Co jeszcze przyciąga turystów zimą do Zakopanego?

  

Zakopane położone jest w południowej Polsce w województwie małopolskim w powiecie tatrzańskim. Jest to najwyżej położone miasto w Polsce, gdyż liczy od 750 - 1126 m.n.p.m.. To malownicze miejsce położone jest u podnóża Tatr, które co roku przyciągają wielu turystów chętnych do spędzania czasu w górach. Co takiego jest w tym mieście, że każdego roku przyciąga tak wielu turystów?

widok z nowej kamery na Krupówki w Zakopanem zdjęcie: widok z nowej kamery na Krupówki w Zakopanem 


CO PRZYCIĄGA TURYSTÓW ZIMĄ DO ZAKOPANEGO?


Kuligi z pochodniami 

Jednym z licznych urozmaiceń podczas wypoczynku w Zakopanem jest kulig, czyli zaprzęg konny ciągnący za sobą sanie. Kulig to staropolska tradycja sięgająca XVI wieku. Ta aktywność stała się rozrywką dla magnaterii, oraz patriotycznym zwyczajem dla szlachty. W dzisiejszych czasach zimowe kuligi, powiązane z ogniskiem i śpiewem góralskim, to jedna z bardziej popularnych atrakcji uwielbiana przez turystów wypoczywających w Zakopanem.


Kulig to staropolska tradycja sięgająca XVI wieku.


zdjęcie: redakcja webcamera.pl

Termy podhalańskie

Kolejnym miejscem odwiedzanym przez turystów z całej Polski to Aqua Park w Zakopanem. Można spędzić tam czas w rekreacyjno-leczniczych basenach termalnych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, poprzez wyjątkowy skład chemiczny wody (jod, selen, żelazo i wiele innych pierwiastków)

Znajdziemy tam również grotę solną. W grocie powstaje mikroklimat podobny do powietrza, który jest nad morzem, dlatego wpływa pozytywnie na układ oddechowy. 


Spacer po Krupówkach

Krupówki to jeden z najsłynniejszych deptaków w Polsce, znajduje się w samym centrum miasta. Jest tam wiele lokali gastronomicznych oraz straganów, w których do kupienia są pamiątki oraz wiele przekąsek regionalnych takich jak, np. oscypek. Z Krupówek widać piękną panoramę Giewontu, czyli najwyższego szczytu Tatr zachodnich. Klimat deptaku najlepiej wyczuwalny jest tu właśnie zimą, kiedy dookoła słychać zgrzyt śniegu pod butami i widać zjawiskowo oświetlony deptak.



spacer po Krupówkachzdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl

Widok z Gubałówki

Gubałówka, położona na 1123 m. n. p. m. jest jedną z najczęściej odwiedzanych gór w Polsce. Ze szczytu Gubałówki przy bezchmurnej pogodzie, można podziwiać niesamowitą panorama Tatr. Jednym ze sposobów dostania się na Gubałówkę jest wyjazd kolejką linowo-terenową PKL, która swój początek ma w centrum Zakopanego przy Krupówkach. Przejazd trwa około 4 min.


Ze szczytu Gubałówki ukazuje się niesamowita panorama Tatr, która przyciąga wielu turystów.

zdjęcie: widok z kamery na Gubałówce 

Szlaki górskie 

Tatrzańskie góry mają do zaproponowania wiele zachwycających szlaków. Jednym z nich jest najpopularniejsza trasa, która prowadzi do Doliny Pięciu Stawów. Wyjście i powrót zajmuje około 5 godzin. Trasa zaczyna się w Palenicy Białczańskiej, po drodze mijamy Wodogrzmoty Mickiewicza (są to wodospady utworzone z trzech dużych kaskad i kilku mniejszych), Dolinę Roztoki i Wielką Siklawę. Dolina Pięciu Stawów mierzy wysokość 1625 - 1900 m.n.p.m.


Ośrodki narciarskie na Podhalu 

Zwolenników aktywnego spędzania czasu w sezonie zimowym z pewnością zadowoli fakt, iż w Zakopanem znajdziemy wiele tras narciarskich dla fanów białego szaleństwa. 

Jednym z licznych kurortów w Zakopanem jest Kasprowy Wierch, najwyżej położony stok narciarski w Polsce, który ma do zaoferowania łącznie 14 km nartostrad na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch oferuje narciarzom i snowboardzistom jedyną w Polsce wysokogórską kolej linową oraz dwie koleje krzesełkowe w kotle Goryczkowym i Gąsienicowym.


Ośrodki narciarskie na Podhalu

zdjęcie: prywatne archiwum webcamera.pl

Lodowiska 

W Zakopanem w sezonie zimowym dużą popularnością cieszą się również lodowiska. Największe (powierzchnia 1800m2) i najszybsze lodowisko na Podhalu jest usytuowane w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Jego budowę rozpoczęto w połowie lat 50. XX wieku, a zakończono w 1956 r. Dodatkową atrakcją jest możliwość jazdy po profesjonalnym torze lodowym, w przypadku w którym nie odbywają się tam treningi.


Tak więc, dla chcących aktywnie wypoczywać pod Tatrami, znajdzie się wiele ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie. 


Widzimy Was na stoku czy na Krupówkach?


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów