Praca dla par w Niemczech - jak znaleźć?

  

Coraz częściej na wyjazd do Niemiec decydują się pary, które szukają zatrudnienia u jednego pracodawcy. Jak znaleźć odpowiednią pracę?


Dlaczego pary decydują się na wspólny wyjazd?


Niemcy to popularny kierunek wyjazdów zagranicznych do pracy. Coraz częściej na wyjazd decydują się pary, które szukają zatrudnienia u jednego pracodawcy. Takie rozwiązanie pozwala na obniżenie kosztów i ułatwione odnajdywanie się w nowej rzeczywistości. Oprócz tego wspólny wyjazd pozwala zmniejszyć stres związany z przeprowadzką do nowego kraju.

Większość par z Polski decyduje się na wyjazd do Niemiec. Nasz zachodni sąsiad oferuje atrakcyjne wynagrodzenia, a nawet specjalne szkolenia, które pozwalają lepiej przygotować się do podjęcia pracy. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, ciągle pozostajesz w bliskiej odległości od kraju i rodziny. Możesz odwiedzać bliskich w weekendy i święta.


Praca dla par Niemcy - jak znaleźć?

Praca dla par (Niemcy) jest dostępna za pośrednictwem legalnych, rzetelnych agencji. Wybór sprawdzonej firmy to gwarancja bezpieczeństwa i uczciwych warunków zatrudnienia.

Podczas szukania pośrednika warto szukać firm, które działają od lat na rynku i specjalizują się w wyszukiwaniu ofert na terenie Niemiec. Agencja powinna pomóc w załatwieniu formalności, znalezieniu zakwaterowania i zorganizowaniu przejazdu.

Pary często znajdują zatrudnienie w branży produkcyjnej oraz przy pracy sezonowej. Agencje mają również dużo ofert związanych z branżą hotelową, sprzątającą i magazynową. W tym przypadku pracodawca nie wymaga dużego doświadczenia. Firma oczekuje od Ciebie dyspozycyjności, punktualności oraz zaangażowania.

Stosunkowo łatwo znaleźć również pracę, która wiąże się z prowadzeniem gospodarstwa i opieką nad starszymi osobami. W tym przypadku jednak wskazane jest już doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego.

Dużym ułatwieniem w szukaniu pracy jest kierunkowe wykształcenie oraz kwalifikacje. Wtedy możecie liczyć na atrakcyjniejsze oferty oraz lepsze stawki wynagrodzenia. Często pracodawcy proponują parze pracę w jednej firmie, ale na innych stanowiskach ze względu na różnice w doświadczeniu zawodowym. Każdy pracownik otrzymuje indywidualną umowę z warunkami zatrudnienia oraz informacją o wysokości wynagrodzenia.

Nie chcecie korzystać z pomocy agencji? Możecie zdecydować się na poszukiwanie pracy na własną rękę. Upewnijcie się jednak, że korzystacie z portali, które zamieszczają legalne oferty.

Wielu pracodawców już w ogłoszeniu zamieszcza informację o tym, że aplikacje par są mile widziane. Jeśli zależy Wam na pracy u konkretnego pracodawcy, warto dopytać go o możliwość zatrudnienia pary. Doradzamy jednak wysyłanie osobnych aplikacji i krótką wzmiankę o chęci pracy w jednej firmie z parterem, którą umieścicie w CV.


Dlaczego pary decydują się na wspólny wyjazd?

Pary decydują się na wspólny wyjazd za granicę, aby szybko zgromadzić oszczędności. Wspólne zakwaterowanie pozwala znacznie ograniczyć koszty. Oprócz tego w wolnych chwilach można zwiedzać nowy kraj. Pobyt w nowym miejscu jest znacznie łatwiejszy, gdy decydujemy się na wyjazd z bliską osobą. Dodatkowo można potraktować go jako wspólna przygodę. Wyjazd we dwoje pozwala szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu i nie skazuje Cię na długą rozłąkę z partnerem.

Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań?


Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań?

Zanim podejmiecie decyzję o wyjeździe do Niemiec, zachęcamy Was do poszerzenia wiedzy na temat kultury kraju oraz pracy nad znajomością języka. Powinniście podliczyć koszty życia w nowym miejscu i sprawdzić, jaki poziom wynagrodzenia jest dla Was satysfakcjonujący. Dzięki temu będziecie pewni, że wyjazd do pracy do Niemiec jest opłacalny.

Podczas przeglądania ofert, zwracajcie uwagę nie tylko na wynagrodzenie i lokalizację. Dokładnie przyjrzyjcie się opisom obowiązków, informacji o wymiarze czasowym pracy, zakwaterowaniu. Uważajcie na oferty, gdzie pracodawca podaje podejrzanie wysokie stawki przy minimalnym wynagrodzeniu. Nigdy w ciemno nie przesyłajcie swoich poufnych danych, numeru konta bankowego itd. Czytajcie opinie o pracodawcach i szukajcie informacji w internecie.

Korzystacie z pomocy agencji? Pamiętajcie, że pośrednik nie może pobierać opłat za wyszukanie ofert. Nie może również zabierać Waszych dokumentów (np. dowodu osobistego, paszportu). Zwróć uwagę, czy firma wyraża chęć na pomoc w zorganizowaniu ubezpieczenia oraz załatwieniu kwestii formalnych.

Pamiętajcie, że macie prawo do negocjowania warunków umowy. Nie musicie godzić się na niekorzystne postanowienia. Nigdy nie podpisujcie dokumentów, jeśli są dla Was niejasne. Jeśli po przyjeździe do Niemiec okaże się, że warunki umowy nie są spełniane, zgłoście to agencji. Możecie również domagać się pomocy we właściwym urzędzie pracy.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów