DEKALOG BEZPIECZNEGO PLAŻOWANIA - Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?

  

Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? 

DEKALOG BEZPIECZNEGO PLAŻOWANIA - Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą?

źródło: shutterstock.com


Jakich zasad przestrzegać na plaży? 


1. NIE PIJ 

To, że spożywanie alkoholu na plaży w połączeniu z wysoką temperaturą nie jest bezpieczne, wiemy nie od dziś. Przestrzegamy wszystkich, aby po wypiciu przysłowiowych 'kilku piwek' nie wchodzić do wody pod żadnym pozorem.


2. NIE ŚMIEĆ

Jeśli nie dbasz o porządek wokół siebie na plaży, to nie tylko stwarzasz zagrożenie dla innych wypoczywających, ale dajesz zły przykład swoim dzieciom. 


3. SŁUCHAJ RATOWNIKA 

Bezwzględnie stosuj się do poleceń obecnie pełniącego obowiązki na plaży ratownika.


4. NIE IGNORUJ OZNACZEŃ RATOWNIKÓW

Czerwona flaga, oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Nie ignoruj tego. Jeżeli wchodzisz do wody, oznacza to z twojej strony nieodpowiedzialność.

Widok na zatłoczoną plażę w Mielnie i czerwoną flagę na stanowisku ratowników.

zdjęcie: Widok na zatłoczoną plażę w Mielnie i czerwoną flagę na stanowisku ratowników.


5. NIE WYWOŁUJ KONFLIKTÓW

Uszanuj czyjąś prywatność na plaży i możliwość zrelaksowania się. Nie krzycz, nie graj w piłkę, słuchaj muzyki na słuchawkach lub w wyznaczonej do tego celu strefie, nie biegaj po ręcznikach innych plażowiczów. Przekaż podstawy kultury na plaży swoim dzieciom.

 

6. DBAJ O WYPOSAŻENIE PLAŻY

Przebieralnie, gastronomia, wypożyczalnie leżaków to wszystko jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla wypoczywających plażowiczów. Dbaj o sprzęty tak, aby jeszcze długo służyły innym.


7. NIE ROZPALAJ OGNISKA NA PLAŻY

Choć ognisko na plaży to oznaka dużego romantyzmu, to ogień na plaży jest poważnym zagrożeniem. Wystarczy silny podmuch wiatru, który przeniesie żar do lasu i pożar gotowy. 


8. NIE WYPŁYWAJ PONTONEM NA OTWARTE MORZE

Pamiętaj, że morze jest bardzo nieprzewidywalne. Wystarczy większa fala, podmuch wiatru, tracimy wtedy szybko przyczepność w pontonie lub na dmuchanym leżaku, orientacje a wtedy utonąć łatwo.


9. NIE PRZYPROWADZAJ PSA NA PLAŻĘ

Pies na plaży szybko się nudzi, ze względu na wysoką temperaturę, może być rozdrażniony i agresywny, co stwarza zagrożenie dla innych wypoczywających plażowiczów. Dlatego pieska najlepiej pozostawić w domu a pospacerować z nim, kiedy plaża będzie pusta. 


10. NIE OPALAJ SIĘ W NADMIARZE

Udar czy poparzenia słoneczne to najczęstsze wypadki na plaży. Pamiętaj, aby unikać słońca pomiędzy godziną 10 a 14 w południe, kiedy słońce operuje najmocniej. Dbaj o nakrycie głowy całej rodziny, używaj kremów z filtrem, korzystaj z parasoli czy namiotów ochronnych, odpoczywaj w cieniu.
Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.880957 ms