienkach.


Majówkowy wypad nad morze 

 Dobrym pomysłem jest majowy wyjazd nad morze. To czas kiedy nie ma tam jeszcze tłumów. W wielu nadmorskich miasteczkach poza sezonem życie płynie dużo spokojniej niż w samym środku lata. Pomysłem na wypoczynek jest oczywiście plażowanie. W zależności od pogody można albo biegać po plaży w krótkim rękawie albo w cieplejszej kurteczce oglądać wysokie fale.
Poranne i wieczorne spacery dostarczą sporo ilość jodu, a cudne o tej porze roku zachody słońca nad Bałtykiem zagwarantują duchowe przeżycia. Nad morzem polecamy wybrać nordic walking, jogging lub rower. Stworzono tutaj dużą ilość ścieżek rowerowych, które posiadają całkiem dobrą infrastrukturę. Wzdłuż wybrzeża przebiegają nawet międzynarodowe szlaki Eurovelo.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów