ATRAKCJE TURYSTYCZNE DARŁÓWKA - Jest w czym wybierać?

  

Darłówko dzielnica Darłowa mieszcząca się nad samym Bałtykiem. Dzielimy ją na Darłówko wschodnie i zachodnie. Miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, którą uwielbiają rodziny z dziećmi. Szerokie, piaszczyste, zadbane plaże zachęcają do plażowania. Bardzo dobrze rozwinięta oferta noclegowa. Znajdziemy tu zarówno hotele klasy premium jak i wiele mniejszych pensjonatów obok biegnących do siebie równolegle ulic znajdują się domy, w których gospodarze oferują pokoje do wynajęcia. Wszystko to za rozsądną cenę.

Jest tu szereg atrakcji, które sprawią, że wakacyjny wypoczynek będziemy zaliczać do udanych. Plaże w większej części są strzeżone przez ratowników i wyjątkowo duże jak na polskie wybrzeże. Jest kilka wejść znajdujący się wzdłuż całego miasteczka. Przed wyjazdem możecie zobaczyć online.

Widok z kamery obrotowej na część plaży w Darłówku

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na wypoczywających turystów na plaży w Darłówku 


Urlop w Darłówku

Spędzając tu urlop koniecznie trzeba udać się do portu. Gdzie można podziwiać jeden z niewielu rozsuwanych mostów, który znajduje się nad rzeką Wieprzą. Most rozsuwa się kiedy w morze, poprzez kanał portowy wychodzą na kutrach rybacy czy statki turystyczne.

Dla miłośników morskich wypraw oferowane są rejsy statkiem pirackim a dzieci za niewielką opłatą mogą same posterować kiedy znajdziecie się już na pełnym morzu.
Po powrocie na ląd należy koniecznie się posilić co nie będzie trudne gdyż okolica dysponuje wieloma lokalami gastronomicznymi, restauracjami i pizzeriami. Nie brakuje również miejsc gdzie można zjeść smaczną rybę. Na ulicach jest sporo punktów oferujących różnorodne przekąski są też mobilne wędzarnie, które uraczą nas na przykład wędzonym łososiem.

Kolejnym punktem na turystycznej mapie Darłówka jest latarnia morska, z której widok możecie oglądać także dzięki obrotowej kamerze internetowej. Widok na port nocą

Zdjęcie przycumowanego pirackiego statku wycieczkowego w Darłówku

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl


oraz kolejny widok prosto na wyjście z portu i pełne morze

Ujęcie na wyjście z portu w morze w Darłowie w oddali zachód słońca.

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl


Atrakcje w Darłówku

Osobiście można podziwiać widok wspinając się na 22 metrową wieżę. Obiekt czynny jest w sezonie letnim od godziny 10 do zachodu słońca. Koszt biletów to 8 zł a dzieci 6 zł. Zachęcamy do podziwiania widoku Bałtyku z wysokości.

Warto udać się również do centrum Darłowa - można to uczynić pieszo lub samochodem. My jednak polecamy by skorzystać z tramwaju wodnego. Za 12 zł dotrzemy na miejsce a po drodze można zobaczyć cały pas portu morskiego.

Również rynek w Darłowie dysponuje kamerą pogodową

Kadr z kamery na rynek w Darłowie

 zdjęcie; archiwum redakcji webcamera.pl - widok na rynek w Darłowie

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Darłówka jest gotycki Zamek Książąt Pomorskich. Obecnie mieści się tu muzeum. Dzięki wizycie w nim możemy przenieść się w czasy dawnych władców, zobaczymy eksponaty sztuki sakralnej, salę rycerską czy zachowaną celę więzienną. Odbywają się tu również wystawy czasowe. Do 15 września jest czynna wystawa „Jesteśmy nad morzem. Moda i obyczaje plażowe”. Wstęp na ekspozycje główne muzeum to koszt około 15 zł.

Gorąco polecamy spędzenie urlopu w tej okolicy. Polskie wybrzeże posiada swój niepowtarzalny urok. Gwarantujemy, że wakacje w Darłówku będą udane i mile wspominane.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów