SARBINOWO – IDEALNE MIEJSCE NA WAKACYJNY WYPOCZYNEK

  
SARBINOWO – IDEALNE MIEJSCE NA WAKACYJNY WYPOCZYNEKźródło: screen z kamery archiwum Niewielkie miasteczko nad Morzem Bałtyckim, leżące pomiędzy miejscowością Gąski oraz Chłopy. Oddalone o kilka kilometrów od MielnaUstronia MorskiegoMiejscowość chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi.

Bez trudu znajdziemy tu nocleg, gdyż wzdłuż promenady znajdują się liczne pensjonaty, domy wczasowe, pokoje do wynajęcia i ośrodki rehabilitacyjno-wypoczynkowe. Dla większej grupy jest możliwość wynajęcia całego domu - jest to bardzo dobre rozwiązanie kiedy w tegoroczne wakacje wybierzemy się całymi rodzinami i będziemy mogli bezpiecznie cieszyć się z urlopu we własnym towarzystwie.

Przyjeżdżając do Sarbinowa chcemy skorzystać głównie z uroków pięknej piaszczystej plaży oraz morskich kąpieli. Plaże są tutaj bezpieczne i czyste.Dodatkowym atutem Sarbinowa, jest wspaniała oświetlona promenada, którą można spacerować podziwiając wschody i zachody słońca lub w razie niepogody z bezpiecznej odległości podziwiać wzburzony Bałtyk.

Bezpośrednio z promenady można zejść na plaże, gdzie przy jednym z nich została zamontowana kamera internetowa, dzięki której można przesłać rodzinie czy znajomym wakacyjne pozdrowienia.

Zobaczcie jak to wygląda.

źródło: archiwum redakcji WebCamera.pl

 

W Sarbinowie, proponujemy udać się na wycieczkę do oddalonej o około 5 kilometrów miejscowości Gąski.

Można tam zwiedzić latarnię morską z końca XIX wieku. By dostać się na szczyt 50 metrowej wieży, należy pokonać 190 schodów, ale widoki z tarasu są tego warte.

Koszt biletów to 8 zł dla osoby dorosłej i 6 złotych bilet ulgowy. Latarnia wraz z przylegającymi budynkami została wpisana do rejestru zabytków, więc jest to atrakcja zarówno dla fanów pięknych widoków, jak i historycznych obiektów.

Liczne trasy rowerowe pozwolą wybrać się na przejażdżkę np. do oddalonego o 8 kilometrów pięknego Mielna.


widok na plażę w Mielnie 

Po drodze poznamy okolicę i bogactwo przyrodnicze polskiego wybrzeża. Przebiega tędy międzynarodowa trasa rowerowa nr 10, zaś dla piechurów mamy tu fragment europejskiego szlaku pieszego E-9.

Wzdłuż brzegu morza, pospacerujesz słynną promenadą w Sarbinowie. Polecamy poranek lub wieczory, kiedy jest mniej plażowiczów i można podziwiać wspaniałe wschody lub zachody słońca.

Takie jak ten poniżej.

zdjęcie z kamery w Sarbinowie

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacyjny wypoczynek gwarantujemy, że spędzone tu chwile będą udane i na pewno niezapomniane.

Pakujcie walizki i w drogę!

Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów