Wielka Parada Smoków w Krakowie

  

Wielka Parada Smoków już w sobotę w Krakowie


Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Krakowa wraca,  „Parada Smoków”. Plenerowe widowisko przygotowane przez aktorów Teatru Groteska, odbędzie się w sobotę 11 września o godzinie 22 w zakolu Wisły pod Wawelem. 


Parada Smoków już w ten weekend w Krakowie

źródło: shutterstock.com


Jubileusz 75-lecia TEATRU GROTESKA 


Widzowie zobaczą ogromne figury smoków pływających i unoszących się z 30 - metrowych pokładów barek pływających po Wiśle.

Przy realizacji niespełna godzinnego widowiska pracuje aż 400 osób. Tegoroczna parada będzie nawiązywać do barokowych 'fedów', czyli pokazów pirotechnicznych popularnych na książęcych i królewskich dworach. 


Imprezę uświetnią pokazy laserowe, pirotechniczne oraz muzyka skomponowana specjalnie na to wydarzenie. Do grona smoków dołączą zupełnie nowe, stworzone w pracowniach Teatru Groteska, smoki. Gdyż w tym roku parada zostanie połączona z jubileuszem 75-lecia Teatru Groteska.


Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe, kolorowe smocze święto do Krakowa.

Źródło: archiwum redakcji WebCamera - Widok na Zakole Wisły w Krakowie.


Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe, kolorowe smocze święto do Krakowa. Zachwycać się będą mali i duzi fani smoków. Widowisko jest darmowe. A dla tych, którzy chcą podziwiać paradę ze specjalnej loży dostępne są jeszcze bilety w cenie 100 zł.


Przegapiłeś to widowisko zobacz nagranie:


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów