Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Ustroniu? Top Atrakcje Letniego Ustronia

  

Ustroń to miasteczko położone w dolinie Wisły w Beskidzie Śląskim, między Równicą, a Czantorią.  Dotrzemy tam, zjeżdżając w Skoczowie z trasy S52. Znajduje się ono nieopodal Cieszyna, do którego mamy zaledwie 10 kilometrów. To jedyne w tej części Beskidów miasto uzdrowiskowe, o łagodnym klimacie. Ośrodki lecznicze w Ustroniu są skupione w dzielnicy Zawodzie. 

W samym mieście i okolicach znajduje się wiele różnorodnych atrakcji. Infrastruktura turystyczna jest na tyle bogata, żeby zapewnić rozrywkę turystom w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. O każdej porze roku.  Sprawdziliśmy co można robić w Ustroniu latem? Jakie atrakcje czekają na nas w tym malowniczym miasteczku? 

Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Ustroniu?

zdjęcie: widok z kamery na Rynek w Ustroniu 

 

Najważniejsze atrakcje Ustronia związane są z jego położeniem. To typowo górskie okolice, w których nie brakuje tras rowerowych i spacerowych, a także pięknych widoków. 

Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w Ustroniu?

Szczyt Czantoria

Wznosi się na wysokości 995 m n.p.m. Wzdłuż grzbietu przebiega polsko-czeska granica. Dostać się na szczyt nie jest trudno. Z jednej strony mamy do wyboru leśne, dość strome, prawie 2 kilometrowe podejście, a z drugiej istnieje możliwość  wyjazdu kolejką liniową. W obu przypadkach, choć różnym nakładem sił do pokonania mamy ponad 470 metrów przewyższenia. Przy pierwszej opcji droga zajmie nam niespełna 2 godziny marszu. Drugi, wygodny wariant to jedynie 10 minut. Z górnej stacji (Polana Stokłosica) biegnie ścieżka prowadząca na szczyt (1,2 km, co daje nam ok 30 min. marszu), do wieży widokowej oraz czeskiego schroniska turystycznego. 

Szczyt Równica

Jest położona niżej, bo na wysokości 885 m n.p.m. Dojdziemy tam czerwonym szlakiem w półtora godziny. Można też wjechać autem. Znajdują się tam miejsca parkingowe. Choć sam szczyt jest zalesiony, to ze znajdującej się poniżej polany można podziwiać piękną panoramę Beskidu Śląskiego. Widać Wielką oraz Małą Czantorię, Soszów Wielki, Baranią Górę, Malinową Skałę, czy chociażby Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. 



Górski Park Równica

Znajduje się tuż pod szczytem na stoku. Największą atrakcją jest całoroczny tor saneczkowy o długości 600 metrów. Został on usytuowany na widokowym stoku i jego przebieg przypomina trasę roller coastera, co gwarantuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Uwaga! Dzieci do lat 8 potrzebują opieki dorosłego podczas przejażdżki. Sanki rozwijają prędkość nawet do 40 km/h. 

W Parku znajduje się również sala kinowa 7D. Na widowni, mogącej pomieścić dwanaście osób, zakładając okulary polaryzacyjne, widz odbiera film wszystkimi zmysłami, dzięki takim efektom jak ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca z ekranu woda, podmuchy wiatru, a nawet „przebiegające” tuż pod jego stopami myszy. Obraz staje się na tyle realny, że można poczuć się przez czas projekcji uczestnikiem jego akcji. Pędzący wózek, machająca skrzydłami sowa, uderzenie pioruna daje wrażenie otaczającej nas rzeczywistości.

Kamera prezentuje panoramiczny widok na okolice Beskidu Śląskiego, który rozpościera się z obiektu Równica w Uzdrowisku Ustroń

zdjęcie: USTROŃ - widok z Uzdrowiska Ustroń NOWOŚĆ

Leśny Park Niespodzianek

To ogród zoologiczny, usytuowany na południowym stoku Równicy, w dzielnicy Zawodzie. To idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Jest to również raj dla fotografów, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach. Na terenie parku można spotkać muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które to można karmić z ręki. Są tam też żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Największą atrakcją są jednak sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. 

W Parku znajduje się ścieżka edukacyjna, a także ścieżka bajkowa stworzona z myślą o najmłodszych zwiedzających. 

Park Zdrojowy i Pijalnia wód

Pijalnia otoczona jest pięknym parkiem zdrojowym. Sam budynek, w którym można napić się wody źródlanej, swoim wyglądem nawiązuje do słynnych ustrońskich piramid. Obok pijalni jest fontanna z wodą solankową, czynna poza okresem zimowym. Można przy niej skorzystać ze zdrowotnych inhalacji. Znajdują się tu również przyrządy do ćwiczeń ruchowych.

zdjęcie: widok z kamery na miasto Ustroń 

Rdzawe Diamenty i Muzeum Motocykli

Miłośnicy jednośladów powinni koniecznie odwiedzić Muzeum Motocykli w Ustroniu. Zgromadzono tam ponad 100 modeli jednośladów, głównie z lat 1910-1945. Oprócz motocykli w muzeum można zobaczyć całą masę gadżetów związanych z historią motoryzacji.

Ustrońskie Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa

Także miłośnicy regionalnego folkloru znajdą tu coś dla siebie.  18 kwietnia 1986 r. uruchomione zostało Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa w zabytkowym budynku dawnej dyrekcji huty „Klemens". Jego pomysłodawcą były Zakłady Kuźnicze, największa i najstarsza fabryka w Ustroniu. Muzeum gromadzi i przechowuje dobra kultury w zakresie miejscowych zabytków techniki, historii, etnografii, sztuki oraz lecznictwa uzdrowiskowego. 


Redakcja poleca

Widok na centrum Krynicy-Zdroju deptak, ścieżka, drzewa. Krynica-Zdrój - widok na deptak Ujęcie z kamery na Nowy Targ. Nowy Targ - widok na Rynek KRAKÓW - widok na ulicę FLORIAŃSKĄ NOWOŚĆ Kraków - widok na Ulicę Floriańską NOWOŚĆ Serwisy społecznościowe mają jedną wspólną cechę - wideo odtwarza się w pionie. Ten trend rozpoczął się z 2015 roku, kiedy popularność smartfonów systematycznie rosła. W 2006 roku uruchomiliśmy pierwszą w Polsce kamerę z obrazem na żywo w technologii strumieniowej.Dzisiaj uruchamiamy pierwsze kamery na żywo w formacie 9:16 - przystosowanym głównie do urządzeń mobilnych. Taki sposób prezentacji umożliwia nam montaż kamer w miejscach, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Wrocław - widok na rynek główny we Wrocławiu z kamery stałej. WROCŁAW - widok na Stare Miasto Kamera Plac Wszystkich Świętych w Krakowie Kraków - Plac Wszystkich Świętych  Ujęcie na skrzyżowanie Ulicy Grodzkiej w Krakowie z Placem Wszystkich Świętych widocznym po lewej i Placem Dominikańskim z prawej strony obrazu. Kamera umiejscowiona jest na oryginalnie prezentującym się Pawilonie Wyspiańskiego. Wymienione wyżej ulice należą do najstarszych w Stolicy Małopolski. Najbardziej, jednak wyróżnia się Ulica Grodzka, gdyż stanowi część tak zwanej Drogi Królewskiej w Krakowie. Jest to umowny trakt biegnący z północy na południe, którym uroczyście niegdyś przejeżdżali polscy królowie udający się na Wawel. Większość budynków w jej ciągu to zabytkowe kamienice skrywające ciekawe historie. Zapraszamy do oglądania transmisji live z terenu Starego Miasta w Krakowie, które gorąco zachęcamy zwiedzić osobiście. Proponujemy także do zapoznania się z innymi widokami na tą niezwykłą historyczną stolicę Państwa Polskiego.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów