CZY CZEKA NAS ZIMA 2022 BEZ RODZIMYCH STOKÓW NARCIARSKICH?

  

  W środę 17 marca 2021 r. o godz. 13 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne - PSNIT, które zrzesza 89 ośrodków narciarskich w kraju. Tematem konferencji prasowej była fatalna kondycja branży narciarskiej o której mówili jej przedstawiciele.

źródło: PSNIT

Jan Walkosz z ośrodka narciarskiego Polana Szymoszkowa w Zakopanem zaznacza iż w porównaniu z poprzednim sezonem, odnotował ogromny spadek przychodów aż o 74%. Liczę na wsparcie rządu  - zaznacza prezes ośrodka. 

Pan Piotr Rzetelski z ośrodka narciarskiego Raj w Chrzanowie, reprezentujący małe ośrodki spoza gmin górskich, apeluje o programy pomocowe dla małych rodzinnych stoków narciarskich"Ten sport nie jest sportem kontaktowym" -  mówi Grzegorz Głód z ośrodka narciarskiego Zieleniec Ski Arena. Wprowadzone zostały wszystkie niezbędne zabezpieczenia, aby każdy odwiedzający ośrodek narciarz czy snowboardzista czuł się bezpiecznie. Zainwestowano w automaty do sprzedaży skipassów, zostały przygotowane izolatoria i co najważniejsze wyznaczono specjalne tunele aby zachowany był dystans a narciarze nie gromadzili się w kolejce do bramek. Zaznaczył, że Zieleniec nie otrzymał żadnej dotacji od Państwa z powodu braku możliwości wykazania straty za poprzednie 3 kwartały lub analogiczny okres. 

Tylko 50 dni jazdy na nartach to za mało - dodał właściciel Kiczera ski Tomisław Bruzda właściciel rodzinnego stoku na Puławach. Koszty utrzymania małego ośrodka narciarskiego są ogromne po przez podatki od nieruchomości, napraw, usług, utrzymanie pracowników. Aby przetrwać  do następnego sezonu zimowego o inwestycjach można zapomnieć - mówi "Chcemy normalnie i spokojnie żyć".Konferencję kończy Prezes Tomasz Paturej reprezentujący ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska słowami "Polska zima jest w naszym wspólnym interesie"

Podsumowując spotkanie zaznaczył, iż strata w całej branży narciarskiej wyniosła aż 60-80% tj. ok 350-360 mln zł.


Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.061035 ms