Odkrywamy ciekawe miejsca małopolski jeziora i rzeki

  

Małopolska to jeden z najbardziej malowniczych terenów w Polsce. Jest to region o bardzo zróżnicowanym krajobrazie. Od południa zamknięty masywnym pasmem górskim przechodzącym w pagórkowate doliny rzeczne kończąc na malowniczych nizinach. Doliny rzeczne stanowią doskonałą bazę wypadową dla wycieczek turystycznych wodnych i pieszych. Atrakcje wodne to jeden z głównych atutów Małopolski. Wisła i Dunajec ze względu na swoje położenie idealnie nadają się do sportów wodnych i rekreacji. Emocjonujące spływy tratwami, kajakiem czy pontonem po Dunajcu dostarczają wielu wrażeń. Pozwalają także na podziwianie ciekawych krajobrazów oraz odwiedzenie wielu zabytkowych miejsc.



Spływ przełomem Dunajca

Sezon na tę formę aktywności trwa od 1 kwietnia do 31 października. Z wyjątkiem dwóch okresów świątecznych (Wielkanoc, Boże Ciało) spływ odbywa się przez 7 dni w tygodniu. Planując wycieczkę, warto skorzystać z usług doświadczonego biura turystycznego, które pomoże nam zaplanować całą wyprawę.


Spływ Dunajcem ma miejsce zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Polski spływ jest nieco dłuższy niż ten u naszych południowych sąsiadów.

W przypadku wycieczki organizowanej z biurem podróży cena obejmuje: przejazd w dwie strony, ubezpieczenie, opiekę pilota wycieczki wraz z biletem wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego.


Spływ tratwą z flisakami to świetny pomysł na wypoczynek na świeżym powietrzu i obcowanie z historią. Flisacy podczas spływu opowiadają ciekawe historie związane z mijanymi miejscami. Podczas wyprawy uczestnicy mają możliwość zwiedzania min: zamku w Niedzicy, zapory Czorsztyńskiej oraz zabytkowego kościoła w Dębnie.



Wycieczka kończy się w Szczawnicy, mieście uzdrowiskowym, które kusi wieloma atrakcjami oraz pysznym jedzeniem.


Szlakiem innych atrakcji turystycznych Małopolski

Jezioro Czorsztyńskie

To kolejna z atrakcji naszego regionu znajdująca się 2 godziny drogi od Krakowa na południe. Mimo, że jest to sztuczny akwen wodny powstały w wyniku zbudowania zapory wodnej dla ochrony przeciwpowodziowej to jego malownicze położenie i nieregularna linia brzegowa sprawiają, że wygląda bardzo naturalnie. Zbiornik gromadzi wody Dunajca jest długi na 9km i głęboki na ok.50m. Odbywają się na nim rejsy widokowe pozwalające na podziwianie min: zapory czorsztyńskiej, Zamku Czorsztyn oraz wielu innych ciekawych miejsc. Warto wspomnieć, że wokół jeziora biegnie także, licząca 39 km trasa rowerowa Velo Czorsztyn uznawana za jedną z najpiękniejszych w całym kraju.


Termy Białka Tatrzańska

Doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, grup znajomych i firm. Cisza, spokój i przepiękny widok na Tatry to coś dla osób szukających odprężenia. Szeroka oferta kompleksu pozwala na zaproponowanie różnych form relaksu różnym grupom. Zbiór basenów z wodą mineralną pozyskiwaną z wnętrza ziemi. Niecki basenowe wypełnia woda termalna o odpowiednio wysokiej temperaturze bogata w składniki mineralne pozytywnie wpływa na nasz organizm niwelując poziom stresu i dbając jednocześnie o zdrowy wygląd naszego ciała.


Morskie Oko

Niekwestionowany zwycięzca w rankingu ciekawych miejsc w stolicy polskich Tatr. Jezioro położone jest na wysokości 1395 metrów. Jego powierzchnia liczy 35 ha. Rzeczywiście swoim nieregularnym kształtem przypomina oko. Piesza wędrówka do tego pięknego zakątka trwa około 4 godzin (w obie strony). Dystans do pokonania to niecałe 16km. Dlatego warto przygotować się na całodzienną wędrówkę. Jedno jest pewne widoki będą niezapomniane.


Kraków "Stolica Małopolski"

Kierując się dalej na północ, docieramy do Krakowa. Jest to miasto, które posiada wręcz niezliczoną ilość miejsc wartych odwiedzenia. Nie zależnie od pory roku jest wręcz oblegane przez turystów. Chcą oni odwiedzić Wawel, pospacerować po rynku i starym mieście, odwiedzić Sukiennice. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się także lot widokowy balonem. Pozwala on na zobaczenie miasta z zupełnie innej perspektywy. Kraków to również bogata baza gastronomiczna z potrawami lokalnymi i menu z niemal całego świata.

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów