Wakacje tylko nad polskim morzem. Odkryj plażę Rogowa i Mrzeżyna

  

Gmina Trzebiatów w województwie zachodniopomorskim, należy do jednych z największych gmin nadmorskich w Polsce. W swoich granicach posiada dwie miejscowości turystyczne leżące bezpośrednio przy morzu, są to Rogowo i Mrzeżyno.

PLAŻA W MRZEŻYNIE 

Mrzeżyno – osada nad Bałtykiem, której plaża jest laureatem Błękitnej Flagi w 2019r. To Międzynarodowe wyróżnienie dla plaż, które są czyste, zadbane i  współistnieją w symbiozie ze środowiskiem naturalnym.źródło: zdjęcie z nowego miejsca na plażę w Mrzeżynie


W Mrzeżynie warto odwiedzić kościół z początków XX wieku. Na uwagę w jego wnętrzu zasługują witraże zaprojektowane przez zakopiańczyka Henryka Burzca a wykonane przez poznańską artystkę. Zachęcamy by przejść się ulicą Zabytkową i zobaczyć ryglową chałupę krytą strzechą. Typowy przykład dawnego budownictwa tutejszych terenów.

Port – kolejne miejsce warte uwagi. Jego początki to wiek XV. Późniejsze lata to konflikty z miastami o możliwość żeglugi a także wielkie sztormy, które w XIX wieku pustoszyły polskie wybrzeże. Od początków wieku XX miejscowość zaczęła zyskiwać znaczenia jako kurort, jednak nie wiązało się to z rozwojem portu. Dopiero w roku 1964 minister żeglugi formalnie ustalił granice portu i przekazał go pod nadzór Urzędu Morskiego w Szczecinie. W latach 2013-2015 port przeszedł gruntowną modernizację. Dziś cieszy rybaków, żeglarzy którzy cumują tu swoje jachty oraz oczywiście turystów mogących podziwiać te wodne jednostki.  

Pragnącym większych atrakcji polecamy dużą dawkę adrenaliny podczas oferowanych w porcie rejsów po morzu. W rejs wyruszamy na łodziach typu „RIB” wykorzystywanych głównie do zadań specjalnych: patrolowania akwenów, akcji desantowych czy ochrony ładunków.

Nazwa Rib (Rigid Inflatable Boat) oznacza łódź pontonową ze sztucznym dnem. Ta hybryda pozwoli na bezpieczne osiągnięcie dużych prędkości na pełnym morzu, dając moc silnych wrażeń turystom którzy uwielbiają adrenalinę.


źródło: zdjęcie z kamery na port w Mrzeżynie

PLAŻA W ROGOWIE

Rogowo to druga znajdująca się przy Bałtyku miejscowość w gminie Trzebiatów.


źródło: screen z nowego miejsca z widokiem na plażę w Rogowie Jezioro Resko. Posiada idealne warunki do uprawiania sportów wodnych- żeglarstwa oraz kajakarstwa. Doskonałe miejsce dla wędkarzy, bo złowić tu można: leszcza, płoć, szczupaka czy ukleje. W wodach są też co najmniej dwa wraki zestrzelonych w czasie wojny, niemieckich samolotów. Wokół jeziora można uprawiać również turystykę rowerową. Jeśli nie macie własnego sprzętu chętnie użyczą go okoliczne wypożyczalnie rowerowe.


źródło: zdjęcie z kamery na plażę w Rogowie


Plaża w Rogowie urzeka ciszą i spokojem. Znajduję się w odległości 200-300 metrów od głównego deptaka. Prowadzi do niej wiele wejść, głownie przez niewielkie wydmy. Wyjątkowy mikroklimat sprawia, że nadmorskie powietrze zawiera dużą ilość jodu i soli morskiej działając leczniczo.
Rogowo czy Mrzeżyno polecamy jako miejscowości wypoczynkowe głównie dla tych, którzy chcieliby odpocząć na piaszczystej i niezatłoczonej plaży.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów