ZESTAWIENIE MARIN, PRZYSTANI I PORTÓW. Na której przystani zdobędziesz patent żeglarza? Gdzie pozostawisz swoją żaglówkę bez obaw?

  

Specjalnie dla miłośników żeglarstwa prezentujemy kilka marin, które można oglądać dzięki kamerom internetowym.


Mariny to strefa odgrodzona od otwartego morza, jeziora gdzie mogą cumować mniejsze jednostki: statki, jachty, żaglówki, łódki oraz motorówki.

Pierwszą w naszym zestawieniu jest Marina Solna Kołobrzeg. To nowoczesny port o rozbudowanej infrastrukturze. Każde stanowisko jest wyposażone w możliwość podłączenia bieżącej wody oraz prądu. Na terenie znajduje się także zaplecze sanitarne a także miejsce do odpoczynku wśród zieleni.

Poniżej widok z kamery.

Kadr z kamery na przycumowane żaglówki

Następny w zestawieniu jest Port na Helu, który podzielony jest na trzy baseny. Miejsca cumowania są osłonięte falochronami od Zatoki Gdańskiej. Teren jest monitorowany, zapewnia miejsca dostępu do wody oraz energii elektrycznej. Swoją siedzibę ma tu również Straż Graniczna.


Port można zobaczyć online - poniżej prezentujemy podgląd.

Zdjęcie z widokiem na marinę na Helu

Tym razem przenosimy się na Mazury.

    W leżącej w województwie warmińsko-mazurskim wsi Wilkasy znajduje się kolejna marina. Miejsce postojowe dla jachtów i łódek znajduje się na Jeziorze Niegocin. Zajmuje 7 pozycję w Polsce pod względem wielkości i liczy ponad 26 kilometrów kwadratowych. Dobrze rozbudowany obiekt zapewni udany wypoczynek lubiących żeglowanie po mazurskich jeziorach.

Zobaczcie jak jest tam pięknie.

Widok na marinę nieopodal Giżycka, jezioro Niegocin na Mazurach

 

   

Z Mazur przenosimy się na południe, gdzie znajduje się marina żeglarska na bieszczadzkim Jeziorze Solińskim. Na całym terenie wodnym obowiązuje strefa ciszy. Zakaz pływania z silnikiem spalinowym. Można za to uprawiać tu windsurfing oraz żeglarstwo. Podczas spokojnej wodnej podróży dodatkowe doznania zapewni wspaniała bieszczadzka przyroda. Przy marinie mieści się Licencjonowany Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego, który prowadzi szkolenia na stopień żeglarza jachtowego.

Widok z Polańczyka na jezioro jest dostępny online.

Polańczyk - widok na żaglówki przycumowane na jeziorze Solińskim


    Pędzimy na Kaszuby tu z zamontowanej obrotowej kamery live zainstalowanej na Wieży Widokowej PTTK (wysokość 35,6 m) we Wdzydzach Kiszewskich można podziwiać wspaniały widok na Krzyż Jezior Wdzydzkich i Wdzydzki Park Krajobrazowy. Widać także przystanie jachtowe gdzie można zatrzymać swoją łódkę czy wynająć jacht. W pobliżu znajduje się też wiele lokali gastronomicznych.

Zobacz port okiem kamery.

Ujęcie z wieży widokowej na marinę na Jeziorze Wdzydzkim


Wracamy nad Bałtyk – do Gdyni.

    Nowoczesny obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem żeglarzy zarówno z kraju jak i zagranicznych turystów. Dostępne są tu wszelkie udogodnienia, dostęp do wody i prądu, zlewnia ścieków, punkt segregacji odpadów a nawet stacja benzynowa. Stacjonują tu łodzie klubów żeglarskich, które oferują zainteresowanym kursy oraz dalekie rejsy. Miejsce tu znajdzie mała łódka jak i nowoczesny, duży jacht. W pobliżu portu mieszczą się sklepy z artykułami dla żeglarzy z bogatym asortymentem. Kamera na żywo zainstalowana jest na budynku Morskiego Instytutu Rybackiego MIR.

Widok z kamery prezentuje panoramę od apartamentowca Sea Tower przez Zatokę Pucką, plażę miejską oraz marinę. Zobacz jak prezentuje się port na żywo.

Kamera prezentuje ujęcie na marinę i plażę w Gdyni

Śledźcie nas, wkrótce zestawienie kolejnych marin i portów jachtowych w Polsce.

Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów