Co warto zobaczyć w Łebie, kiedy znudzi się nam plażowanie?

  

 Łeba to leżąca nad Bałtykiem miejscowość, która od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Wczasowicze wybierają właśnie to miasto na swój wakacyjny wypoczynek. Morze i piasek to nie jedyne atuty tego miejsca. Kiedy już będziemy mieli dość opalania i morskich kąpieli warto wybrać się na zwiedzanie.


Kiedy już będziemy mieli dość opalania i morskich kąpieli warto wybrać się na zwiedzanie.
Widok online z kamery na wyjście z portu i wydmy (archiwum WebCamera.pl)

 

Odwiedź Słowiński Park Narodowy i zobacz ruchome wydmy w Łebie 

Po pierwsze warto wybrać się na wędrówkę do Słowińskiego Parku Narodowego by przejść się po tak zwanej „polskiej Saharze” czyli ruchomych wydmach. Pod wpływem wiatru ogromne ilości piasku przemieszczają się zasypując wszystko co napotkają po drodze. Tempo zmiany to nawet 10 metrów rocznie. Największym wzniesieniem jest wydma Łącka może ona mieć wysokość nawet ponad 40 metrów. Aby zobaczyć to wszystko należy udać się  pieszo lub meleksami czy busami do Rąbki, tam kupujemy bilet do parku i wyruszamy na wydmy. 

Jeśli będziemy już w Rąbce warto udać się do pobliskiego Muzeum Wyrzutni Rakiet. Jest to dawny poligon wojskowy, gdzie w czasie II wojny światowej Niemcy prowadzili próby z pociskami rakietowymi a następnie w latach sześćdziesiątych działała tam polska Stacja Sondażu Rakietowego. Będziemy mogli zobaczyć bunkry, stacje radiolokacyjne, różne militaria a także wspiąć się na wieżę widokową, z której można obejrzeć większy teren.

Łebska lekcja historii 

Na lekcje historii zapraszamy również na Ścieżkę Czasu na ulice Kościuszki, która powstała z myślą o edukacji właśnie. Na kamiennych głazach umieszczone są odciski dłoni prezydentów Polski między innymi: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Uroczystego otwarcia dokonała Jadwiga Kaczorowska, córka prezydenta, którego dłoń również znajduje się na ścieżce.

Na lekcje historii zapraszamy również na Ścieżkę Czasu na ulice Kościuszki, która powstała z myślą o edukacji właśnie.
Widok na deptak na ulicy Kościuszki z kamery live w Łebie (archiwum WebCamera.pl)

Miejska Biblioteka w Łebie także zaprasza do siebie. Oprócz głównej funkcji czyli wypożyczania książek jest także organizatorem wielu imprez kulturalnych, spotkań autorskich. Od 17 czerwca ponownie zostanie otwarta sala historii Łeby. Wystawa gdzie zobaczymy pamiątki, rzeczy, dokumenty ukazujące historię miasta i jego mieszkańców.

Moc atrakcji nie tylko dla dzieci 

Dla dzieci też znajdą się atrakcje. Adventure Golf Park zaprasza na mini golfa. Pole zaprojektowane w ten sposób by nadawało się zarówno dla początkujących jak i tych, którzy kilka meczy w golfa mają za sobą.  Idealna zabawa dla całej rodziny.


Łebskie klocki – interaktywna wystawa klocków lego, która rozruszają wyobraźnię dzieci. Co zobaczymy? Makiety kolejowe ze sterowanymi pociągami, modele GBC transportujące różnokolorowe piłeczki, znane budowle takie jak: wieża Eiffla, Tadż Mahal, Tower Bridge, Biały Dom, Fontanna di Trevi. Za pomocą pilota posterujemy interaktywnymi modelami dźwigu, spychacza lub Formuły 1. Wystawa czynna przez cały tydzień w godzinach od 10 do 22.

Illuzeum – centrum iluzji. Miejsce gdzie dzieci i dorośli będą mieli co robić. To tu nauka spotyka się z magią, dużo łamigłówek, pułapek dla umysłu. Możemy porównać się z najwyższym człowiekiem, nadać wiadomość alfabetem Morse’a, sprawdzić temperaturę ciała w kamerze termowizyjnej, zobaczyć to czego inni nie widzą a nawet zaczniemy ziewać będąc całkowicie wyspani. Duża ilość eksponatów, wszystkie opatrzone opisem, każdy z nich warto wypróbować. Bilety w cenie 21zł  i 17zł. Od 1 czerwca można skorzystać z zakupu biletów online. W miesiącach wakacyjnych czynne od 10 do 21.  W Łebie lub najbliższej okolicy znajdziemy oczywiście też takie atrakcje jak kino 7D, muzeum Bursztynu, muzeum Motyli, muzeum Figur Woskowych, wystawa żywych owadów itp.

Wakacyjna Łeba nigdy nie śpi 

Po powrocie na plażę nadal możemy zwiedzać. I tu perła łebskiej architektury wieku XIX i XX.  Hotel Neptun zbudowany w dzielnicy willowej, pierwotnie jako ośrodek kuracyjny. Obiekt ten przeszedł wiele w swej historii. W 1911 roku został mocno podmyty przez sztorm. Nie doszło do katastrofy ale dom pozostał zagrożony. Po obradach specjalnej komisji nie zezwolono na działalność i obiekt zamknięto. Po zmianie właściciela i dokonanych pracach ponownie otwarto w 1913 roku. W okresie międzywojennym zjeżdżali tu prominentni goście.  Po zakończeniu II wojny światowej i upaństwowieniu działał jako Państwowy Dom Zdrojowy „Bałtyk” a potem został przejęty przez Fundusz Wczasów Pracowniczych, wtedy też nadano mu nazwę Neptun używaną po dzień dzisiejszy.

Po powrocie na plażę nadal możemy zwiedzać. I tu perła łebskiej architektury wieku XIX i XX. Hotel Neptun zbudowany w dzielnicy willowej, pierwotnie jako ośrodek kuracyjny.
Widok z kamery na plażę w Łebie z hotelu Neptun (archiwum WebCamera.pl)

Na spacery polecamy położony w centrum Łeby nadmorski park Łabędzi Staw. Rozbudowane ścieżki, piękna przyroda a główny trakt prowadzi na plażę. Zatrzymać się na odpoczynek można przy Łabędzim stawie zwanym też Czarnym. Powstał on podczas budowy portu w Łebie, kiedy to usypano wał zamykając stare ujście rzeki Łaby. Również w centrum znajduje się Skwer Rybaka, który w sezonie letnim tętni życiem. Jest tu wiele sklepików, restauracji, odbywają się imprezy kulturalno-rozrywkowe i różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne.

W wakacje Łeba nigdy nie śpi – spędzisz tu urlop w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. Skorzystacie z wielu atrakcji i odpoczniecie na pięknej plaży. Zapraszamy na odpoczynek nad polskim morzem.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów