WorldSkitest 2023 w Wiśle. Po dwóch dekadach pierwszy raz testy nart odbędą się w Polsce. 

  

Skolnity Ski&Bike w Wiśle będą tegorocznym gospodarzem WorldSkitest. Jest to największy, prestiżowy i organizowany od ponad 20 lat test nart na świecie, który tym razem odbędzie się nie w Austrii, a w Polsce. W dniach 21-25 marca przetestować najnowsze kolekcje nart na sezon 2024, będą mogli narciarze na stoku narciarskim w Wiśle. 


WorldSkitest – największy test nart na świecie tym razem w Polsce

Za poziomem technicznym, prestiżem i jakością narciarską wydarzenia stoi sam mistrz olimpijski w narciarskie alpejskim, Franz Klammer. Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest ogromy pasjonat Gerhard Brüggler. Co roku podczas testowych dni kilkuset narciarzy sprawdza najnowsze kolekcje nart, a wyniki docierają do 30 milionów narciarzy w 27 krajach.


zdjęcie z testów nart na sezon 2024 z Ośrodka narciarskiego Skolnity Ski&Bike Park

Impreza miała swój początek w austriackim regionie Gastein. Od jej powstania w 2002 roku co roku odbywała się w różnych ośrodkach narciarskich. Ofertę na kolejny sezon mogli poznawać testerzy m.in. w Montafon, Katschberg, Seefeld, SkiWelt. Zmieniały się regiony ale nigdy kraj. Od 20 lat WorldSkitest odbywał się tylko i wyłącznie w Austrii.

WorldSkitest - testy nart w Wiśle

W tym roku 22 marca, prestiżowy test sprzętu narciarskiego opuści Austrię i po raz pierwszy odbędzie się w Polsce na terenie stacji narciarskiej Skolnity Ski & Bike w WiśleGłównym Partnerem wydarzenia jest Grupa Pingwina, która skupia pod swoim logiem oprócz ośrodka Skolnity także Kasinę Ski,  Słotwiny Arena, Czarny Groń oraz Kurzą Górę. Tą dużą, światową imprezę udało się zorganizować na terenie naszego kraju dzięki wieloletniej współpracy i ogromnemu zaangażowaniu patrona medialnego tego wydarzenia.Transmisję live z testów nart oraz konferencję prasową zobaczysz na WebCamera.pl


zdjęcie z testów nart na sezon 2024 z Ośrodka narciarskiego Skolnity Ski&Bike Park

Przypominamy, że już 22 marca 2023 roku rozpocznie się ocena najnowszych kolekcji nart, największych producentów sprzętu narciarskiego. Wśród testujących narty na rok 2024 będą zarówno dorośli jak i dzieci. W tym samym dniu na godzinę 12:00 przewidziana jest konferencja prasowa, która odbędzie się w Karczmie na szczycie Skolnitego. Partnerami wydarzenia są m.in. Webcamera.pl, Skionline.pl, Województwo Śląskie, Polski Związek Narciarski.Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów