Urlop - dlaczego warto wybrać hotel?

  

 Długo wyczekiwany przez każdego z nas czas urlopu w końcu nadszedł. To właśnie podczas urlopu ładujemy baterie przed ciężkim rokiem pracy lub nauki, cieszymy się towarzystwem swoich bliskich, a także relaksujemy się w akompaniamencie morza lub gór. Urlop to czas tak wyjątkowy, że powinniśmy zadbać o odpowiednie miejsce, w którym zatrzymamy się na te kilka lub kilkanaście dni.


Obecne, gdy konkurencja na rynku noclegów turystycznych jest tak duża, na turystów czekają zarówno gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe, pensjonaty, kwatery domowe oraz hotele. Nasz wybór podyktowany jest wieloma czynnikami - ceną, bliskością do największych atrakcji, wyżywieniem oraz dodatkowymi udogodnieniami. Poniżej przedstawione zostały powody, dla których nasz wymarzony urlop powinniśmy zorganizować właśnie w hotelu.

Wyżywienie w atrakcyjnej cenie na miejscu

 Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu, jest wyżywienie. Wiele osób, decydując się na pole namiotowe bądź pensjonat nie mają zapewnionego wyżywienia, co zmusza je do stołowania się w restauracjach, które obecnie w kurortach turystycznych wywindowały ceny do niewyobrażalnych poziomów. Taka sytuacja może sprawić, iż cena jedzenia, szczególnie dla większej rodziny przewyższy koszty noclegu.

Inną alternatywą jest samodzielne przyrządzanie wszystkich posiłków, jeżeli mamy do dyspozycji aneks kuchenny. Pytanie tylko, czy jest to wygodne dla osób, które zdecydowały się wyjechać na upragniony urlop? Rezerwując pobyt w hotelu, w zdecydowanej większości mamy możliwość wykupienia wyżywienia, które pozwoli nam na cieszenie się świeżymi i pysznymi posiłkami w niskiej cenie. Dodatkową zaletą jest bliskość restauracji, a także, coraz popularniejszy wybór dań, na które mamy ochotę.

Bliskość atrakcji 

 Hotele, w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów noclegów charakteryzuje się bliskością do największych atrakcji turystycznych danego miasta lub regionu. Rezerwując pobyt w danym hotelu mamy od razu jasną informację, jakie odległości dzielą obiekt od najważniejszych zabytków, szlaków górskich lub morza. Ze względu na fakt, iż to właśnie hotele są z reguły najlepiej umiejscowione, rezerwując w nich swój pobyt możemy cieszyć się noclegiem w bardzo małej odległości od, na przykład, morza. To pozwala nam po kolacji wyjść na krótki spacer, by podziwiać zachód słońca bez obaw, że nie wrócimy przed zmrokiem ze względu na dalekie położenie obiektu. 

Szereg dodatkowych udogodnień i jakość 

 Jedną z największych zalet hoteli jest ich jakość. Obecnie hotele oferują przeróżne dodatkowe udogodnienia, od animacji dla dzieci, przez bar, sklep aż po obiekty sportowe takie jak korty tenisowe, basen czy boisko do siatkówki plażowej lub zwykłej. Dzięki rezerwacji pobytu w takim hotelu możemy być pewni, że nie będziemy nudzić się nawet przez chwilę. Warto zawsze przed rezerwacją upewnić się, jaki rodzaj udogodnień oferuje dany obiekt oraz czy są one w cenie pobytu. Im większa ilość udogodnień, tym nasz wyjazd będzie atrakcyjniejszy. 

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****
Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów