7 ciekawych miejsc na Mierzei Wiślanej, które warto zobaczyć z dziećmi. 

  

Mierzeja Wiślana to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi.  

Oprócz pięknych i piaszczystych plaż, Mierzeja Wiślana posiada też doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej czy wodnej nie zapominając o atrakcjach dla najmłodszych. 

Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał w województwie pomorskim, oddzielający Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego. 

Zobacz na plażę z Pomorza Wschodniego

źródło: zdjęcie shutterstock



Podróżując mierzeją, dotrzemy do Kątów Rybackich. Niewielkiej wsi w gminie Sztutowo gdzie, oprócz plażowania, możemy zwiedzić Muzeum Zalewu Wiślanego. W sezonie wakacyjnym czynne w każdy dzień tygodnia od godziny 10 do 17. Bilety w cenie 8 zł normalny 5 zł ulgowy. Na wystawie prezentowana jest głównie historia rybołówstwa i szkutnictwa z tamtejszych terenów. Zobaczymy oryginalny zakład szkutniczy z kompletem narzędzi potrzebnych do wykonywania tej profesji m.in. strugi. Wśród eksponatów jest także barak – jednostka o napędzie żaglowym służąca do połowów oraz inne łodzie rybackie.

Kąty Rybackie to oczywiście też możliwość opalania na wspaniałej piaszczystej plaży. Kąty Rybackie to oczywiście też możliwość opalania na wspaniałej piaszczystej plaży.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok na plażę w Kątach Rybackich

Kiedy będziemy znudzeni plażowaniem możemy wybrać się do zupełnie innego świata. Idąc leśną ścieżką przez wydmy dotrzemy do ponad 50 - letniego rezerwatu ornitologicznego. Ochrania on, największe w Europie,  miejsca lęgowe czapli siwej - około 600 sztuk i kormorana czarnego.


Miejscowość ta z uwagi na swoje położenie zachęca do uprawiania żeglarstwa. Znajduje się tu wygodna przystań dla jachtów, gdzie zimą można spróbować swoich sił na bojerach. 

Bojery to żeglowanie napędzane jest siłą wiatru, gdzie żaglówka porusza się po lodzie na płozach. 

Na dzieci czeka „Piracka Zatoka” czyli park dmuchańców. Do zabawy zaprasza zjeżdżalnia Titanic, statek piracki Kraken, bubble football i wiele innych.

Następnie zmierzamy w kierunku STEGNY. Niewielkiej miejscowości z piękną piaszczystą plażą.

Zobacz co obecnie dzieje się na plaży w Stegnie - kliknij i oglądaj źródło: zdjęcie z kamery na plażę w Stegnie

 


Docieramy do Jantaru. To kolejna wioska położona na Mierzei Wiślanej, gdzie koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Bursztynnictwa. Historyczno-dydaktyczna wystawa, na której zobaczymy unikatowe wyroby z bursztynu, mapy, ryciny, fotografie. Muzeum w okresie letnim otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Co roku odbywają się w Jantarze Mistrzostwa Świata w poławianiu bursztynu. Niestety w zeszłym roku jak i w tym ze względu na  sytuacją pandemiczną impreza nie odbędzie się. Pozostaje więc mieć nadzieję, że w przyszłym roku impreza dojdzie do skutku.

Idealnym miejscem dla odkrywców, małych i dużych jest  „Pasieka u strusi”. Zapoznamy się z życiem pszczół, poznamy tajniki pszczelarstwa i zobaczymy jak hoduje się strusie. Miejsce to ma charakter edukacyjny w związku z czym warto je odwiedzić.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie możliwość samodzielnego nakarmienia zwierząt w mini zoo, gdzie zobaczyć można; kozy kameruńskie, lamy, alpaki, osły czy kangury.


W Jantarze jest jedna z najszerszych na polskim wybrzeżu plaż, strzeżona przez ratowników. 

Widok po zachodzie słońca na plażę w Jantarze
źródło: archiwum redakcji webcamera.pl - widok po zachodzie słońca na plażę w Jantarze

ART Inwazja Owadów to park, w którym poczujemy się mniejsi od żuka. Zobaczymy czterometrowego szerszenia i inne gigantyczne owady. Poznamy świat oczami tych małych istot, których jest od groma, bo owady to aż 80% zwierząt żyjących na całym świecie.

Przez Jantar przejeżdża kolej wąskotorowa, którą dotrzemy do Sztumu, Grudziądza czy nawet Malborka. Można zakupić bilet łączony – przejażdżka plus zwiedzanie Zamku w Malborku lub odwiedziny w Żuławskim Muzeum w Nowym Dworze Gdańskim w zależności w którą stronę pojedziecie.


Przejażdżka plus zwiedzanie Zamku w Malborku lub odwiedziny w Żuławskiego Muzeum w Nowym Dworze Gdańskimźródło: zdjęcie z kamery na Zamek w Malborku


Niegdyś wioski rybackie, obecnie miejsca  otwarte dla turystów chcących spędzić swój letni urlop nad morzem z dziećmi. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tych nadmorskich miejscowości.

Przy współpracy z producentem męska biżuteria sygnety 


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów