Białystok

  

Białystok to miasto w północno-wschodniej Polsce, położone w województwie podlaskim. Jest to miasto o bogatej historii i kulturze, słynące z pięknych zabytków oraz ciekawych atrakcji turystycznych. Wraz z rozwojem miasta, rozwijały się również warunki klimatyczne, które niejednokrotnie stanowią wyzwanie dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Białystok.Klimat i warunki pogodowe

Klimat w Białymstoku charakteryzuje się przede wszystkim dużą zmiennością oraz surowymi warunkami zimowymi. Średnia temperatura powietrza wynosi około 7 stopni Celsjusza, a najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, kiedy średnia temperatura wynosi -4 stopnie Celsjusza. Jednakże zimy w Białymstoku bywają bardzo mroźne, a temperatury spadają nawet do -20 stopni Celsjusza.

Zima

Zima w Białymstoku trwa zazwyczaj od grudnia do końca marca. Temperatura spada poniżej zera, a miasto pokrywa się białym puchem śniegu. W ciągu dnia temperatura wynosi zazwyczaj około -5 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spada do około -10 stopni. Zima w Białymstoku bywa jednak bardzo zróżnicowana, co oznacza, że w jednym tygodniu możemy doświadczyć srogiej mrozy, a w innym tygodniu — odwilży i ocieplenia. Nie będzie zatem zbyteczne regularne sprawdzanie prognozy pogody na tydzień na stronie https://icmmeteo.pl/19563/bialystok, aby nie popsuła nam planów. 

Wiosna

Wiosna w Białymstoku jest okresem, kiedy temperatura powietrza stopniowo wzrasta, a miasto ożywa po zimowej aurze. Średnia temperatura w marcu wynosi około 3 stopni Celsjusza, a w kwietniu już około 10 stopni Celsjusza. Wraz z nadejściem wiosny, w Białymstoku pojawiają się pierwsze zielone kiełki, a na drzewach — pierwsze liście. Wiosna w Białymstoku bywa jednak zmienna, a deszcze oraz wiatry niejednokrotnie utrudniają życie mieszkańcom miasta.

Lato

Lato w Białymstoku charakteryzuje się ciepłymi i słonecznymi dniami oraz chłodnymi nocami. Średnia temperatura w lipcu i sierpniu wynosi około 20 stopni Celsjusza, jednakże w upalne dni temperatura powietrza potrafi wzrosnąć nawet do 30 stopni Celsjusza. Lato w Białymstoku to czas, gdy miasto tętni życiem, a w parkach i na ulicach pojawia się coraz więcej ludzi. W Białymstoku często organizowane są liczne imprezy i festiwale, a miasto oferuje wiele atrakcji dla turystów i mieszkańców.

Jesień

Jesień to piękny czas, kiedy miasto zmienia się kolorami, a na drzewach pojawiają się piękne liście o różnych odcieniach czerwieni, żółci i brązu. W październiku i listopadzie średnia temperatura wynosi około 7-8 stopni Celsjusza, a wraz z nadejściem chłodnych dni, mieszkańcy zaczynają się przygotowywać na zbliżającą się zimę. Jesień w Białymstoku bywa również bardzo deszczowa, co sprawia, że czasami życie w mieście jest utrudnione. Aby pogoda nie popsuła Ci planów, zawsze powinieneś wiedzieć, kiedy zabrać ze sobą parasol. W tym celu wystarczy po prostu skorzystać z serwisu meteo.

Wnioski

Białystok, jak wiele innych miast w Polsce, charakteryzuje się zmiennym klimatem i warunkami pogodowymi. Zima w Białymstoku bywa bardzo mroźna, a lato ciepłe i słoneczne. Wiosna i jesień natomiast to pory roku, kiedy miasto zmienia się kolorami i nabiera nowego życia. Niezależnie od pory roku, warto pamiętać, że Białystok to miasto, które oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz kulturalnych, a mieszkańcy miasta są gościnni i pomocni. Dlatego też niezależnie od pogody warto odwiedzić to piękne miasto i poznać jego uroki.


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów