Festiwal filmowy w Kazimierzu Dolnym

  

 ATRAKCYJNY KAZIMIERZ DOLNY

Miasteczko położone w województwie lubelskim nad rzeką Wisłą, stąd też często nazywane Kazimierzem nad Wisłą właśnie. Przymiotnikiem dolny określany był z uwagi na fakt, że Kazimierzem Górnym nazywany był Kazimierz, który obecnie stanowi dzielnicę Krakowa. Swoje bogactwa miasteczko zawdzięcza temu iż było ono miejscem przeładunkowym dla statków handlowych pozostałością po tych czasach są liczne spichlerze.

Wiele z nich zostało odrestaurowanych np. Spichlerz Przybyły gdzie obecnie znajduje się Muzeum Przyrodnicze czy Spichlerz Pod Wianuszkami, w którym dziś jest schronisko młodzieżowe. Nad miastem góruje 20 metrowa baszta z przełomu XIII i XIV wieku, która dawniej pełniła funkcję latarni morskiej. Aktualnie jest dostępna dla turystów a z jej szczytów można podziwiać panoramę Kazimierza, wstęgę Wisły a przy dobrej pogodzie można dostrzec nawet Góry Świętokrzyskie.
Centrum miasta można zobaczyć także online dzięki kamerze internetowej.

Kazimierz Dolny - Widok na centrum miasteczka

zdjęcie: archiwum redakcji webcamera.pl. Widok na rynek w Kazimierzu Dolnym i zabytkową studnię. 


Renesansowy rynek jest centralnym punktem miasta. Chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Na samym jego środku można podziwiać pochodzącą z XIX wieku studnię. Plac otoczony jest mieszczańskimi, pięknymi kamienicami. Od strony północnej jest otwarty dzięki temu widać Farę Jana Chrzciciela a w oddali ruiny zamku Kazimierzowskiego.

FESTIWAL FILMU I SZTUKI W KAZIMIERZU DOLNYM 

To właśnie tutaj odbywa się jeden z najsłynniejszych polskich festiwali filmowych.
W tym roku w dniach 27.07 – 04.08.2019 odbędzie się 13 Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Do miasta zjeżdżają wtedy liczni artyści. Prezentowane są filmy nagrodzone w Cannes, Wenecji czy Berlinie. Przybliżane widzom jest kino artystyczne, niezależne. Odbywają się rozmowy z reżyserami, aktorami. Dyrektorem festiwalu jest wielka miłośniczka kina i ekspertka w dziedzinie filmowej Grażyna Torbicka.

W tym roku będzie można zobaczyć np. „Paciorki jednego różańca” „Perła w koronie” „Milczenie” „Nikt nie woła” w reżyserii Kazimierz Kutza, przypomniane zostaną produkcje Andrzeja Wajdy takie jak „Danton” „Piłat i inni” „Korczak” Kazimierz Dolny to miejsce, które nazywa się najpiękniej położonym miasteczkiem. I tak jest w rzeczywistości. Zachęcamy by spędzić tu choć kilka dni podczas wakacyjnego urlopu.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów