Wybierzcie narty w Zieleńcu - nawet po feriach 

  

Zieleniec to doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok. Ośrodek Zieleniec Sport Arena, położony jest na wysokości 800-960 m n.p.m. pomiędzy Górami Orlickimi a Bystrzyckimi. W sezonie zimowym na tle innych ośrodków narciarskich w kraju, wyróżnia się specyficznym mikroklimatem porównywalnym z alpejskim.

W sezonie zimowym na tle innych ośrodków narciarskich wyróżnia się mikroklimatem porównywalnym z alpejskim.

foto: archiwum redakcji webcamera.pl

 

SZUSUJ W ZIELEŃCU nawet 5 miesięcy 

Układ ciśnienia i wędrujące przez ten obszar masy powietrza sprawiają, że w regionie tym spadają bardzo duże ilości śniegu. Przy idealnym układzie pogody, zima może tu trwać nawet 5 miesięcy, a na nartach można szusować od listopada aż do kwietnia.

Ośrodek narciarski Zieleniec Sport Arena organizuje różnego rodzaju wydarzenia, zawody sportowe. W tym roku odbyły się na stokach należących do Zieleniec Sport Arena, takie wydarzenia jak:
XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w snowboardzie, podczas której sportowcy rywalizowali w  konkurencjach: Big Air, Slope Style, Snowboard Cross, Slalom gigant równoległy i slalom równoległy.
Rozgrywany jest tu również cykl zawodów o dziecięcy Puchar Orlicy. Zawodnicy walczą podczas całego sezonu narciarskiego w 5 rundach (kategorie wiekowe to rocznik 2016 roku i młodsze: rocznik 2014-2015; rocznik 2012-2013; rocznik 2009-2011; rocznik 2006-2008; rocznik 2005 i starsze).
Ponadto zimowe miasteczka otwierają tu stacje radiowe i telewizyjne. Organizują w tym czasie zabawy i konkursy, zapewniają liczne atrakcje i animacje dla najmłodszych i nie tylko. Na stoki Zieleńca dotarła stacja TVN z projektem ZIMA, Radio Eska z zimowym miasteczkiem, bezpośrednio ze stoku nadawało także Radio Opole oraz Radio Wrocław.

Wybierzcie narty w Zieleńcu - nawet po feriach
foto: zdjęcie z kamery w ośrodku narciarskim Mieszko - Zieleniec Sport Arena

Aż 23 kilometry tras narciarskich 

Trasy zjazdowe wszystkich ośrodków narciarskich należących do Zieleniec Sport Arena liczą łącznie około 23 kilometrów długości. Zróżnicowane pod względem trudności, przewyższeń, ratrakowane, oświetlone i w razie potrzeby dośnieżane. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ponad 30 tras oznaczonych kolorem niebieskim, czyli o łatwym stopniu trudności dla amatorów, doszkalających umiejętności i tych, którzy lubią spokojnie zjeżdżać na nartach.

Kilkanaście tras oznaczonych kolorem czerwonym dla średnio zaawansowanych narciarzy, którzy lubią bardziej dynamiczną jazdę i nieco większe prędkości. Znajdzie się także trasa czarna. Wybierają ją ci, którzy posiadają doskonałą technikę, dużo umiejętności oraz lubią trochę adrenaliny. Każda trasa narciarska jest pięknie położona dostarczająca niezapomnianych widoków podczas szusowania, które trwa na większości stoków aż do 21 godziny wieczorem.

Ośrodki wchodzące w skład grupy Zieleniec Sport Arena z przykładową trasą i wyciągiem:


                 Nazwa wyciągu             Typ Wyciągu                Nazwa Trasy          Długość trasy

BARTUŚ     Bartuś 1 T                      Talerzyk                    B1 Ośla łączka             200 m 

CEZBUD     Taśma Cezbud               Taśma                      NT                                  80 m 

DIAMENT   Diament 3                     Kanapa 4 os.             D3 Lewa                       550 m
                                                                                   
GRAPA     Dziesiątka                      Kanapa 4 os.             G10 Lewa                     600 m 

GRYGLÓWKA Gryglówka               Kanapa 4 os.             G1 Prawa 3                 1100 m 

MCM                  Antek I                  Talerzyk                      N10A                            140 m 

MIESZKO         Mieszko                   Kanapa 4 os.             M1 Lewa                      520 m 

NARTORAMA Skyway Express     Kanapa 6 os.  
                                                      Gondola                     Spacerowa                  2800 m 

WINTERPOL   Trójka                      Kanapa 6 os.           W3 Lewa                      800 m


Bilety w ośrodkach Zieleniec Sport Arena podzielone są na karnety czasowe oraz punktowe.
Przykładowo w sezonie wysokim, który obowiązuje od 18.12.2021 do 13.03.2022 za dwie godziny jazdy zapłacimy 75 zł, za cztery 100 zł a siedem godzin wykosztuje 115 zł. Bilet dwudniowy obowiązujący na dni po sobie następujące – 235 zł.

W sezonie niskim tj. po 13 marca 2022  za dwie godziny na stokach Zieleńca zapłacimy 50 zł a za całe dwa dni 165 zł. Oczywiście można wykupić specjalny skipass obowiązujący przez cały czas na wszystkich stacjach. Dokonując zakupu Zieleniec Ski Pass otrzymamy rabat i dodatkowo nie będziemy musieli czekać w kolejce do kasy.

Bilety w ośrodkach Zieleniec Sport Arena podzielone są na karnety czasowe oraz punktowe.
foto: zdjęcie z kamery w ośrodku narciarskim Gryglówka - Zieleniec Sport Arena 

Zieleniec Sport Arena doskonałe miejsce do stawiania pierwszych kroków na nartach

W kompleksie Zieleniec Sport Arena działa 11 szkółek narciarskich, które uczą dzieci i dorosłych jazdy na nartach, snowboardzie. Z ich usług mogą skorzystać osoby, które nigdy nie jeździły jak i te, które chcą poprawić technikę jazdy. Wykwalifikowani instruktorzy gwarantują dobrą atmosferę i szybkie efekty szkolenia. Uczący dopasowują poziom do możliwości uczestników.

Dzięki nauce pod okiem specjalistów, można uniknąć wyrobienia sobie złych nawyków i nauczyć się prawidłowych technik. Korzystając z usług szkół narciarskich bezpiecznie, bezstresowo i w krótkim czasie można stać się mistrzami jednej lub dwóch desek. Szerokie stoki znajdujące się w Zieleńcu sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do nauki narciarstwa.

W umiejscowionych przy konkretnych ośrodkach Zieleńca wypożyczalniach, obsługa dobiera indywidualnie sprzęt dla każdego użytkownika. Wybiera się najlepsze modele dopasowane pod kątem wzrostu, wagi oraz umiejętności narciarza.

Wypożyczalnie oferują sprzęt takich marek jak:  HEAD, SALOMON, ATOMIC, VOLKL, BURTON, NORDIC, FISHER. Do wyboru doskonale utrzymane narty (biegowe, carvingowe), deski snowboardowe, buty, kaski, kije, gogle. Jeśli ktoś wybiera się na narty do Zieleńca, a nie posiada własnego sprzętu lub nie chce zabierać go ze sobą na urlop, to na terenie znajdzie optymalny dla siebie zestaw.

W kompleksie Zieleniec Sport Arena działa 11 szkółek narciarskich, które uczą dzieci i dorosłych jazdy na nartach, snowboardzie.
foto: zdjęcie z kamery w ośrodku narciarskim Winterpol - Zieleniec Sport Arena

 

Baza noclegowa i gastronomiczna w Zieleńcu 

Zieleniec zachęca by zostać na dłużej. Mocno rozbudowana infrastruktura turystyczna. Duża ilość miejsc noclegowych jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych by spędzić tu wymarzony urlop. Goście znajdą szeroki wybór ofert pod względem cenowym. Na miejscu znajdziemy 5-gwiazdkowe hotele z centrum SPA, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, ville, domki indywidualne, kwatery prywatne i schroniska. Każdy może wybrać sobie miejsce z uwagi na to czego oczekuje. Istotny jest stosunek jakości do ceny. A te wahają się w zależności od standardu od 75 zł za nocleg, do ponad 1000 zł za dobę.

Gastronomia z Zieleńcu nadąża za ilością i upodobaniami turystów. Odnajdziemy w Zieleńcu wykwintne, nastrojowe restauracje z muzyką na żywo w których podaje się specjały kuchni międzynarodowych. Są też regionalne karczmy, gdzie serwują kuchnie polską, góralską np. pieczone żeberka, żurek w chlebie, chłopska patelnia. Niektóre z obiektów gastronomicznych znajdują się tuż przy wyciągach narciarskich i możemy w nich posilić się kanapką, burgerem, ciepłą zupą, by szybko móc wrócić do szusowania. W Zieleńcu nie brakuje barów, pizzerii, cukierni, restauracji i karczm. Wszystko po to, by każdy z odwiedzających mógł znaleźć i wybrać to co mu odpowiada.

W związku z powyższym Zieleniec zapewnia możliwość relaksu i odpoczynku, atrakcyjnego czasu w gronie rodzinnym i ze znajomymi, ale nade wszystko gwarantuje możliwość szusowania od rana do nocy, na doskonale przygotowanych trasach narciarskich. 

Widzimy się na stoku...


Redakcja poleca

Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią Bielsko-Biała kamera na Rynek Starego Miasta online NOWOŚĆ Bielsko-Biała Rynek NOWOŚĆ Rynek w Bielsku Białej ulokowany jest w dzielnicy Śródmieście. Na płycie runku znajduje się nowoczesna fontanna na środku której ustawiono rzeźbę Neptuna. W centralnej części rynku wyeksponowano archeologiczne odkrycia. Są to fundamenty wagi miejskiej oraz studnia. Pochodzą one najprawdopodobniej z XVII wieku. Na płycie rynku umiejscowiono także kopię pomnika Jana Nepomucena, którego oryginał mieści się w katedrze św. Mikołaja. Dookoła rynku stoją XVII i XVIII wieczne kamienice. Znajdujące się w nich podcienia dodają wyjątkowego uroku. Obecnie w kamienicach tych funkcjonuje sporo restauracji i barów. W sezonie letnim wystawiane są tu ogródki zewnętrzne, a na rynku odbywają się liczne imprezy artystyczne, koncerty muzyczne. W 2022 roku rynek stał się tłem dla wielu scen świątecznej komedii „Uwierz w Mikołaja”. Rynek jest jednym z bardziej klimatycznych i romantycznych miejsc w Bielsku Białej. Kamera w Ostrowie z pięknym widokiem na plażę NOWOŚĆ OSTROWO - widok na plażę NOWOŚĆ Widok na żywo na panoramę Sromowców Niżnych i rzekę Dunajec Schronisko PTTK Trzy Korony Kamera Władysławowo na plażę, promenadę, aleję gwiazd, wejście nr 5 WŁADYSŁAWOWO - widok na plażę  Obrotowa kamera HD przy wejściu numer 5 na miejską plażę we Władysławowie. Niezwykle popularne i tętniące życiem miasto Władysławowo leży w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Miejscowość jak i cała gmina Władysławowo słynie z tutejszych pięknych i szerokich plaż (ponad 20 kilometrów), a za sprawą często wietrznej zatoki posiada bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Popularnością nie grzeszy także promenada, gdzie swoje miejsce odnalazła kultowa Aleja Gwiazd Sportu oraz odsłonięty w 2014 roku pomnik „Korona Himalajów” na cześć zdobytych ośmiotysięczników przez polskich alpinistów. Dla wymagających całej palety atrakcji wczasowiczów, Władysławowo to idealny i uniwersalny cel wakacyjnych podróży. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Podziwiaj przepiękne wschody i zachody słońca nad Bałtykiem. Zaplanuj z nami swój urlop nad Bałtykiem. Kamera z Kasprowego Wierchu na czteroosobową kolejkę krzesełkową. KASPROWY Wierch Live Widok na centrum Karpacza, kawiarnie, sklepy, restauracje i deptak. Karpacz - widok na deptak Widok na plażę wschodnią w Darłówku DARŁOWO - widok na plażę wschodnią  Kamera obrotowa live z widokiem na plażę wschodnią w Darłówku, Darłowo, urokliwa nadmorska miejscowość, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki i rekreacji. Ta malownicza miejscowość oferuje nie tylko piękne malownicze plaże i morskie krajobrazy, ale także bogate dziedzictwo historyczne i wiele atrakcji dla całej rodziny. Wspaniałe plaże, które rozciągają się na długim odcinku brzegu Bałtyku. Piasek złocisty jak sól, delikatne fale uderzające o brzeg, to idealne miejsce na relaks, kąpiele morskie i słoneczne. Możesz spróbować swoich sił w surfingu, windsurfingu lub kiteboardingu, bawiąc się na falach i czerpiąc radość z aktywności na wodzie.Wędrując promenadą nadmorską, odkryjesz wiele uroczych kawiarni, restauracji i sklepów z pamiątkami. Tuż obok plaży znajduje się Darłowski Port, który jest nie tylko miejscem cumowania statków, ale także centrum rozrywki. Możesz wybrać się na rejs po morzu lub spróbować swoich sił w wędkowaniu.Darłowo ma również bogate dziedzictwo historyczne. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek Książąt Pomorskich, który stanowi nieodłączną część krajobrazu miasta. Ten gotycki zamek pochodzi z XIII wieku i odgrywał ważną rolę w historii regionu. Dziś można go zwiedzać i poznać fascynującą historię, a także podziwiać piękne widoki z murów zamkowych.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów