Zimowe szaleństwo dla całej rodziny - 5 ośrodków narciarskich

  

Zima oraz ferie to idealny czas na zimowe szaleństwo. Niezależnie od tego, czy preferujesz jazdę na nartach, czy na snowboardzie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli wybierasz się na ferie z całą rodziną, warto jednak zwrócić uwagę, by stok był przystosowany także dla dzieci, stawiających pierwsze kroki w sportach zimowych. Warto także wziąć pod uwagę potrzeby osób zaawansowanych, inne atrakcje i ogólną popularność ośrodka, co z pewnością przełoży się na liczbę wypoczywających tam osób.

Zimowe szaleństwo dla całej rodziny - 5 ośrodków narciarskich


Na co zwrócić uwagę, wybierając się na narty z całą rodziną?

Wybierając się na stok z całą rodziną, warto zwrócić uwagę, by stok był bezpieczny i dostosowany do potrzeb najmłodszych. Na co warto zwrócić uwagę:

  • Stok powinien posiadać trasy dla osób zaawansowanych, średniozaawansowanych, a także dla dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w sportach zimowych;
  • Dodatkowe udogodnienia, atrakcje przeznaczone dla dzieci;
  • Szkółka narciarska, z profesjonalnymi trenerami;
  • Wyciąg narciarski;
  • Szerokość oraz długość stoków;
  • Kąt nachylenia trasy (stoki dla osób początkujących powinny mieć niewielki stopień nachylenia, zakończony całkowitym wypłaszczeniem, gdzie z łatwością można się zatrzymać).
Planując rodziny urlop, warto odpowiednio wcześniej ułożyć sobie grafik pracy. Pomocny w tym będzie grafik pracy na Inewi.pl.

5 najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin

1. Białka Tatrzańska: To jeden z najbardziej popularnych kurortów w naszym kraju. Ponad 70% to trasy o łatwym stopniu trudności, gdzie z łatwością dadzą sobie radę osoby początkujące czy dzieci. Ośrodek narciarski posiada szkołę narciarską z wykwalifikowanymi instruktorami, a także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Położenie kurortu zapewnia niezapomniane wrażenia, masę śniegu oraz dodatkowe atrakcje w postaci bliskości gór, wygodnych hoteli, karczm, a także term czy aquaparków.

2. Stacja Narciarska STOK w Wiśle: Kurort posiada 3 rodzaje tras: czerwone - dla zaawansowanych, niebieskie - dla średniozaawansowanych i zielone dla początkujących. Poza stokami ośrodek oferuje wygodny hotel, basen z brodzikami i sale zabaw dla dzieci. Na zewnątrz kurort posiada prawdziwą śnieżną krainę. Poza stokami najmłodsi mogą korzystać z karuzeli z pontonami, zjazdu saneczkowego czy dmuchanej tarczy do walk na śnieżki. Tu z pewnością nikt nie będzie się nudził!

3. Stok RYTRO: Położony w Beskidzie, w gminie Rytno. To doskonałe miejsce zarówno dla zaawansowanych narciarzy, jak i rozpoczynających dopiero śnieżne szaleństwo dzieci. Stok oferuje mało popularny wyciąg dywanowy, a dla osób bardziej doświadczony krzesełkowy lub orczykowy. Doskonałą atrakcją dla całych rodzin będzie także trasa do zjazdów na pontonie. 

4. Złoty Groń w Istebnej: Ośrodek położony w Beskidzie Śląskim we wsi Istebna. Na fanów zimowego szaleństwa czekają tu 3 rodzaje szlaków o różnym stopniu trudności. Do dyspozycji narciarzy czeka wyciąg talerzykowy i krzesełkowy oraz najmniejszy i bezpłatny przeznaczony dla najmłodszych gości. Rodzice mogą zapisać swoje początkujące pociechy do tzw. przedszkola narciarskiego, gdzie dzieci pod okiem instruktorów szybko przyswoją podstawy bezpiecznych zjazdów. Po udanym dniu na śniegu warto odwiedzić wyśmienite pobliskie restauracje oraz Aquapark zlokalizowany przy stoku Zagoń.

5. Jurgów-Ski: Ośrodek położony w Tatrach oferujący naprawdę dużą różnorodność. Dla najmłodszych czeka tzw. ośla łączka, czyli trasa przeznaczona do nauki jazdy. Zaawansowani goście mogą spróbować swoich sił na szlaku czarnym. Ponadto kurort oferuje kolej linową oraz wyciąg talerzykowy. Po intensywnym dniu na klientów czeka rozgrzewająca oferta dań w pobliskiej restauracji. 

Planując zimowe wyjazdy, warto odwiedzić także https://weekendfm.pl/?n=94267&-3_najlepsze_miejsca_na_zimowy_urlop  gdzie czeka, jeszcze więcej inspiracji na niezapomniane rodzinne urlopy. Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów