Będą krótsze godziny otwarcia ośrodków narciarskich. Sprawdzamy, gdzie pojeździcie krócej w tym sezonie zimowym

  

Sezon narciarski ruszył na dobre. Pogoda również dopisuje i śniegu, po ostatnich intensywnych opadach, jest pod dostatkiem. Jednak mimo, wydawałoby się idealnych warunków, ten sezon będzie inny od wcześniejszych. Wszechobecna drożyzna, wysokie ceny energii i prądu sprawiają, że właściciele stoków w obliczu drastycznie rosnących kosztów utrzymania infrastruktury narciarskiej, szukają oszczędności. Okres zimowy jest głównym źródłem dochodów dla właścicieli stoków narciarskich. Jak pogodzić wysokie ceny energii z całodziennym funkcjonowaniem ośrodków narciarskich? Jedną z metod są krótsze godziny funkcjonowania wyciągów, czy wyłączanie oświetlenia. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na stokach. Gdzie pojeździmy krócej w tym sezonie. 

zdjęcie: ujęcie z kamery zamontowanej na Kasprowym Wierchu

 


Wyciągi narciarskie w Kotlinie Kłodzkiej

W Zieleńcu, największym ośrodku narciarskim na Dolnym Śląsku, wyciągi i stoki czynne są do godziny 20.00. Wyjątkiem jest Wigilia. Wtedy na nartach pojeździmy od godziny 9.00 do 16.00. I innym ośrodku należącym do grupy Winterpol, Białym Jarze w Karpaczu, pojeździmy od 9.00 do 16.00. 

W innym popularnym ośrodku w Kotlinie Kłodzkiej, Szrenicy Ski sytuacja jest trochę gorsza. Na dzień 20 grudnia można jedynie skorzystać z nartostrady Puchatek, a wyciągi na Szrenicę ze Szklarskiej Poręby kursują tylko dla ruchu turystycznego. Ostatni o godzinie 15.30.

Najdłużej czynnym ośrodkiem w sylwestrową noc będzie Świerardów – Zdrój Ski&Sun. Pojeździmy tam aż do 2.00 w nocy. W pozostałe dni 9.00 – 16.00, później przerwa na ratrakowanie i nocna jazda 18.00 – 21.00. 

Na Czarnej Górze, ośrodku leżącym w Masywie Śnieżnika, na nartach poszusujemy od 9.00 do 20.00. 

Wyciągi narciarskie w Beskidzie Śląskim

Zróżnicowana jest sytuacja w Szczyrku. Krótsze godziny otwarcia kas biletowych i wyciągów obowiązują w COS Skrzyczne. Stoki narciarskie czynne są w godzinach 8.00 do 15.00 przez siedem dni w tygodniu. 


zdjęcie: zachód słońca w Beskidzie Śląskim na trasy narciarskie w Centralnym Ośrodku Sportów w Szczyrku

Podobnie jest w Szczyrk Mountain Resort. W okresie przedświątecznym  ośrodek otwarty jest od 8.00 do godziny 16.00. W Wigilię do godziny 15.00.  W drugi dzień świat organizatorzy planują wrócić już do stałych godzin (poza Sylwestrem, kiedy to trasy będą przejezdne do 0.30) 8.00 – 21.00. 

Na narty zaprasza również Beskid Sport Arena. Tu stoki narciarskie są otwarte już od 7 rano, a zamykane dopiero o 20.00 (w Wigilię o 16.00). Warto pamiętać o tym, że system wspólnej karty (Skipass 1-6 dni oraz wszystkie sezonówki) aktywny tylko w godzinach 8:30 – 16:00.

Niedaleka Wisła, także przygotowała się do sezonu. W ośrodku narciarskim Nowa Osada, także pojeździmy wieczorem, jedynie w Wigilię stoki będą czynne od 8.00 do 16.00. W pierwszy dzień świąt pojeździmy od 10.00 do 22.00. W pozostałe dni godziny otwarcia będą stałe – 8.00 -22.00. Wyjątkiem jest Sylwester (stoki czynne do 0.30) i Nowy Rok – otwarcie ośrodka o godzinie 10.00. 

Krócej pojeździmy na znajdującym się nieopodal Stożku, bo tylko do godziny 16.00.  

Z kolei w Złotym Groniu, w Istebnej stoki są czynne od 8.00 do 21.00. Do 15.30 otwarty jest ośrodek Ustroń Czantoria.


Wyciągi narciarskie w Beskidzie Małym

Od tygodnia na wysokich obrotach funkcjonuje Czarny Groń w Rzykach, nieopodal Andrychowa. Trasy czynne są już od 8.00 z przerwą na ratrakowanie (15.00-17.00) aż do godziny 21.

Wyciągi narciarskie w Beskidzie Żywieckim

W ośrodku narciarskim położonym w Międzybrodziu Żywieckim na południowym zboczu góry Żar pojeździmy od 9.00 do 20.00. Wyjątkiem jest dzień wigilijny – wtedy stoki będą czynne do godziny 16.00.

Później niż inne startuje ośrodek w Zawoi Mosorny Groń, bo dopiero 22 grudnia. Ostatnie dni przed Świętami ośrodek będzie czynny od 9.00 do 16.00. W Wigilię do 15.00. W pozostałe świąteczne dni pojeździmy do 21. Takie godziny otwarcia utrzymają się też w weekendy przez cały sezon. W tygodniu stoki będą zamykane o 3 godziny wcześniej – o 18.00. 


zdjęcie: widok na stoki w Mosornym Groniu w Zawoi 

Wyciągi narciarskie w Pieninach

W Kluszkowcach, w pienińskim ośrodku Czorsztyn Ski czynne są dwa wyciągi – A i B. Oba do godziny 18.00. 

Znajdująca się w Pieninach stacja Jaworki Homole startuje nieco później, bo dopiero w Wigilię. Stoki będą otwarte jedynie do godziny 13. Za to już następnego dnia, 25 grudnia od południa do 18.00 można szusować na nartach. W drugi dzień świąt i w pozostałe dni stacja będzie otwarta od 8.00 rano.


zdjęcie: widok na trasy w ośrodku narciarskim Czorsztyn-ski w Kluszkowcach

Wyciągi narciarskie w Tatrach

W Kotelnicy Białczańskiej pojeździmy od 9.00 do 22.00. Amatorzy białego szaleństwa chcący zjechać z Kasprowego muszą się sprężyć i wcześnie ruszyć na stok. Kolejka kursuje od 8.00 rano. Ostatni wjazd jest o godzinie 14.00. 

Od 9.00 do 18.00 zaprasza narciarzy Jurgów Ski. Znajdująca się w Bukowinie rodzinna stacja narciarska Rusin-Ski w tygodniu zaprasza od godziny 9.00 do 18.00, natomiast w weekendy narciarze mogą korzystać ze stoków do godziny 20.00.

Pojeździć można na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Do świąt godziny otwarcia 9.00 do 18.00, w Wigilię do 17.00, a później już od 9.00 do 20.00.


Wyciągi narciarskie z okolic Krynicy-Zdrój

Na Jaworzynie Krynickiej natomiast, na chwile obecną, otwarta jest część tras. Trasa czerwona (1,2) i niebeska (trasa nr 3) czynne są do godziny 15.30. Na dzień 20 grudnia  nie ma jeszcze informacji, jak będą wyglądać godziny otwarcia w święta i okresie poświątecznym. Wiadomo tylko, że Jaworzyna przygotowuje się na zabawę sylwestrową. W ostatni wieczór 2022 roku, na trasie nr 6 i części  „jedynki”, spragnieni zimowego szaleństwa będą mogli jeździć jeszcze 30 min po północy.

Tylicz Ski zaprasza miłośników białego szaleństwa w godzinach od 9.00 do 18.00. Długo otwarta jest  natomiast stacja w Kasinie. W tygodniu od 9.00 do 21.00 (z przerwą techniczną 15.00-17.00), a w weekendy można szusować na nartach już od 8.00 rano.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów