Niepotrzebne ubrania? Sprawdź, co z nimi zrobić

  

Masz w szafie za małe jeansy nienoszone od dawna? A może zmienił ci się styl i stare ubrania zwyczajnie przestały ci się podobać? Niepotrzebna odzież zalegająca w garderobie to zmora wielu z nas. Podpowiadamy, co z nią zrobić, by zamiast trafić na śmietnik, zyskała drugie życie.


Niepotrzebne ubrania – co z nimi zrobić? Najprostsze, ekologiczne sposoby

Dobrze zorganizowana szafa, w której mieszczą się wyłącznie ubrania, które lubisz nosić i które świetnie ze sobą współgrają, bez wątpienia ułatwia życie. Nie jest tajemnicą, że porządek w garderobie pozwala z łatwością ubierać się na co dzień i na wielkie wyjścia. Mimo to u wielu z nas rzeczywistość wygląda nieco inaczej, a głównym problemem są często zalegające, od dawna nienoszone, niepotrzebne ubrania. Co z nimi zrobić?

1. Sprzedaj niepotrzebne ubrania

Zachowaną w dobrym stanie używaną odzież możesz sprzedać. Wystarczy, że zrobisz jej zdjęcia i wystawisz ogłoszenie na jednym z popularnych serwisów specjalizujących się w ubraniach z drugiej ręki. To nie tylko znacznie bardziej ekologiczna opcja od wyrzucania niepotrzebnej odzieży na śmietnik, ale też szansa na odzyskanie choć części pieniędzy przeznaczonych na zakup ubrania. Dodatkowo sprzedając używaną odzież, dajesz jej drugie życie i nowego właściciela.

2. Oddaj ubrania bliskim

Torebka, która przestała ci się podobać, może przypaść do gustu twojej mamie czy przyjaciółce, a za małe jeansy będą pasować koleżance, która nosi mniejszy rozmiar. Jeśli nie wiesz, co zrobić z niepotrzebną odzieżą, oddaj ubrania w dobre ręce. W ten sposób oszczędzisz planetę, unikając wyrzucania rzeczy, a często również konieczności wysyłki.

3. Przerób używaną odzież na nową

Czasami stare jeansy potrzebują jedynie kilka szlifów, np. obcięcia nogawek czy naszycia modnych naszywek. Podobnie jest ze skórzaną kurtką, którą można odnowić, czy spranym T-shirtem, który łatwo zafarbować, chociażby metodą tie-dye. Przerabiając używane ubrania, zyskujesz podwójnie: nie wyrzucasz i otrzymujesz zupełnie inną, unikatową rzecz niewielkim kosztem.


Gdzie można oddać niepotrzebne ubrania? Sprawdzone miejsca

Jeśli nie masz czasu na krawieckie przeróbki czy wystawianie niepotrzebnej odzieży na sprzedaż, dobrym pomysłem będzie oddanie jej, by trafiła do drugiego obiegu. Zastanawiasz się, gdzie można oddać niepotrzebne ubrania? Dobrych rozwiązań jest co najmniej kilka:

organizacje charytatywne – wiele z nich prowadzi zbiórki odzieży dla potrzebujących,

domy samotnej matki, domy dziecka, domy pomocy społecznej – warto sprawdzić, czy okoliczne ośrodki przyjmą używaną odzież jako formę wsparcia,

zbiórki ubrań – coraz częściej organizują je sieciówki czy popularne sklepy z odzieżą. Ciekawe inicjatywy, o których warto wiedzieć, to chociażby te przygotowywane przez 4fchange.com. Używana odzież, która trafia na tego rodzaju zbiórki, jest następnie odnawiana, przerabiana, naprawiana i wprowadzana do drugiego obiegu. Dzięki temu zamykamy cykl mody – z troską o środowisko.

Oddaj niepotrzebne ubrania… online – zbiórka odzieży z możliwością wysyłki to wygodne rozwiązanie

Niepotrzebne ubrania przeznaczone do oddania możemy nie tylko wrzucić do ubraniomatów czy zanieść do domu pomocy społecznej. Jeśli chcesz oszczędzić czas i szukasz maksymalnie prostego rozwiązania, oddaj ubrania, dołączając do zbiórki odzieży online. Taką możliwość daje chociażby marka Ubrania do Oddania. Wystarczy spakować nienoszone już rzeczy do dobrze zabezpieczonych kartonów, a następnie zamówić kuriera na stronie. Prościej się nie da.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów