70 rocznica połączenia Bielska i Białej

  

Dni Bielska Białej potrwają od 27 sierpnia do 5 września. 


W zeszłym roku odwołane przez pandemię w tym roku szczególnie wyjątkowe. Dodatkowo będziemy świętować 70 rocznicę połączenia Bielska i Białej. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń. Imprezy związane z obchodami święta będą odbywać się w różnych częściach miasta. W związku z tym część ulic zostanie wyłączona z ruchu np. od ulicy Stojałowskiego do placu Żwirki i Wigury (5 września).


zdjęcie z kamery na Plac Bolesława Chrobrego i zamek książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej.

źródło: archiwum redakcji webcamera.pl, zdjęcie z kamery na Plac Bolesława Chrobrego i zamek książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej. 


 

Co w planach?


27 sierpnia (piątek)


Uroczyste otwarcie Dni Bielska-Białej. O godzinie 18.00 nastąpi odsłonięcie muralu na ścianie budynku przy ulicy Ratuszowej. Wykonany został przez artystę Wojciecha Kołacza znanego także pod nazwą Otecki. Dzieło nawiązuje do symboliki rzeki, która niegdyś była granicą dla różnych kultur i tradycji.


O godzinie 18.30 również na Placu Ratuszowym – koncert inauguracyjny. Na początku wystąpi zespół górali - Pociąg Rock'n'Roll a po nim swoje utwory zagra nam legendarny zespół Lady Pank, który obchodzi 40-lecie swojej działalności. Usłyszymy takie hity jak „ Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam gdzie ty”.


Jarmark – przez 3 kolejne dni od 27 sierpnia (piątek, sobota, niedziela)
Na Placu Wojska Polskiego swoje wyroby będą oferować lokalni artyści, rzemieślnicy, producenci ekologicznej żywności. Promować swoją działalność będą takie grupy jak: Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Akademia Techniczno Humanistyczna, Środowiskowy Dom Samopomocy.


Plac przy Grępielni na ulicy Partyzantów 22 o godzinie 22.00 koncert Industrial Area Party, na którym zaśpiewają: Wojciech Waglewski, Fisz, Emade oraz BB Jazz Projekt Drabek, Wajdzik, Pieniążek i Kosma.



28 sierpnia (sobota)


15.00 – „Parada Kapeluszy” – przejście z Placu Ratuszowego do Parku Słowackiego
               „Miasteczko cyrkowe” – Plac Wojska Polskiego
16.00 – Koncert zespołu Retrospekcja w Parku Słowackiego – przypomniane zostaną przeboje Anny Jantar i Marii Koterbskiej


29 sierpnia (niedziela)

15.00 – Park Słowackiego – „Mały Wiedeń” – koncert orkiestry im. Telemanna
17.00 – okolica ul. Św. Stanisława – piknik historyczny, koncert muzyki etnicznej, grupy rekonstrukcyjne
W tygodniu różne spektakle, koncert muzyki żydowskiej, zespołów Gooral, Kosmonauci, Bielskiego Chóru Gospel. Równolegle odbywać się będą także imprezy sportowe: miting lekkoatletyczny, mecze piłki nożnej, piłki ręcznej, bieg na 70m, zawody rowerowe



źródło: archiwum redakcji webcamera.pl, zdjęcie z kamery na Plac Bolesława Chrobrego i zamek książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej.



4 września (sobota)


11.00 – Gra miejska na moście na Białej „70 powodów by być razem”
17.00 – koncert organowy Michała Duźniaka „ Na pograniczu kultur”
20.00 – koncert zespołu Afromental na Rynku Starego Miasta

5 września (niedziela)


16.00 – piknik przy Starej Fabryce „Zabawy z tradycją”
19.30 – koncert piosenek Marii Koterbskiej
21.00 – iluminacje na Zamku Sułkowskich, spektakl w oknach Teatru Polskiego, koncert The ThreeX

Na terenie miasta pojawią się również wystawy plenerowe oraz różne instalacje artystyczne.



Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów