Zima nie odpuszcza. W weekend nawet -10 stopni Celsjusza.

  

W ostatnim czasie miało się wrażenie, że wiosna jest tuż tuż. Zima jednak nie powiedziała ostatniego słowa. Mimo, iż ferie zimowe dobiegają końca, a wypoczynek kończą dzieci z województw; dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego to śniegu nadal będzie przybywać. Nadchodzący front przyniesie ochłodzenie oraz co cieszy narciarzy i snowboardzistów, opady śniegu.

Widok z kamery na górną stację wyciągu orczykowego o długości 1200 m w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort.

zdjęcie: Widok z kamery na górną stację wyciągu orczykowego o długości 1200 m w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort.

W Tatrach spadnie nawet kilkadziesiąt centymetrów śniegu

Spowoduje to niewątpliwie pogorszenie warunków turystycznych na drogach południowej Małopolski i na górskich szlakach. Dodatkowo należy pamiętać o ciągle trwającym zagrożeniu lawinowym. W Tatrach synoptycy prognozują nawet kilkadziesiąt centymetrów świeżego puchu. Temperatura w kotlinach górskich może spaść nocą nawet do -11 stopni Celsjusza.

Zadowoleni z tej sytuacji pogodowej są natomiast narciarze oraz właściciele górskich kurortów. Dostawa świeżego i naturalnego śniegu spowoduje poprawę warunków narciarskich, a ujemne temperatury stworzą możliwość dodatkowego dośnieżania tras. Co za tym idzie wydłuży to sezon narciarski o kolejne tygodnie.Ile śniegu spadnie na Pomorzu?

Początkowe opady deszczu będą zmieniać się w marznący deszcz, a następnie deszcz ze śniegiem. Spodziewana jest gołoledź. Na pomorzu i w rejonie Mazur spadnie od 1 do 3 centymetrów białego puchu. O zachowanie szczególnej ostrożności apeluje się do kierowców, którzy w tych dniach będą podróżować po drogach północnej Polski. Zachęcamy by na bieżąco śledzić aktualną sytuację pogodową na kamerach w całym kraju.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów