eSIM – czym jest wirtualna karta SIM i kiedy warto z niej korzystać?

  

Wirtualna karta eSIM jest rewolucyjną technologią, która jest już powszechnie stosowana na rynku telekomunikacyjnym. To rozwiązanie świetnie sprawdza się jako alternatywa, a nawet zastępstwo dla fizycznej karty SIM. Coraz więcej urządzeń zawiera moduł, który umożliwia korzystanie z tej nowoczesnej technologii. Zalety i zastosowanie eSIM sprawdzisz w poniższym artykule.


Wirtualna karta SIM – jak to działa?

Nazwa fizycznej karty SIM jest skrótem od angielskiego sformułowania, które po polsku oznacza „moduł tożsamości abonenta”. eSIM to z kolei „osadzony moduł tożsamości abonenta”. Chodzi o to, że wirtualny moduł przejmuje rolę nośnika informacji po tradycyjnej karcie SIM.


 Jak to możliwe? Chip, który do tej pory wkładaliśmy do urządzenia wraz z dobrze znanym kawałkiem plastiku, jest już wbudowany w smartfon, zegarek czy router. Z tego powodu korzystanie z eSIM jest możliwe tylko na niektórych sprzętach. Jednak zalety tego całkowicie wirtualnego rozwiązania sprawiają, że producenci elektroniki coraz chętniej stosują je w swoich urządzeniach.


Karta eSIM – dlaczego warto z niej korzystać

Wirtualna karta SIM ma wiele zalet, które przekonują coraz więcej użytkowników do korzystania z niej. To przede wszystkim wygoda – w razie zmiany numeru lub urządzenia nie trzeba przekładać plastiku z chipem. Aktywacja jest wyjątkowo prosta i nie wymaga ani wyjścia z domu, ani nawet odebrania przesyłki. Operator wysyła kod aktywacyjny, po którego wprowadzeniu możemy korzystać z sieci.

Karta eSIM jest też rozwiązaniem ekologicznym. Korzystanie z niej pozwala ograniczyć zużycie plastiku, a także zniwelować ślad węglowy, jaki powstaje przy dostarczaniu fizycznej karty do abonenta.

To wirtualne rozwiązanie zwiększa też bezpieczeństwo naszych urządzeń i danych. Dlaczego? W razie kradzieży karta eSIM jest znacznie trudniejsza do usunięcia, ponieważ wymaga znajomości kodu PIN. Bez tego złodziej nie będzie w stanie wykorzystać naszego sprzętu.


eSIM – idealne rozwiązanie na kilka urządzeń

Karta eSIM w Orange Flex może być wykorzystywana na różnych urządzeniach, jeśli są one wyposażone w odpowiedni moduł. To wirtualne rozwiązanie stosuje się przede wszystkim w smartfonach, ale nie tylko. Inne sprzęty przeznaczone do technologii eSIM to na przykład smartwatche, tablety i routery.

Co więcej, niefizyczna karta SIM umożliwia korzystanie z jednego pakietu na kilku urządzeniach. Dzięki dodatkowym kartom SIM możemy iść biegać tylko ze smartwatchem i odbierać połączenia od bliskich za jego pomocą albo zużywać pakiet internetu z planu komórkowego w domu poprzez router.

Jak aktywować kartę eSIM w Orange Flex?

Jak działa eSIM? Aby aktywować go na swoim urządzeniu, wystarczy pobrać apkę Orange Flex. Po potwierdzeniu swojej tożsamości i opłaceniu wybranego Planu komórkowego otrzymujemy wirtualną kartę SIM drogą cyfrową. Następnie aktywujemy ją i możemy korzystać z niej tak, jak z karty fizycznej. Proste, prawda? Zacznij korzystać z eSIM i jego zalet już dziś.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów