eSIM – czym jest wirtualna karta SIM i kiedy warto z niej korzystać?

  

Wirtualna karta eSIM jest rewolucyjną technologią, która jest już powszechnie stosowana na rynku telekomunikacyjnym. To rozwiązanie świetnie sprawdza się jako alternatywa, a nawet zastępstwo dla fizycznej karty SIM. Coraz więcej urządzeń zawiera moduł, który umożliwia korzystanie z tej nowoczesnej technologii. Zalety i zastosowanie eSIM sprawdzisz w poniższym artykule.


zdjęcie przesłane przez reklamodawcę

Wirtualna karta SIM – jak to działa?

Nazwa fizycznej karty SIM jest skrótem od angielskiego sformułowania, które po polsku oznacza „moduł tożsamości abonenta”. eSIM to z kolei „osadzony moduł tożsamości abonenta”. Chodzi o to, że wirtualny moduł przejmuje rolę nośnika informacji po tradycyjnej karcie SIM.


 Jak to możliwe? Chip, który do tej pory wkładaliśmy do urządzenia wraz z dobrze znanym kawałkiem plastiku, jest już wbudowany w smartfon, zegarek czy router. Z tego powodu korzystanie z eSIM jest możliwe tylko na niektórych sprzętach. Jednak zalety tego całkowicie wirtualnego rozwiązania sprawiają, że producenci elektroniki coraz chętniej stosują je w swoich urządzeniach.


Karta eSIM – dlaczego warto z niej korzystać

Wirtualna karta SIM ma wiele zalet, które przekonują coraz więcej użytkowników do korzystania z niej. To przede wszystkim wygoda – w razie zmiany numeru lub urządzenia nie trzeba przekładać plastiku z chipem. Aktywacja jest wyjątkowo prosta i nie wymaga ani wyjścia z domu, ani nawet odebrania przesyłki. Operator wysyła kod aktywacyjny, po którego wprowadzeniu możemy korzystać z sieci.

Karta eSIM jest też rozwiązaniem ekologicznym. Korzystanie z niej pozwala ograniczyć zużycie plastiku, a także zniwelować ślad węglowy, jaki powstaje przy dostarczaniu fizycznej karty do abonenta.

To wirtualne rozwiązanie zwiększa też bezpieczeństwo naszych urządzeń i danych. Dlaczego? W razie kradzieży karta eSIM jest znacznie trudniejsza do usunięcia, ponieważ wymaga znajomości kodu PIN. Bez tego złodziej nie będzie w stanie wykorzystać naszego sprzętu.


eSIM – idealne rozwiązanie na kilka urządzeń

Karta eSIM w Orange Flex może być wykorzystywana na różnych urządzeniach, jeśli są one wyposażone w odpowiedni moduł. To wirtualne rozwiązanie stosuje się przede wszystkim w smartfonach, ale nie tylko. Inne sprzęty przeznaczone do technologii eSIM to na przykład smartwatche, tablety i routery.

Co więcej, niefizyczna karta SIM umożliwia korzystanie z jednego pakietu na kilku urządzeniach. Dzięki dodatkowym kartom SIM możemy iść biegać tylko ze smartwatchem i odbierać połączenia od bliskich za jego pomocą albo zużywać pakiet internetu z planu komórkowego w domu poprzez router.

Jak aktywować kartę eSIM w Orange Flex?

Jak działa eSIM? Aby aktywować go na swoim urządzeniu, wystarczy pobrać apkę Orange Flex. Po potwierdzeniu swojej tożsamości i opłaceniu wybranego Planu komórkowego otrzymujemy wirtualną kartę SIM drogą cyfrową. Następnie aktywujemy ją i możemy korzystać z niej tak, jak z karty fizycznej. Proste, prawda? Zacznij korzystać z eSIM i jego zalet już dziś.


Redakcja poleca

Wyciąg Diament w Kompleksie narciarskim Zieleniec zaprasza na narty. Zieleniec Sport Arena - Diament - NOWOŚĆ Widok na górną część stacji narciarskiej Ski&Sun. Ski&Sun - Świeradów Zdrój BANIA SKI - widok na trasę zjazdową, kolej krzesełkową i narciarzy Bania Stok - Białka Tatrzańska  Kamera obrotowa z widokiem na stok Ośrodka Narciarskiego Bania Ski w Białce Tatrzańskiej. Obiekt dysponuje 4-osobową koleją linową, wyciągami taśmowymi i orczykowym dla dzieci. Doskonale przygotowany i utrzymany stok pozwala na rodzinny, aktywny wypoczynek na Podhalu. Sprawdź warunki pogodowe i narciarskie na żywo ze stoków w Polsce, okiem kamer. Śledź warunki narciarskie w Wiśle Nowa Osada. Nowa Osada-ski w Wiśle Widok na Monciak w Sopocie. SOPOT - widok na Monciak Widok na centrum Karpacza, kawiarnie, sklepy, restauracje i deptak. Karpacz - widok na deptak  Widok live z kamery skierowanej na ul. Konstytucji 3 Maja pełniącej rolę deptaka w Karpaczu. Dużego kompleksu turystyczno-rekreacyjnego położonego w dolinie rzeki Łomnicy u stóp najwyższej góry Karkonoszy - Śnieżki (1603 m n.p.m.).Karpacz jako osada został założony przez masowo przybywających w te tereny poszukiwaczy złota już w XII wieku. Natomiast prawami miejskimi może się poszczycić dopiero od 1960 r. Współcześnie przyciąga rzesze turystów chcących wypocząć tu aktywnie przez cały rok. Latem jest to idealne miejsce do wycieczek pieszych, jak i rowerowych. Zimą to centrum narciarstwa zjazdowego i biegowego. Na samym deptaku można skorzystać z mnogiej oferty hoteli, pensjonatów, restauracji, sklepów z pamiątkami i innych atrakcji. Miasto oraz okolice są pełne muzeów a także punktów widokowych. Warto choćby zajrzeć do unikatowego na naszych ziemiach zabytku skandynawskiej architektury z XII wieku - Świątyni Wang.W rejonie centrum Karpacza w okresie zimowym działa kilka rodzinnych stoków (np. Stok Narciarski Maciuś Karpacz) ale turyści mogą liczyć także na większe ośrodki narciarskie w okolicy, takie jak: Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar czy Karpacz Ski Arena.Przyjeżdżając w pełne temperamentu Karkonosze, warto sprawdzić prognozę pogody oraz nasze transmisje online - sprawdź panoramiczne ujęcie miasta. Obraz na żywo z Jaworzyny Krynickiej. Jaworzyna Krynicka-ski Widok na dolną stację wyciągu w kompleksie Nartorama Zieleniec Sport Arena – Nartorama

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów