ROWEREM PRZEZ POLSKĘ  -  Nadmorskie ścieżki rowerowe

  

Kolejne obostrzenia, kolejny lockdown, zamknięte ośrodki kultury i rozrywki, kluby fitness oraz baseny. Każdy z nas szuka alternatywy do ciekawego spędzenia wolnego czasu. Na szczęście została nam przyroda, która akurat w naszym kraju jest niezwykle atrakcyjna i różnorodna. Można zarówno wędrować górskimi szlakami, jak i spacerować brzegiem morza a bez względu na to czy mieszkamy na północy czy na południu kraju, możemy aktywnie odpoczywać na rowerze.

Wiosna na dwóch kółkach - rowerem przez Polskę

Źródło: Shutterstock

Nadmorskie trasy rowerowe

Ścieżki rowerowe w dużej części są utwardzone, wykonane z asfaltu lub specjalnych nawierzchni, wyposażone w punkty postojowe, toalety czy miejsca z narzędziami takimi jak klucze, pompki czy zestawy naprawcze.


Zdjęcie z kamery na plażę w Łebie - zobacz na żywo
źródło: zdjęcie z plaży w Łebie, archiwum redakcji webcamera.pl


Trasa wokół Jeziora Resko Przymorskie 

Jezioro to obfituje w ryby takie jak szczupaki, leszcze sandacze więc w czasie trasy można zrobić sobie przerwę na wędkowanie. Tą liczącą ponad 50 kilometrów trasę rowerową, rozpoczynamy w Kołobrzegu w historycznym miejscu jakim jest Warzelnia soli. Jedziemy ulicą Solną, Bałtycką i Wylotową w stronę Grzybowa. W Grzybowie możemy zrobić sobie krótką przerwę spacerując po szerokiej, bo nawet na 50 metrów, plaży.

Widok na plażę w Grzybowie

źródło: widok na plażę w Grzybowie, archiwum redakcji webcamera.pl


Następnie jedziemy do końca ulicy Nadmorskiej kierujemy się na miejscowość Borek a po dojechaniu do skrzyżowania odbijamy w prawo i zmierzamy w stronę Nowogardka a następnie Karcina. W Karcinie proponujemy odpoczynek, by pozwiedzać neogotycki kościół z 1869 roku pw. Krzyża Świętego. Na mieszczącym się nieopodal ewangelickim cmentarzu zobaczymy drzewne pomniki przyrody.

W kolejnym etapie zmierzamy w stronę Bieczyna a następnie do wsi Trzebusz.

Tu można do dziś podziwiać domostwa/zagrody typu gryfickiego oraz pozostałości po późnorenesansowym kościele.

Po kolejnych 7 kilometrach dojeżdżamy do Mrzeżyna a potem w stronę Rogowa. Mijamy byłe osiedle wojskowe i koszary, jedziemy wzdłuż jeziora a po minięciu mostu docieramy do Dźwirzyna. W tym miejscu możemy znów odpocząć na plaży, posilić się czy zrobić pamiątkowe zdjęcia.


Widok na część plaży w Mrzeżynie w sezonie letnim

źródło: zdjęcie z plaży w Mrzeżynie, archiwum redakcji webcamera.pl

Kończymy poruszając się w stronę Grzybowa a następnie ulicami Kołobrzeską, Zachodnią i Wyzwolenia w kierunku Kołobrzegu. Naszą wycieczkę rowerową kończymy w miejscu startu, czyli w Warzelni soli.

Druga trasa rowerowa Hel – Władysławowo, biegnąca po Mierzei Helskiej była jedną z pierwszych powstałych w Polsce.


Zdjęcie na plażę we Władysławowie

źródło: zdjęcie na plażę we Władysławowie, archiwum redakcji webcamera.pl


Trasa ta liczy prawie 35 kilometrów długości i w większej części przebiega blisko morza, więc można robić sobie przerwy na kąpiele morskie czy słoneczne. Podróżując Półwyspem Helskim, nie będziemy stali w korkach chcąc zwiedzać poszczególnie miejscowości rowerem. (Powinniście wiedzieć, że w szczycie sezonu letniego, dotarcie z Władysławowa na Hel może zając nawet kilka godzin). Na rowerze nie dość, że szybciej przemierzycie tą trasę, ale będąc na świeżym powietrzu, możecie podziwiać z bliska piękną okolicę. Trasa wiedzie przez takie miejscowości jak: Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę i Hel.
W każdym tym miejscu, proponujemy zatrzymać się choć na chwilę.

Podróżując na rowerze pamiętajcie również o zasadach bezpieczeństwa

- jeśli to możliwe korzystaj ze ścieżek rowerowych
- używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru oraz kasku
- nie wymuszaj pierwszeństwa
- nie ścinaj zakrętów
- przestrzegaj przepisów drogowych
- sygnalizuj odpowiednio wcześniej wykonywanie manewrów
- baw się dobrze

Jazda na rowerze poprawia nasze samopoczucie, pozwala obcować z naturą, dlatego zachęcamy do aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Artykuł powstał przy współpracy z Rowertour.comRedakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów