eSIM – czym jest wirtualna karta SIM i kiedy warto z niej korzystać?

  

Wirtualna karta eSIM jest rewolucyjną technologią, która jest już powszechnie stosowana na rynku telekomunikacyjnym. To rozwiązanie świetnie sprawdza się jako alternatywa, a nawet zastępstwo dla fizycznej karty SIM. Coraz więcej urządzeń zawiera moduł, który umożliwia korzystanie z tej nowoczesnej technologii. Zalety i zastosowanie eSIM sprawdzisz w poniższym artykule.


zdjęcie przesłane przez reklamodawcę

Wirtualna karta SIM – jak to działa?

Nazwa fizycznej karty SIM jest skrótem od angielskiego sformułowania, które po polsku oznacza „moduł tożsamości abonenta”. eSIM to z kolei „osadzony moduł tożsamości abonenta”. Chodzi o to, że wirtualny moduł przejmuje rolę nośnika informacji po tradycyjnej karcie SIM.


 Jak to możliwe? Chip, który do tej pory wkładaliśmy do urządzenia wraz z dobrze znanym kawałkiem plastiku, jest już wbudowany w smartfon, zegarek czy router. Z tego powodu korzystanie z eSIM jest możliwe tylko na niektórych sprzętach. Jednak zalety tego całkowicie wirtualnego rozwiązania sprawiają, że producenci elektroniki coraz chętniej stosują je w swoich urządzeniach.


Karta eSIM – dlaczego warto z niej korzystać

Wirtualna karta SIM ma wiele zalet, które przekonują coraz więcej użytkowników do korzystania z niej. To przede wszystkim wygoda – w razie zmiany numeru lub urządzenia nie trzeba przekładać plastiku z chipem. Aktywacja jest wyjątkowo prosta i nie wymaga ani wyjścia z domu, ani nawet odebrania przesyłki. Operator wysyła kod aktywacyjny, po którego wprowadzeniu możemy korzystać z sieci.

Karta eSIM jest też rozwiązaniem ekologicznym. Korzystanie z niej pozwala ograniczyć zużycie plastiku, a także zniwelować ślad węglowy, jaki powstaje przy dostarczaniu fizycznej karty do abonenta.

To wirtualne rozwiązanie zwiększa też bezpieczeństwo naszych urządzeń i danych. Dlaczego? W razie kradzieży karta eSIM jest znacznie trudniejsza do usunięcia, ponieważ wymaga znajomości kodu PIN. Bez tego złodziej nie będzie w stanie wykorzystać naszego sprzętu.


eSIM – idealne rozwiązanie na kilka urządzeń

Karta eSIM w Orange Flex może być wykorzystywana na różnych urządzeniach, jeśli są one wyposażone w odpowiedni moduł. To wirtualne rozwiązanie stosuje się przede wszystkim w smartfonach, ale nie tylko. Inne sprzęty przeznaczone do technologii eSIM to na przykład smartwatche, tablety i routery.

Co więcej, niefizyczna karta SIM umożliwia korzystanie z jednego pakietu na kilku urządzeniach. Dzięki dodatkowym kartom SIM możemy iść biegać tylko ze smartwatchem i odbierać połączenia od bliskich za jego pomocą albo zużywać pakiet internetu z planu komórkowego w domu poprzez router.

Jak aktywować kartę eSIM w Orange Flex?

Jak działa eSIM? Aby aktywować go na swoim urządzeniu, wystarczy pobrać apkę Orange Flex. Po potwierdzeniu swojej tożsamości i opłaceniu wybranego Planu komórkowego otrzymujemy wirtualną kartę SIM drogą cyfrową. Następnie aktywujemy ją i możemy korzystać z niej tak, jak z karty fizycznej. Proste, prawda? Zacznij korzystać z eSIM i jego zalet już dziś.


Redakcja poleca

Łeba kamera, plaża, wydmy, miasto - zobacz też inne kamery w tej miejscowości Łeba - widok na plażę Stegna kamera bulwar, plaża i morze. STEGNA - widok na plażę Krynica Morska widok na plażę i morze Krynica Morska - widok na plażę  Nowoczesna kamera obrotowa z niezwykłym widokiem na plażę w Krynicy Morskiej (wejście nr 26) – mieście o uzdrowiskowo-wypoczynkowym charakterze. Miejscowość leży w granicach administracyjnych województwa pomorskiego. Bardzo atrakcyjne położenie – między Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie) a Zalewem Wiślanym – sprawia, że co rocznie zjeżdżają tu tysiące turystów. Ponadto, za sprawą bardzo dobrych naturalnych warunków przyczyniających się do poprawy zdrowia Krynica Morska przyciąga mnóstwo kuracjuszy, jednocześnie starając się o status uzdrowiska. Sama specyfika Krynicy Morskiej pozwala na organizację przeróżnych atrakcji turystycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Znudziła Ci się plaża nad zatoką? Zapraszamy na brzeg Zalewu Wiślanego. Więcej aktywności fizycznej? Nic prostszego! Ruszaj międzynarodowym szlakiem rowerowym EuroVelo 10 / 13 wzdłuż wybrzeża i nie tylko. Dla spragnionych przyrody znajdą się tu jak i w okolicach, liczne ścieżki piesze, rezerwaty przyrody oraz punkty widokowe.  Widok na rynek w Koszalinie NOWOŚĆ KOSZALIN - widok na Rynek Staromiejski NOWOŚĆ KAMERA PRZEMYŚL - widok na Plac Niepodległości NOWOŚĆ PRZEMYŚL - Plac Niepodległości, NOWOŚĆ Kamera Kołobrzeg promenada, bulwar, plaża, morze KOŁOBRZEG - widok na plażę Dzięki nowoczesnej kamerze obrotowej możesz zobaczyć kołobrzeską plażę od wejścia do portu (przy ujściu rzeki Parsęty) z latarnią morską aż po jej wschodni kres. To wyjątkowa okazja, by na żywo podziwiać spektakularne wschody i zachody słońca, obserwować sztormy uderzające w falochrony oraz zanurzyć się wzrokiem w błękit Bałtyku aż po horyzont.To miejsce przyciąga nie tylko plażowiczów, ale także miłośników spacerów, fotografii, a nawet ornitologów – często można dostrzec tu mewy, rybitwy i inne ptaki nadmorskie. Kameralna promenada wzdłuż plaży tętni życiem przez cały rok, a pobliska latarnia morska i molo w Kołobrzegu stanowią obowiązkowe punkty na trasie każdego turysty. Dzięki transmisji live możesz na bieżąco sprawdzać pogodę, planować swój spacer czy po prostu przenieść się na chwilę nad morze, niezależnie od miejsca, w którym jesteś.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów