Wyjątkowy sylwester w górach - nie zapomnij o bezpieczeństwie!

  

Podczas sylwestrowej zabawy koniecznie pamiętaj o bezpieczeństwie – w tym celu wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd sylwestrowy

Niezapomniana zabawa sylwestrowa

Wielkimi krokami zbliża się chyba najbardziej wyczekiwana noc w roku – noc sylwestrowa. To tej nocy wchodzimy w nowy rok, co wiąże się z wieloma przesądami i tradycjami. W sylwestra nie można mieć długów, a dobra zabawa jest wręcz obowiązkowa – w końcu jaka będzie ta noc, taki będzie też i cały rok. Pomysłów na spędzenie sylwestra jest cała masa. Niektórzy z nas preferują spotkania ze znajomymi, inni wyjścia do klubu lub innego lokalu, o ile pozwoli na to aktualna sytuacja pandemiczna, sporo osób uwielbia również spędzać ten czas w górach.

Nie może to zresztą dziwić, w górach można się zakochać już od pierwszego wejrzenia – i to szczególnie zimą. Śniegu jest tu znacznie więcej niż w miastach czy na nizinach, a wysokie mrozy dodają tej cudownej aurze tylko uroku. Sylwester w górach to także masa propozycji tego, co możesz zrobić. Jazda na nartach lub na desce, trekking – to opcje dla osób lubiących aktywny wypoczynek, pozostałe atrakcje zależą od tego, jaką lokalizację wybierzesz. Warto też dodać, że w polskich górach dość łatwo znaleźć domek na odludziu, gdzie poczujesz wszechobecną ciszę wszystkimi zmysłami, a kontakt z naturą będzie bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. A przecież w góry możesz wybrać się także poza granice nasze kraju – możliwości są zatem naprawdę duże.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd sylwestrowy

Planowanie wyjazdu na sylwestra warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem – nie jest tajemnicą, że ten termin należy do najbardziej obleganych w roku. W całym zamieszaniu związanym z rezerwacją noclegu, planowaniem transportu czy sprawdzaniem dostępnych atrakcji nie można zapomnieć o absolutnie kluczowej kwestii, jaką jest ubezpieczenie turystyczne. Polisa podróżna gwarantuje Ci pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, których oczywiście każdy z nas wolałby uniknąć. Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego właśnie warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Na szczęście zwykle koszt zakupu polisy nie jest przesadnie wysoki i raczej nie wpłynie na budżet całego wyjazdu. Każde ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać w sobie trzy rodzaje ochrony:

- ubezpieczenie kosztów leczenia – w ramach tej polisy pokryte zostaną koszty związane z leczeniem, wizytami lekarskimi czy zakupem leków,
- ubezpieczenie assistance – tu natomiast zawarta jest pomoc w przypadku konieczności transportu medycznego do innego kraju czy leczenia w późniejszym okresie,
- ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – ta polisa zawiera w sobie świadczenia wypłacane po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli planujesz jazdę na nartach, koniecznie wykup stosowne ubezpieczenie – podczas zjazdów na stoku można doznać wielu obrażeń i to nawet jeśli masz bardzo wysokie umiejętności. Podobnie wygląda to w przypadku trekkingu, jeśli planujesz tego typu aktywności, koniecznie zabezpiecz się na wypadek urazów lub wypadków, które mogą Cię spotkać. Każda polisa, na którą się zdecydujesz, powinna być dopasowana do tego, co znajduje się w Twoich planach. Dodatkowo pamiętaj przy tym, że podczas pobytu poza granicami kraju ewentualne koszty leczenia mogą być znacznie wyższe niż w Polsce. Wszystko to sprawia, że ubezpieczenie turystyczne jest całkowicie niezbędne i konieczne podczas każdego wyjazdu, w tym również sylwestrowego. Już teraz sprawdź dostępne polisy i kup ubezpieczenie na sylwestra!

 

Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów