KOŁOBRZEG - KAMERA, MOLO, PLAŻA I SUNRISE FESTIVAL

  

Kołobrzeg – miasto położone nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Znajduje się tu aż 27 sanatoriów, które przeprowadzają liczne zabiegi lecznicze wykorzystując zasoby naturalne takie jak np. borowina czy solankowe wody mineralne.

Zdrowotne walory Kołobrzegu

Kołobrzeg jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z uwagi na swoje walory zdrowotne jak i turystyczne. Dobrze rozwinięta sieć hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych zagwarantuje udany urlop każdemu bez względu na zasobność portfela.
Do najbardziej znanej i najchętniej odwiedzanej atrakcji zaliczyć należy molo w Kołobrzegu, którego długość to aż 220 metrów. Spacerując po nim można podziwiać atrakcyjną okolicę.

Widok na molo w Kołobrzegu i szeroką plażę

źródło: Ujęcie z kamery na molo i plażę w Kołobrzegu 

 

   

   

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu

Będąc w Kołobrzegu należy koniecznie zwiedzić latarnię morską. Trzeba wspiąć się krętymi schodami na wysokość 26 metrów ale taras widokowy jest szeroki i bezpieczny. Widoki z góry niwelują trudy wspinaczki a jeśli podróżujemy z dziećmi to będą zachwycone możliwością podziwiania morza z tak wysoka. W sezonie letnim latarnia czynna jest codziennie od godziny 10 aż do zachodu słońca. 

    Nieopodal latarni warto przystanąć wzdłuż portu morskiego. Można stąd podziwiać statki turystyczne tzw. pirackie o wdzięcznych nazwach Sant Maria czy kapitan Pirat a także znajdujące się nieopodal okręty wojenne. Zarówno jednymi jak i drugimi można udać się w niezapomniany rejs. Podróż wojennym statkiem będzie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny.

Spacerując w stronę lądu, dotrzemy do mariny solnej Kołobrzeg. To port jachtowy gdzie zacumowane są żaglówki, łódki i jachty. Tutaj również można wypożyczyć sprzęt i popływać po Bałtyku.

Widok na Marinę w Kołobrzegu

źródło: widok z kamery na marinę w Kołobrzegu

Kołobrzeg to także piękna piaszczysta plaża, na której godzinami można korzystać ze słonecznych oraz morskich kąpieli. Wzdłuż plaży ciągnie się szeroka promenada przy której znajdują się restauracje, lokale gastronomiczne, naleśnikarnie, bistra, nie brakuje również lodziarni.

Planując urlop warto sprawdzić wakacyjną pogodę.

Ujęcie z kamery na plażowiczów wypoczywających w Kołobrzegu

źródło: Ujęcie z kamery na zatłoczoną plażę w Kołobrzegu w sezonie. 

 

   

Koncertowy Kołobrzeg

Fanom muzyki elektronicznej przy wyborze daty urlopu przypominamy, że to właśnie tutaj odbywa się Sunrise Festival.

W tym roku to 19-21 lipca i odbędzie się nie w amfiteatrze a na terenach byłego lotniska. Wystąpi ponad 100 gwiazd a wśród nich takie sławy jak:

Armin Van Burren, Joris Voorn, Adam Bayer, Timmy Trumpet.

Cała impreza odbędzie się na 5 ogromnych scenach i będzie można posłuchać różnych gatunków muzyki house, trance, techno, electro.

Podsumowując, Kołobrzeg to obowiązkowy punkt na mapie turystycznych podróży po Polsce.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów