KOŁOBRZEG - KAMERA, MOLO, PLAŻA I SUNRISE FESTIVAL

  

Kołobrzeg – miasto położone nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim. Miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Znajduje się tu aż 27 sanatoriów, które przeprowadzają liczne zabiegi lecznicze wykorzystując zasoby naturalne takie jak np. borowina czy solankowe wody mineralne.

Zdrowotne walory Kołobrzegu

Kołobrzeg jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów z uwagi na swoje walory zdrowotne jak i turystyczne. Dobrze rozwinięta sieć hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych zagwarantuje udany urlop każdemu bez względu na zasobność portfela.
Do najbardziej znanej i najchętniej odwiedzanej atrakcji zaliczyć należy molo w Kołobrzegu, którego długość to aż 220 metrów. Spacerując po nim można podziwiać atrakcyjną okolicę.

Widok na molo w Kołobrzegu i szeroką plażę

źródło: Ujęcie z kamery na molo i plażę w Kołobrzegu 

 

   

   

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu

Będąc w Kołobrzegu należy koniecznie zwiedzić latarnię morską. Trzeba wspiąć się krętymi schodami na wysokość 26 metrów ale taras widokowy jest szeroki i bezpieczny. Widoki z góry niwelują trudy wspinaczki a jeśli podróżujemy z dziećmi to będą zachwycone możliwością podziwiania morza z tak wysoka. W sezonie letnim latarnia czynna jest codziennie od godziny 10 aż do zachodu słońca. 

    Nieopodal latarni warto przystanąć wzdłuż portu morskiego. Można stąd podziwiać statki turystyczne tzw. pirackie o wdzięcznych nazwach Sant Maria czy kapitan Pirat a także znajdujące się nieopodal okręty wojenne. Zarówno jednymi jak i drugimi można udać się w niezapomniany rejs. Podróż wojennym statkiem będzie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny.

Spacerując w stronę lądu, dotrzemy do mariny solnej Kołobrzeg. To port jachtowy gdzie zacumowane są żaglówki, łódki i jachty. Tutaj również można wypożyczyć sprzęt i popływać po Bałtyku.

Widok na Marinę w Kołobrzegu

źródło: widok z kamery na marinę w Kołobrzegu

Kołobrzeg to także piękna piaszczysta plaża, na której godzinami można korzystać ze słonecznych oraz morskich kąpieli. Wzdłuż plaży ciągnie się szeroka promenada przy której znajdują się restauracje, lokale gastronomiczne, naleśnikarnie, bistra, nie brakuje również lodziarni.

Planując urlop warto sprawdzić wakacyjną pogodę.

Ujęcie z kamery na plażowiczów wypoczywających w Kołobrzegu

źródło: Ujęcie z kamery na zatłoczoną plażę w Kołobrzegu w sezonie. 

 

   

Koncertowy Kołobrzeg

Fanom muzyki elektronicznej przy wyborze daty urlopu przypominamy, że to właśnie tutaj odbywa się Sunrise Festival.

W tym roku to 19-21 lipca i odbędzie się nie w amfiteatrze a na terenach byłego lotniska. Wystąpi ponad 100 gwiazd a wśród nich takie sławy jak:

Armin Van Burren, Joris Voorn, Adam Bayer, Timmy Trumpet.

Cała impreza odbędzie się na 5 ogromnych scenach i będzie można posłuchać różnych gatunków muzyki house, trance, techno, electro.

Podsumowując, Kołobrzeg to obowiązkowy punkt na mapie turystycznych podróży po Polsce.


Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.082970 ms