WorldSkitest 2023 w Wiśle. Po dwóch dekadach pierwszy raz testy nart odbędą się w Polsce. 

  

Skolnity Ski&Bike w Wiśle będą tegorocznym gospodarzem WorldSkitest. Jest to największy, prestiżowy i organizowany od ponad 20 lat test nart na świecie, który tym razem odbędzie się nie w Austrii, a w Polsce. W dniach 21-25 marca przetestować najnowsze kolekcje nart na sezon 2024, będą mogli narciarze na stoku narciarskim w Wiśle. 


WorldSkitest – największy test nart na świecie tym razem w Polsce

Za poziomem technicznym, prestiżem i jakością narciarską wydarzenia stoi sam mistrz olimpijski w narciarskie alpejskim, Franz Klammer. Organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest ogromy pasjonat Gerhard Brüggler. Co roku podczas testowych dni kilkuset narciarzy sprawdza najnowsze kolekcje nart, a wyniki docierają do 30 milionów narciarzy w 27 krajach.


zdjęcie z testów nart na sezon 2024 z Ośrodka narciarskiego Skolnity Ski&Bike Park

Impreza miała swój początek w austriackim regionie Gastein. Od jej powstania w 2002 roku co roku odbywała się w różnych ośrodkach narciarskich. Ofertę na kolejny sezon mogli poznawać testerzy m.in. w Montafon, Katschberg, Seefeld, SkiWelt. Zmieniały się regiony ale nigdy kraj. Od 20 lat WorldSkitest odbywał się tylko i wyłącznie w Austrii.

WorldSkitest - testy nart w Wiśle

W tym roku 22 marca, prestiżowy test sprzętu narciarskiego opuści Austrię i po raz pierwszy odbędzie się w Polsce na terenie stacji narciarskiej Skolnity Ski & Bike w WiśleGłównym Partnerem wydarzenia jest Grupa Pingwina, która skupia pod swoim logiem oprócz ośrodka Skolnity także Kasinę Ski,  Słotwiny Arena, Czarny Groń oraz Kurzą Górę. Tą dużą, światową imprezę udało się zorganizować na terenie naszego kraju dzięki wieloletniej współpracy i ogromnemu zaangażowaniu patrona medialnego tego wydarzenia.Transmisję live z testów nart oraz konferencję prasową zobaczysz na WebCamera.pl


zdjęcie z testów nart na sezon 2024 z Ośrodka narciarskiego Skolnity Ski&Bike Park

Przypominamy, że już 22 marca 2023 roku rozpocznie się ocena najnowszych kolekcji nart, największych producentów sprzętu narciarskiego. Wśród testujących narty na rok 2024 będą zarówno dorośli jak i dzieci. W tym samym dniu na godzinę 12:00 przewidziana jest konferencja prasowa, która odbędzie się w Karczmie na szczycie Skolnitego. Partnerami wydarzenia są m.in. Webcamera.pl, Skionline.pl, Województwo Śląskie, Polski Związek Narciarski.Redakcja poleca

Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ Hala Gąsienicowa w Tatrach z kamery na żywo. Kasprowy Wierch - Hala Gąsienicowa Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz  Widok live z dolnej stacji 4 osobowej kolei krzesełkowej Master Ski w Tyliczu na trasy zjazdowe. Stacja narciarska Master Ski dysponuje jeszcze dwoma wyciągami talerzykowymi i wyciągiem ćwiczebnym. Trasy przygotowane są dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, są szerokie, dobrze utrzymane - sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Sprawdź warunki pogodowe online. Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Gryglówka - widok z górnej stacji Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów