Wyjątkowy sylwester w górach - nie zapomnij o bezpieczeństwie!

  

Podczas sylwestrowej zabawy koniecznie pamiętaj o bezpieczeństwie – w tym celu wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne!

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd sylwestrowy

Niezapomniana zabawa sylwestrowa

Wielkimi krokami zbliża się chyba najbardziej wyczekiwana noc w roku – noc sylwestrowa. To tej nocy wchodzimy w nowy rok, co wiąże się z wieloma przesądami i tradycjami. W sylwestra nie można mieć długów, a dobra zabawa jest wręcz obowiązkowa – w końcu jaka będzie ta noc, taki będzie też i cały rok. Pomysłów na spędzenie sylwestra jest cała masa. Niektórzy z nas preferują spotkania ze znajomymi, inni wyjścia do klubu lub innego lokalu, o ile pozwoli na to aktualna sytuacja pandemiczna, sporo osób uwielbia również spędzać ten czas w górach.

Nie może to zresztą dziwić, w górach można się zakochać już od pierwszego wejrzenia – i to szczególnie zimą. Śniegu jest tu znacznie więcej niż w miastach czy na nizinach, a wysokie mrozy dodają tej cudownej aurze tylko uroku. Sylwester w górach to także masa propozycji tego, co możesz zrobić. Jazda na nartach lub na desce, trekking – to opcje dla osób lubiących aktywny wypoczynek, pozostałe atrakcje zależą od tego, jaką lokalizację wybierzesz. Warto też dodać, że w polskich górach dość łatwo znaleźć domek na odludziu, gdzie poczujesz wszechobecną ciszę wszystkimi zmysłami, a kontakt z naturą będzie bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. A przecież w góry możesz wybrać się także poza granice nasze kraju – możliwości są zatem naprawdę duże.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd sylwestrowy

Planowanie wyjazdu na sylwestra warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem – nie jest tajemnicą, że ten termin należy do najbardziej obleganych w roku. W całym zamieszaniu związanym z rezerwacją noclegu, planowaniem transportu czy sprawdzaniem dostępnych atrakcji nie można zapomnieć o absolutnie kluczowej kwestii, jaką jest ubezpieczenie turystyczne. Polisa podróżna gwarantuje Ci pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, których oczywiście każdy z nas wolałby uniknąć. Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego właśnie warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Na szczęście zwykle koszt zakupu polisy nie jest przesadnie wysoki i raczej nie wpłynie na budżet całego wyjazdu. Każde ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać w sobie trzy rodzaje ochrony:

- ubezpieczenie kosztów leczenia – w ramach tej polisy pokryte zostaną koszty związane z leczeniem, wizytami lekarskimi czy zakupem leków,
- ubezpieczenie assistance – tu natomiast zawarta jest pomoc w przypadku konieczności transportu medycznego do innego kraju czy leczenia w późniejszym okresie,
- ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – ta polisa zawiera w sobie świadczenia wypłacane po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli planujesz jazdę na nartach, koniecznie wykup stosowne ubezpieczenie – podczas zjazdów na stoku można doznać wielu obrażeń i to nawet jeśli masz bardzo wysokie umiejętności. Podobnie wygląda to w przypadku trekkingu, jeśli planujesz tego typu aktywności, koniecznie zabezpiecz się na wypadek urazów lub wypadków, które mogą Cię spotkać. Każda polisa, na którą się zdecydujesz, powinna być dopasowana do tego, co znajduje się w Twoich planach. Dodatkowo pamiętaj przy tym, że podczas pobytu poza granicami kraju ewentualne koszty leczenia mogą być znacznie wyższe niż w Polsce. Wszystko to sprawia, że ubezpieczenie turystyczne jest całkowicie niezbędne i konieczne podczas każdego wyjazdu, w tym również sylwestrowego. Już teraz sprawdź dostępne polisy i kup ubezpieczenie na sylwestra!

 

Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów