DEKALOG BEZPIECZNEGO PLAŻOWANIA - Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?

  

Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? 

DEKALOG BEZPIECZNEGO PLAŻOWANIA - Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?

źródło: shutterstock.com


Jakich zasad przestrzegać na plaży? 


1. NIE PIJ 

To, że spożywanie alkoholu na plaży w połączeniu z wysoką temperaturą nie jest bezpieczne, wiemy nie od dziś. Przestrzegamy wszystkich, aby po wypiciu przysłowiowych 'kilku piwek' nie wchodzić do wody pod żadnym pozorem.


2. NIE ŚMIEĆ

Jeśli nie dbasz o porządek wokół siebie na plaży, to nie tylko stwarzasz zagrożenie dla innych wypoczywających, ale dajesz zły przykład swoim dzieciom. 


3. SŁUCHAJ RATOWNIKA 

Bezwzględnie stosuj się do poleceń obecnie pełniącego obowiązki na plaży ratownika.


4. NIE IGNORUJ OZNACZEŃ RATOWNIKÓW

Czerwona flaga, oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Nie ignoruj tego. Jeżeli wchodzisz do wody, oznacza to z twojej strony nieodpowiedzialność.

Widok na zatłoczoną plażę w Mielnie i czerwoną flagę na stanowisku ratowników.

zdjęcie: Widok na zatłoczoną plażę w Mielnie i czerwoną flagę na stanowisku ratowników.


5. NIE WYWOŁUJ KONFLIKTÓW

Uszanuj czyjąś prywatność na plaży i możliwość zrelaksowania się. Nie krzycz, nie graj w piłkę, słuchaj muzyki na słuchawkach lub w wyznaczonej do tego celu strefie, nie biegaj po ręcznikach innych plażowiczów. Przekaż podstawy kultury na plaży swoim dzieciom.

 

6. DBAJ O WYPOSAŻENIE PLAŻY

Przebieralnie, gastronomia, wypożyczalnie leżaków to wszystko jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla wypoczywających plażowiczów. Dbaj o sprzęty tak, aby jeszcze długo służyły innym.


7. NIE ROZPALAJ OGNISKA NA PLAŻY

Choć ognisko na plaży to oznaka dużego romantyzmu, to ogień na plaży jest poważnym zagrożeniem. Wystarczy silny podmuch wiatru, który przeniesie żar do lasu i pożar gotowy. 


8. NIE WYPŁYWAJ PONTONEM NA OTWARTE MORZE

Pamiętaj, że morze jest bardzo nieprzewidywalne. Wystarczy większa fala, podmuch wiatru, tracimy wtedy szybko przyczepność w pontonie lub na dmuchanym leżaku, orientacje a wtedy utonąć łatwo.


9. NIE PRZYPROWADZAJ PSA NA PLAŻĘ

Pies na plaży szybko się nudzi, ze względu na wysoką temperaturę, może być rozdrażniony i agresywny, co stwarza zagrożenie dla innych wypoczywających plażowiczów. Dlatego pieska najlepiej pozostawić w domu a pospacerować z nim, kiedy plaża będzie pusta. 


10. NIE OPALAJ SIĘ W NADMIARZE

Udar czy poparzenia słoneczne to najczęstsze wypadki na plaży. Pamiętaj, aby unikać słońca pomiędzy godziną 10 a 14 w południe, kiedy słońce operuje najmocniej. Dbaj o nakrycie głowy całej rodziny, używaj kremów z filtrem, korzystaj z parasoli czy namiotów ochronnych, odpoczywaj w cieniu.
Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów