Wojska alianckie lądują na Helu? D-Day HEL - PLAN WYDARZEŃ 

  


D-Day Hel największa inscenizacja "lądowanie wojsk alianckich na plaży" 


Rekonstrukcję wydarzeń historycznych z 1944 roku zobaczysz w dniach 25-28.08.2021 na HELU.


Jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, które nawiązuje do operacji Overlord z 1944 roku. Lądowanie aliantów w Normandii stanowiło początek II wojny światowej na froncie zachodnim. Wydarzenie organizowane jest przez grupy rekonstrukcji historycznych z całego kraju, Fundację Zabytków Militarnych z Bielska-Białej oraz Gminę Hel.


Największą popularnością cieszą się widowiskowe, wojskowe inscenizacje. Przygotowane z niezwykłą pieczołowitością często z udziałem pirotechników. Przypominają sceny z filmów wojennych znanych nam z ekranów kinowych. Setki osób wcielają się w role żołnierzy, kilkadziesiąt odrestaurowanych pojazdów militarnych sprawia, że ta rekonstrukcja przyciąga tysiące widzów.

 


Na plażach Helu zobaczymy lądowanie w Normandii a także inscenizację desantu wojsk powietrznodesantowych armii amerykańskiej.

Warto wziąć udział w tym widowisku całą rodziną. Nie dość, że zobaczymy historię „na żywo” to także zdobędziemy dużo wiedzy o tamtym okresie. To nie tylko rozrywka ale także nauka. Każdego dnia odbywają się inscenizacje potyczek militarnych, żołnierze spacerujący ulicami miasta, pojazdy wojskowe na każdym rogu w tym także słynny czołg Sherman.
Plan Wydarzenia


25.08.2021 - środa
Ceremonia podniesienia flag państw aliantów zachodnich - oficjalne rozpoczęcie D-Day Hel -plaża godz. 18
Projekcja filmu „D-Day” - scena przy bulwarze Nadmorskim  godz. 21

26.08.2021 - czwartek
Prezentacja pojazdów historycznych -Port Morski Hel  godz. 16
Parada D-Day Hel - ul. Wiejska godz. 18:30

27.08.2021 - piątek
Prezentacja pojazdów historycznych - Port Morski Hel  godz. 17
Pokaz mody lat 40-tych - scena przy bulwarze Nadmorskim  godz. 20

28.08.2021 - sobota

Inscenizacja główna „Lądowanie na plaży” - plaża na Cyplu godz. 15
Ceremonia opuszczenia flag - oficjalne zakończenie D-Day Hel - plaża  godz. 16:30
Parada D-Day Hel - ul. Wiejska  godz. 19Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów