Najlepsze na wakacje lekkie wózki dziecięce 3w1

  

  Wózki dziecięce 3w1 to produkty wielofunkcyjne, które umożliwiają zamocowanie na uniwersalnym stelażu gondoli noworodkowej, siedziska spacerowego oraz nosidełka. Są to zazwyczaj modele wyposażone w ramę aluminiową lub wykonaną z włókna węglowego. Idealnie nadają się dla rodzin mieszkających na wyższych piętrach w bloku bez windy, a także często podróżujących samochodem lub samolotem. Dobrane do trybu życia rodziny doskonale sprawdzą się również podczas wakacji.Przeznaczenie poszczególnych elementów zestawu

Podstawowe elementy każdego wózka wielofunkcyjnego stanowią gondola noworodkowa i siedzisko spacerowe. Modele 3w1 wyróżniają się ponadto wyposażeniem w nosidełko, czyli fotelik samochodowy 0 -13 kg.

Gondola to element przeznaczony dla noworodka i niemowlaka do momentu ukończenia przez niego 6. miesiąca życia. Kupując wózek dla dziecka warto zwrócić uwagę, czy gondola ma wystarczające wymiary, aby zapewnić dziecku komfortowe warunki również zimą, kiedy będzie grubo ubrane.

Siedzisko spacerowe jest przeznaczone dla dziecka, które potrafi już samodzielnie siedzieć. Zwykle modele wielofunkcyjne składają się ze spacerówki o maksymalnym udźwigu 22 kg, przez co mogą służyć przez cały okres wózkowania, czyli do około 4. roku życia. W ich przypadku najważniejszy jest rodzaj siedziska. Powinno ono umożliwiać podróże w różnych pozycjach (leżącej, półleżącej oraz siedzącej) i być pokryte tkaniną oddychającą, łatwą do utrzymania w czystości oraz przystosowaną do prania w pralce.

Najważniejszym elementem każdego wózka 3w1 oraz 4w1 jest jednak fotelik samochodowy, czyli nosidełko, które ma za zadanie nie tylko chronić dziecko w czasie jazdy, na wypadek gwałtownego hamowania czy kolizji, lecz także ułatwiać rodzicom przemieszczanie się z dzieckiem zarówno samochodem, jak i poza pojazdem. Decydując się na konkretny model, należy sprawdzić, czy nosidełko zostało poddane rygorystycznym testom zderzeniowym, przeprowadzanym przez niezależne instytucje, na przykład ADAC. Wysokie oceny potwierdzają bowiem skuteczność zastosowanych w foteliku przez producenta systemów bezpieczeństwa.

Wózek na wakacje – co powinien posiadać?

Podczas wakacji najlepiej sprawdzi się model z lekkim, ale stabilnym, odpornym na uszkodzenia stelażem. Wybór konkretnego wózka 3w1 powinien jednak zależeć przede wszystkim od preferencji i potrzeb rodziny, a także od kierunku podróży oraz tamtejszych warunków terenowych i pogodowych. Do wyboru są modele trzykołowe oraz czterokołowe. Pierwsze z nich idealnie nadają się dla rodziców aktywnych, chcących podczas wakacyjnych spacerów pobiegać lub pojeździć na rolkach. Czterokołowe to wózki klasyczne i – w zależności od rodzaju kół – sprawdzą się w każdym terenie.

Na plażę, w góry czy do lasu najlepiej nadaje się wózek 3w1 z ramą osadzoną na kołach pompowanych lub żelowych (tak zwanych bezawaryjnych) o dużej średnicy, gdyż zapewniają one dobrą amortyzację. Co więcej, większość tak wyposażonych modeli można prowadzić w systemie dwukołowym.

Do spacerów po mieście idealnie przystosowane są wózki z małymi kołami wykonanymi z pianki, ponieważ są skrętne. Dzięki tej cesze zdecydowanie ułatwiają manewrowanie konstrukcją również w ciasnych miejscach.

Wybierając model na wakacje, warto też zwrócić uwagę, czy konkretny produkt posiada system szybkiego składania do niewielkich rozmiarów, dzięki któremu w kilka sekund konstrukcja przyjmie kompaktowe kształty i zmieści się nawet do wypełnionego bagażnika. Istotna jest też budka przeciwsłoneczna. Ważne, żeby była szeroka i pokryta filtrem UV, gdyż tylko wtedy zapewni odpowiednią osłonę zarówno przed słońcem, jak i wiatrem, deszczem czy śniegiem.

Dlaczego to dobra opcja na wakacje?

Zestaw 3w1 to rozwiązanie jednocześnie praktyczne i budżetowe. Pozwala bowiem mieć zawsze pod ręką najważniejsze produkty dla dziecka, a ponadto jest intuicyjny w obsłudze, gdyż poszczególne elementy łączy się za pomocą specjalnych, dopasowanych adapterów. Niewielka waga całości sprawia natomiast, że wózkiem łatwo się manewruje, sprawnie się z nim podróżuje samochodem i bez trudu można go wnieść na pokład samolotu.

Wybierając najlepszy wózek dziecięcy 3w1 na wakacje, należy wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo i wygodę dziecka, lecz także komfort rodziców podczas użytkowania produktu. Pod żadnym pozorem nie powinien on utrudniać wypoczynku. W tym celu warto wybrać się do sklepu stacjonarnego. Specjaliści podpowiedzą, który model umożliwi spędzenie spokojnych chwil w gronie rodziny i nie będzie powodem do zmartwień.

Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów


exec time: 0.062943 ms