Atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach- Festiwal Gwiazd i nie tylko

  

Międzyzdroje – miasto położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Podczas urlopu można tu pospacerować po liczącym 395 metrów molo, którego historia sięga aż 1885 roku. Wejście na molo jest bezpłatne, więc za darmo można podziwiać piękne widoki.

PLAŻOWANIE W MIĘDZYZDROJACH 

W Międzyzdrojach znajdziemy też typowe dla wakacyjnych miejscowości atrakcje takie jak: Kino7D, gabinet luster, wesołe miasteczko, gabinet figur woskowych, park bałtyckich miniatur. Nie można zapomnieć o tym co podczas wakacji jest na pierwszym miejscu, czyli plaża. Szerokie, modernizowane, czyste plaże zadowolą każdego urlopowicza. Podglądać warunki do plażowania można dzięki kamerom internetowym: wschodnia strona plaży.

Zdjęcie z kamery na plażę w Międzyzdrojach
źródło: zdjęcie z kamery na plażę w Międzyzdrojachwidok na plażę w Międzyzdrojach (kamera online)

źródło: widok na plażę w Międzyzdrojach (kamera online)

ZAGRODA ŻUBRÓW, BUKOWE LASY I KLIFY

Odwiedzając to miasto warto zobaczyć Woliński Park Narodowy, piękne klifowe wybrzeże, bukowe lasy. Na terenie parku znajduje się pokazowa zagroda żubrów, gdzie z tarasów widokowych można podziwiać te ogromne zwierzęta w naturalnym środowisku. W sezonie letnim czynne od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 18. Na terenie znajduje się również muzeum przyrodnicze prezentujące różnorodność wolińskiej fauny i flory.

FESTIWAL GWIAZD W MIĘDZYZDROJACH 

Co roku w lipcu odbywa się Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Impreza połączona z pokazami filmów, czytaniem bajek, licznymi koncertami czy wieczornymi bankietami. Na deptaku można spotkać plejadę gwiazd kina i teatru, którzy przyjeżdżają tu zarówno na festiwal jak i na wakacje.


Widok na molo i deptak w Międzyzdrojach - zobacz live

źródło: widok na molo i plażę w Międzyzdrojach 

W słynnej Alei gwiazd można zobaczyć odciśnięte dłonie m. in. Justyny Steczkowskiej, Zbigniewa Wodeckiego, Witolda Pyrkosza, Anny Przybylskiej, Romana Polańskiego, Ireny Kwiatkowskiej, Anny Seniuk, Michała Bajora, Leona Niemczyka, Agnieszki Holland, Anny Dymnej, Marka Kondrata i innych ponad stu przedstawicieli kultury. 


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów