Karpacz – ciekawostki o mieście i okolicy

  


Szukając klimatycznego miejsca, w którym aktywnie spędzisz czas, warto zwrócić uwagę na Karpacz. Ciekawostki oraz atrakcje, które oferuje to piękne miasto zdają się nie mieć końca! Wczasy ze znajomymi lub rodziną w pięknej dolinie rzeki Łomnicy to idealny wybór, który usatysfakcjonuje każdego. Poznaj więcej ciekawostek o Karpaczu i wyrusz w wymarzoną podróż.

Szukając klimatycznego miejsca, w którym aktywnie spędzisz czas, warto zwrócić uwagę na Karpacz.

Karpacz - ciekawostki o mieście i okolicy

Karpacz to urocze miasto położone w Karkonoszach, zaraz u podnóża Śnieżki. Jego klimat sprzyja wszelkim wycieczkom pieszym i rowerowym, natomiast zimą miejscowość zmienia się w raj dla narciarzy. Z centrum miasta można wyjechać na co najmniej 5 tras rowerowych, każda różnej długości i niezwykle malownicza. Z kolei w mroźne dni można skorzystać z dziewięciu stoków narciarskich znajdujących się w okolicy. Poza tym co roku odbywa się tam maraton, więc zapaleni biegacze także będą usatysfakcjonowani. Aktywności sportowe w Karpaczu są tak liczne, że każdy na pewno znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Karpacz to urocze miasto położone w Karkonoszach, zaraz u podnóża Śnieżki. Jego klimat sprzyja wszelkim wycieczkom pieszym i rowerowym, natomiast zimą miejscowość zmienia się w raj dla narciarzy.

Ciekawostki o Karpaczu

Karpacz to miasto pełne niespodzianek, które spotyka się na każdym kroku. Warto zobaczyć na przykład:
-Jeden z najciekawszych zabytków w Karpaczu - kościół Wang, czyli budowla z przełomu XII i XII wieku skonstruowana w Norwegii bez użycia gwoździ. Świątynia została przeniesiona z miasteczka Vang do Szczecina, a następnie właśnie do Karpacza. Wykonana jest w całości z drewna.
-Muzeum Zabawek w Karpaczu - atrakcja w sam raz dla dzieci, ale nie tylko. W budynku znajduje się zbiór zabawek i lalek z różnych zakątków świata. Wszystkie gabloty są ręcznie malowane, a wystawa fascynuje swoją różnorodnością i kunsztem wykonania.
-Młyn Miłości - pozostałość po starym młynie, przy którym woda miała miłosne właściwości. Wiele zakochanych do dziś odwiedza to miejsce.

jeden z najciekawszych zabytków w Karpaczu - kościół Wang, czyli budowla z przełomu XII i XII wieku skonstruowana w Norwegii bez użycia gwoździ. Świątynia została przeniesiona z miasteczka Vang do Szczecina, a następnie właśnie do Karpacza. Wykonana jest w całości z drewna.

Legendy o Karpaczu

Słyszeliście kiedyś o Duchu Gór? Legenda ta jest dobrze znana mieszkańcom i przekazywana z pokolenia na pokolenie. W Karkonoskich Tajemnicach, czyli kolejnym wspaniałym miejscu do odwiedzenia, można poczuć prawdziwą magię oraz dowiedzieć się nieco o historii. To właśnie tutaj poznamy opowieści o zasiedlających Karkonosze zielarzach, czy poszukiwaczach skarbów. W tym klimatycznym budynku można zobaczyć wiele dziwnych przedmiotów jak np. kostur Króla Gór, harfę z niewidzialnymi strunami, a nawet kolekcję owadów żyjących w okolicach. Atmosferę tajemniczych sił czuć w każdym zakątku doliny rzeki Łomnicy i na górskich szlakach. W Karpaczu napotkamy też ręcznie wykonane z metalu zwierzęta Karkonoszy, czyli jelenia, wilka oraz dzika, których postać przyjmował podobno w dawnych czasach właśnie Duch Gór.

To właśnie tutaj poznamy opowieści o zasiedlających Karkonosze zielarzach, czy poszukiwaczach skarbów.


Dobra restauracja - Karpacz

Żadna wyprawa nie obejdzie się bez dobrego jedzenia. Karpacz jest kulinarnym rajem pełnym klimatycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni. Wartym odwiedzenia miejscem jest Sowiduch Browar i Restauracja, który zdecydowanie wyróżnia się na tle zwyczajnych knajp.

Żadna wyprawa nie obejdzie się bez dobrego jedzenia. Karpacz jest kulinarnym rajem pełnym klimatycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni.

Wewnątrz znajdziemy jeszcze więcej historii zaklętych w pięknych płaskorzeźbach wykonanych z drewna, a cały wystrój zachwyci oryginalnością. Poza tym w restauracji znajduje się ogromna instalacja do warzenia piwa, przy której w konkretnych godzinach można zobaczyć jej działanie. Browar Sowiduch jest autorskim trunkiem podawanym tylko gościom tego magicznego miejsca, więc koneserzy będą mieli możliwość spróbować czegoś nowego. Jeśli chcesz cieszyć się przyrodą okolic Karpacza, jedzenie na wynos jest również dobrą opcją. 


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.093937 ms