OŚRODKI NARCIARSKIE W POLSCE NADAL OTWARTE!

  


Na taką informację czekała cała branża narciarska. 


Przypomnijmy, iż końcem roku tj. 28 grudnia 2020 r. stoki zostały zamknięte ze względu na drugą falę epidemii koronawirusa w Polsce. Możliwość korzystania z infrastruktury narciarskiej wtedy należała tylko, do klubów sportowych oraz zawodników posiadających licencję PZPN.


źródło: screen z kamery 


W reżimie sanitarnym część ośrodków narciarskich zdecydowała się na otwarcie, oferując zajęcia edukacyjno-sportowe. 


źródło: redakcja webcamera.plZamrożenie całej branży narciarskiej dla amatorów białego szaleństwa, trwało aż 46 dni. W tym czasie obowiązywała narodowa kwarantanna w całym kraju. Zamknięte pozostawały m.in. stoki, hotele, restauracje, baseny czy kluby fitness.


Akurat wtedy, zima w górach dopisała. Takiej mroźnej, białej i śnieżnej zimy nie było od lat...


źródło: screen z kamery z pustego ośrodka narciarskiego Bania Ski&Fun


12 lutego 2021 r. branża narciarska została ponownie odmrożona, po apelach PSNIT (Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne) oraz przedsiębiorców z rejonów górskich, ośrodki narciarskie oraz hotele zostały otwarte warunkowo.

Po 2 tygodniach z wielkim niepokojem oczekiwaliśmy dalszych decyzji rządzących. 24 lutego 2021 roku Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, iż stacje narciarskie pozostają nadal otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszystkich uczestników wyciągów obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego. 

2/3 sezonu narciarskiego już za nami, może przyszły będzie bez niespodzianek?


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

×

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów