DOWNHILL - CZYLI EKSTREMALNA FORMA KOLARSTWA GÓRSKIEGO.

  


DOWNHILL - CZYLI EKSTREMALNA FORMA KOLARSTWA GÓRSKIEGO.
Zainteresowanie tą ekstremalną jazdą na rowerze sprawia, że rośnie liczba tras, na których można wyszaleć się na dwóch kółkach. 

Często miejsca te powstają w okolicy stacji narciarskich, uzupełniając w ten sposób ofertę obiektów turystycznych i sprawiając, że dysponują całorocznymi atrakcjami dla gości.



źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Downhill to sport dla miłośników adrenaliny, którym nie brakuje zdrowego rozsądku i rozwagi nie wspominając o solidnym przygotowaniu fizycznym oraz sprzętowym.


TRASY ROWEROWE - GÓRA ŻAR


Dla miłośników dwóch kółek, Polskie Koleje Linowe przygotowały na górze Żar - Bike Parks – trzy trasy, które są cały czas modernizowane i rozbudowywane, tak by wychodzić naprzeciw tym, którzy uwielbiają kolarstwo grawitacyjne.

Pierwsza trasa – Easy Line ma długość 3800 metrów i jest przeznaczona dla początkujących i średnio zaawansowanych. Swoją cegiełkę do jej powstania dołożył słynny w środowisku Arkadiusz Perin. Trasa o szerokości do 1 metra w całości wiedzie przez las.

Druga trasa – Air Line dla początkujących i średnio zaawansowanych. Długość to nieco ponad 2 kilometry. Trasa usiana skoczniami o wysokości od kilku centymetrów do nawet 18 metrów – prawdziwe air line. Dodatkowo znajdziecie tu ziemne bandy, drewniane kładki czy konstrukcje typu WallRide’y.

Widok z kamery zainstalowanej na Górze Żar

widok na panoramę Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, Jezioro Żywieckie z zaporą w Tresnej, fragment Soły i Jezioro Międzybrodzkie

Źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl


Trzecia trasaDownhill to trasa trudna dla rowerzystów zaawansowanych o długości 2000 metrów. Znajdują się na niej ciasne zakręty, uskoki, progi, bardzo dużo kamieni i skoczni. Wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego.
Zauważyć należy, że wcale nie trzeba wspinać się na rowerze na szczyt. Można skorzystać z kolejki, która nas wywiezie a siły oszczędzać na zjazdy. Karnet kosztuje 65 zł za 10 przejazdów, które można podzielić między osobami w grupie lub samemu wykorzystać w przeciągu 3 miesięcy.



TRASY ROWEROWE - BIKE PARK KASINA

Największy tego typu park rowerowy w Polsce. Nowy bo wybudowany 3 lata temu w 2017 roku. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dla zawodowców jak i amatorów zaczynających przygodę z rowerem. Budowniczymi zostali: wspomniany wyżej Arek Perkin, mistrz Polski Enduro z 2015 roku, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku, który na swoim koncie ma już ponad 50 tras, Jacek Gardoń, członek kadry DEmo-Team, koordynator pracy w parku w Kasinie oraz Artur Green Kołodziej, wielbiciel rowerów współpracujący z teamem Arek Bike Camps.


Obiekt wyposażony jest w nowoczesny wyciąg kanapowy, który zabierze na szczyt kolarza jak i jego sprzęt.

Zobacz kolej z kamery online.

Największy park rowerowy w Polsce

Źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl




Na miejscu znajdziemy również serwis i wypożyczalnię rowerów, szkołę z instruktorami sportowymi, karczmę.  Do dyspozycji 9 tras: 1 zielona, 3 niebieskie, 3 czerwone i 2 czarne.

Famili – zielona o łagodnym nachyleniu około 5%, wyprofilowana, ubita

B-Line – niebieska, wyprofilowana, wyposażona w bandy i skocznie typu stolik, dla rowerzystów średnio zaawansowanych

DH+ - czerwona, trudna. Budowana dla tych, którzy lubią „polatać”.

Polecana zaawansowanym kolarzom gdyż ma w sobie wiele technicznych zakrętów oraz elementów, które wymuszają przelot.

Arnold – czarna. Tylko dla bardzo zaawansowanych bikerów. Wymusza bardzo długie przeloty aż do 25 metrów, rozwija się na niej wysokie prędkości.




TRASY ROWEROWE - SZYNDZIELNIA

Szyndzielnia - to dobra baza dla fanów Enduro Trails.

W obrębie tego masywu obecnie jest wyznaczonych pięć tras zjazdowych o różnych stopniach trudności.

Jest dostępna ścieżka podjazdowa oznaczona kolorem żółtym. Ci, którzy nie chcą tracić czasu ani siły na podjazd mogą wwieźć swoje rowery koleją linową gdyż wszystkie gondole wyposażone są w uchwyty na rower. Gdy już dostaniemy się na górną stację, warto przed rozpoczęciem wędrówki czy to zjazdu skorzystać z wieży widokowej. Jest to dodatkowa atrakcja tego kompleksu, została zbudowana w 2015 roku. Wspinając się 18 metrów w górę możemy oglądać panoramę na Bielsko-Białą, Beskid Mały, Tatry, Babią Górę, Pilsko, Jezioro Międzybrodzkie, Beskid Żywiecki.

Widok ze szczytu wieży widokowej na Szyndzielni

Zobacz trasy rowerowe i panoramę Beskidu Małego

Źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl




Trasa niebieska – Rock’n’rolla – zaczyna się właśnie przy wieży widokowej, liczy jedenaście kilometrów a spadek na niej wynosi 700 metrów.

Trzy trasy czerwone. SahAira – sporo przeszkód, przy dużej prędkości można polatać. Spadek 195 metrów, długość 1,7 kilometra, nachylenie około 11%.

Gondola – nachylenie 12%, dla osób panujących nad rowerem przy wyższych prędkościach, długość 2 kilometry.

Dębowiec – nachylenie 12,5% wymaga dużych umiejętności jazdy w górskim terenie. Długość przejazdu to nieco ponad 2 kilometry.


Zobacz jak wygląda przejazd trasą Rock’n’rolla

Film dzięki uprzejmości Amish_Movies


Trasa czarna. Dziabar - dla wyczynowych rowerzystów, należy wykazać się ogromnymi umiejętnościami. Balansowanie ciężkim rowerem, omijanie przeszkód i utrzymanie kierownicy na nierównościach to spory wysiłek dla rowerzysty.

Spadek na trasie o długości 1,3 kilometra to 210 metrów więc nachylenie sięga tu aż 16%. Całodniowy karnet dla rowerzysty to wydatek rzędu 59 złotych.

Dawnhill to sport który uzależnia nie tylko z powodu wydzielania się adrenaliny podczas ekstremalnych i z dużą prędkością zjazdów, ale poprzez trasy które często zlokalizowane są w pięknych malowniczych górskich miejscach. Tak więc podczas wypadu na rower możesz nie tylko nacieszyć oczy cudownymi widokami, ale pooddychać świeżym górskim powietrzem. 



Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów