Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 

  


zdjęcie z kamery na Zamek Królewski w Warszawie
źródło: zdjęcie z kamery na Zamek Królewski w Warszawie 
Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 


Już po raz 10 Minister  Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza do zwiedzania historycznych sal i udziału w spotkaniach edukacyjnych w rezydencjach królewskich.
W ramach projektu - Darmowy listopad - w tym roku udział bierze osiem rezydencji królewskich. Na dzieci, młodzież i dorosłych czekają rezydencje i darmowe bilety na wystawy stałe oraz czasowe.

ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE 

W tym roku można zobaczyć wyjątkowe dzieła sztuki oraz obrazy Canaletta, Rembrandta czy Matejki. 

 ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU W KRAKOWIE 

Zdjęcie z kamery na Wawel w Krakowie
foto: zdjęcie z kamery na Wawel w Krakowie 

Na Wawelu w Krakowie przez cały listopad można bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem Państwowe Zbiory Sztuki. 
 

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE W WARSZAWIE 

Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Stajnie Kubickiego te piękne zabytkowe obiekty zostały udostępnione do zwiedzania za darmo w Listopadzie. 


PAŁAC KRÓLA JANA III W WILANOWIE

Darmowe odwiedzanie apartamentów królewskich i zapoznanie się pamiątkami dawnych mieszkańców pałacu, pozwoli dogłębnie zapoznać się z historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. Przewodnicy opowiedzą o etapach budowy pałacu, architekturze, rzeźbach i o właścicielu - królu Janie III. Dowiemy się jakie funkcje spełniały poszczególne pomieszczenia w pałacu i odkryjemy symbolikę ukrytą w obrazach i rzeźbach. ZAMEK W MALBORKU 

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatne zwiedzanie, lekcje muzealne i edukacyjne do twierdzy w Malborku.


zdjęcie z kamery na Zamek w Malborku foto: zdjęcie z kamery na Zamek w Malborku  ZAMEK KRÓLEWSKI W SANDOMIERZU

Muzeum okręgowe w Sandomierzu zaprasza do bezpłatnego odwiedzenia wystaw stałych przez cały listopad 2021r. 


 ZAMEK ŻUPNY - MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH W WIELICZCE

Muzeum Żup Krakowskich zaprasza na wystawy stałe w listopadzie 2021 roku. 


 ZAMEK KRÓLEWSKI W POZNANIU 

Do zapoznania się z historią zamku w Poznaniu zaprasza oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów