Dubaj w granicach Polski

  

 Wielu Polaków podczas wodzenia palcem po mapie lub globusie, zastanawiania się nad celem swojego letniego wyjazdu - decydując się ostatecznie na wyjazd w ciepłe kraje. Kuszą ich lazurowe morze oraz plaże pełne złotego piasku. Co by było, jednak gdyby znaleźć te wakacyjne atrakcje nie musieli oni wcale przygotowywać się na wielogodzinny lot samolotem do Grecji czy Egiptu, ale wystarczyłaby im przejażdżka do niewielkiej miejscowości nad Bałtykiem?


Brzmi to dość nieprawdopodobnie - jeśli nie kompletnie nierealnie. Jednak z jakiegoś powodu niewielki nadmorski kurort Jarosławiec jest nazwany polskim Dubajem. Co takiego ma w sobie ta kameralna miejscowość, że nazywana jest na cześć luksusowego kurortu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Odpowiedź jest zaskakująco prosta - plażę. 




Nie byle jaką jednak - gdyż plażą może pochwalić się praktycznie całe wybrzeże leżące w granicach Polski. W Jarosławcu ulokowana jest największa sztuczna plaża w Europie! Projekt Urzędu Morskiego w Słupsku zakładał odbudowę i poszerzenie plaży w okolicach Jarosławca za pomocą “refulacji” czyli przepompowaniu piasku z morskiego dna na brzeg.

Prace rozpoczęły się w 2016 roku, a inwestycja została zakończona w roku 2018 - niespełna dwa lata zagwarantowały Jarosławowi największą plażę w Polsce, mierzącą aż 5 hektarów. Choć uzyskała miano sztucznej - tak naprawdę nic sztucznego w sobie nie zawiera, prócz znacznie poszerzonych rozmiarów. Przygotowana została specjalnie pod napływających turystów, którzy docenili jarosławiecki Dubaj jako jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce. 




Sam Jarosławiec jest niewielką nadmorską miejscowością leżącą w województwie zachodniopomorskim niedaleko Koszalina i Słupska. Poza sezonem letnim: niezwykle kameralny, spokojny kurort; w sezonie natomiast ożywa, przyciągając do siebie wielu turystów, w tym szczególnie rodziny z dziećmi. Noclegi w Jarosławcu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku - nawet w środku sezonu - kuszą nie tylko miłośników plażowania, ale także amatorów jednośladów. Przez miejscowość przebiega bowiem trasa autostrady rowerowej EuroVelo, poprowadzona wzdłuż Bałtyku. 

Wodząc więc palcem po mapie, w poszukiwaniu lazurowego wybrzeża i czystej plaży - warto zrezygnować z dalekosiężnych wycieczek i zahaczyć o nasz rodzimy Bałtyk. Hotel nad morzem to wprawdzie nie jest Burdż Chalifa – gdyż wiele brakuje mu do 850 metrów wysokości i postury wieżowca – ale urzeka spokojem i bezpieczeństwem, a do „Dubaju” jest jedynie 500 metrów.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów