Krem nawilżający na narty – jak zadbać o swoją skórę na stoku?

  

Dlaczego krem nawilżający na narty to konieczność?

Niskie temperatury i suche powietrze negatywnie oddziałują na skórę, w szczególności na delikatną skórę twarzy. Negatywne warunki atmosferyczne prowadzą do zmniejszenia poziomu lipidów w naskórku, osłabiając naturalną barierę ochroną cery. Staje się ona bardziej podatna na utratę wody i występowanie podrażnień.


zdjęcie przesłane przez reklamodawcę

Po dniu na stoku bez stosowania odpowiedniego kremu nawilżającego możesz czuć nadmierną suchość, ściągnięcie, a nawet pieczenie skóry. Po pewnym czasie mogą pojawiać się na niej niedoskonałości, takie jak łuszczący się naskórek, wypryski i przebarwienia.

Krem nawilżający na narty pomoże Ci w zimowej pielęgnacji i ochronie skóry przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Jego zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia cery, wzmocnienie jej warstwy ochronnej i stymulowanie procesów regeneracyjnych.

Kremy nawilżające na narty – właściwości

Standardowy krem nawilżający, z którego korzystasz przez cały rok, raczej nie sprawdzi się na narciarskim stoku. Na nartach unikaj kremów nawilżających na bazie wody. Potrzebujesz kosmetyku o bogatszej, lipidowej formule. Taki krem pozostawia wyczuwalną warstwę na skórze, ale gwarantuje jej zabezpieczenie przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz.

Jakie składniki powinien mieć dobry krem na narty?

Jaki powinien być krem na zimę? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego skład (INCI). Szukaj kremu do twarzy na narty, który zawiera składniki z 4 grup wymienionych w powyższym zestawieniu.

Grupa składników: Higroskopijne

Właściwości: Wiążą cząsteczki wody w skórze, zwiększając jej poziom nawilżenia.

Przykładowe składniki: Kwas hialuronowy, mocznik, sok z aloesu.

Grupa składników: Okluzyjne

Właściwości: Uszczelniają płaszcz hydro-lipidowy skóry.

Przykładowe składniki: Oleje roślinne, np. masło shea, olej makadamia, masło kakaowe, a także gliceryna, wosk pszczeli.

Grupa składników: Regenerujące

Właściwości: Działają przeciwzapalnie i stymulują naturalne procesy odnowy skóry.

Przykładowe składniki: Pantenol, alantoina, ceramidy.

Grupa składników: Antyoksydacyjne

Właściwości: Neutralizują wolne rodniki odpowiadające za starzenie się skóry.

Przykładowe składniki: Witamina A, witamina E, ekstrakty roślinne, np. z piwonii, geranium.

Ochrona przeciwsłoneczna na nartach – kremy z filtrem SPF

Jeżeli wybierasz krem nawilżający na narty, warto rozważyć kosmetyk, który ma filtr SPF. Ochrona przeciwsłoneczna w górach jest bardzo ważna. Na wysokości promieniowanie UVA i UVB jest silniejsze, a śnieg dodatkowo odbija do 80% promieni słonecznych. W rezultacie łatwiej o poparzenie skóry, które uszkadza barierę lipidową i przyspiesza procesy starzeniowe cery. Polecamy kremy z wysokim filtrem SPF 50+.

Dopasuj krem na narty do swoich potrzeb

Wiesz już, że krem nawilżający na narty powinien mieć bogatszą konsystencję. Jednak nie każdej cerze służy taka formuła. Wybierz kosmetyk, który zapewnia komfortowe użycie i nie przyczynia się do powstawania niedoskonałości skóry.

Jeśli masz skórę skłonną do zanieczyszczeń, zaskórników i zmian trądzikowych, najlepiej stosuj krem o nieco lżejszej konsystencji, np. emulsji. Zwróć uwagę, by nie zawierał składników o wyższym potencjale komedogennym, np. parafiny.

Zastanawiasz się, jaki krem wybrać na zimę do cery suchej? W tym przypadku postaw na gęstą konsystencję, która skuteczniej zabezpieczy skórę przed utratą wilgoci. Jednak jeżeli Twoja cera jest podatna na podrażnienia, wybierz krem na narty o hipoalergicznym składzie.

Jak zadbać o skórę na stoku? Właściwa rutyna pielęgnacyjna

Zależnie od potrzeb swojej skóry możesz wybrać osobno krem nawilżający na narty i krem z filtrem SPF, które nakłada się warstwowo, lub kosmetyk 2w1. Zastanawiasz się, jaki krem będzie najlepszy na mróz? Sprawdź ranking kosmetyków na https://wybieramykolagen.pl/. Tworzymy ranking najlepszych na rynku kremów nawilżających i barierowych.

Stosowanie kremu nawilżającego na nartach – krok po kroku

Krem nawilżający na narty aplikuj na oczyszczoną skórę w ramach pielęgnacji na dzień.

Stosuj standardową ilość kosmetyku nawilżającego i odczekaj chwilę, aby się wchłonął.

Krem na narty z filtrem SPF nanoś w odpowiedniej ilości (ok. 1,25 ml na pojedynczą aplikację).

Odczekaj ok. 20 minut, zanim wyjdziesz na narty po aplikacji kremu z filtrem.

Pamiętaj o konieczności reaplikacji: co 3-4 godziny, aby zachować skuteczność ochrony przeciwsłonecznej.

Wieczorem oczyszczaj cerę dwuetapowo, aby skutecznie zmyć cięższe formuły kosmetyków ze swojej skóry.

Jaki krem nawilżający na narty? Podsumowanie

Potrzeby Twojej cery zmieniają się zależnie od warunków atmosferycznych. Na nartach lepiej sprawdzają się kremy nawilżające o bogatszych, gęstszych formułach. Dopasuj krem do rodzaju cery, by uniknąć działania komedogennego. Miej na uwadze, że potrzebujesz ochrony nie tylko przed mrozem i wiatrem, ale także przed promieniowaniem słonecznym. Pamiętaj także o dodatkowej pielęgnacji skóry ust i dłoni na nartach.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów