Hotel tylko dla dorosłych? Wybierz się na wakacje bez dzieci!

  

Chęć niezmąconego niczym relaksu i naładowania baterii to najczęstsze powody, dla których coraz popularniejsze stają się hotele dla dorosłych. Wakacje bez dzieci to nie tylko domena singli i seniorów. Również rodzice szukają balansu między życiem rodzinnym a dbaniem o swój komfort i wybierają się na urlop we dwoje np. gdy dzieci są na koloniach lub z wizytą u dziadków.

źródło: stock.adobe.com

Hotele dla dorosłych – spędź wakacje bez dzieci

Nawet rodzice potrzebują czasem chwili tylko dla siebie, zadbania o siebie, związek czy relacje z przyjaciółmi. Kiedy nasze pociechy wyjeżdżają w ramach wakacji na kolonie lub spędzają ferie zimowe u dziadków, dorośli mogą skupić się na sobie. To nic złego, że chcemy wyjechać we dwoje czy ze znajomymi. Nasze dzieci są pod dobrą opieką, a obserwacje psychologów wskazują, że takie “dorosłe wakacje” mają doskonały wpływ na relacje w rodzinie.


Odpowiadając na potrzeby odpoczynku w ciszy i spokoju oraz skorzystania z atrakcji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych gości hotelowych, w Polsce powstaje coraz więcej obiektów, które przeznaczone są tylko dla osób dorosłych. Takie obiekty wyróżnia nie tylko nowoczesny design i brak dzieci, ale także lokalizacja blisko atrakcji miasta czy nocnego życia.


Hotel tylko dla dorosłych – co to znaczy?

Hotele tylko dla dorosłych to takie obiekty, w których przyjmuje się gości z ograniczeniem wiekowym. Są różne rodzaje obiektów “adults only”. Są takie, które goszczą u siebie osoby od 16. roku życia, tych, którzy skończyli 18 lat, a nawet hotele dostępne tylko dla gości, którzy ukończyli 21. rok życia.


Takie obiekty różnią się od standardowych hoteli tym, że atrakcje są dostosowane typowo dla osób dorosłych. Nie ma tu głośnych animacji dla najmłodszych, brodzika czy placów zabaw. Są za to baseny, strefy spa, oferta wellness, siłownia, a także oferta rozrywkowa np. dyskoteki, zajęcia jogi, wspólna gra w bingo, kursy tańca, poranna medytacja czy turnieje w siatkówkę plażową. Również kuchnia serwuje bardziej wyszukane dania i desery oraz kolorowe drinki i szeroką paletę napojów bezalkoholowych i alkoholowych do wyboru.


Wakacje bez dzieci – hotele tylko dla dorosłych w Polsce

Choć trend tworzenia obiektów typu “adults only” został zapoczątkowany na Karaibach i jest już powszechny w znanych zagranicznych krajach, to w Polsce nie ma jeszcze zbyt wielu obiektów, które stawiają wyłącznie na dorosłych gości. Miejsca w Polsce, w których znajdziemy takie obiekty to np. Krynica-Zdrój, Kraków, Warszawa oraz nadmorski Kołobrzeg. Jednym z najbardziej znanych hoteli dla dorosłych nad Bałtykiem jest hotel Leda w Kołobrzegu (www.hotelleda.pl/o-hotelu/o-nas). Polecany przez swoich gości, nowoczesny, 4-gwiazdkowy obiekt przyjmuje wyłącznie gości powyżej 16. roku życia. Wyróżnia go wysoki standard, świetne spa oraz ciekawa oferta pakietów na wyjazd we dwoje nad morze czy pobyt z przyjaciółmi w Kołobrzegu. W hotelu można odpocząć w przytulnych pokojach w nowoczesnym stylu, wyposażonym we wszystkie niezbędne udogodnienia. Poza pokojem hotelowym na gości czekają m.in. basen, kosmetyczne zabiegi na twarz i ciało, ajurwedyjskie rytuały i różnego rodzaju masaże, a także zajęcia fitness. Prawdziwą perełką jest jednak tutejsze profesjonalne Homarium, w którym możemy delektować się świeżym i doskonale przyrządzonym skorupiakiem, uważanym przez wielu nie tylko za danie luksusowe, ale także za afrodyzjak.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów