Które PLAŻE otrzymały certyfikat BŁĘKITNEJ FLAGI w 2020 roku?

  

PLAŻE Z CERTYFIKATEM BŁĘKITNEJ FLAGI 2020 ROKU.


Co roku certyfikat błękitnej flagi otrzymują plaże, które są sprawdzane pod względem czystości i bezpieczeństwa przez powołane do tego celu specjalne jury z Kopenhagi.

W skład szanownego jury wchodzą m.in. przedstawiciele Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), ochrony środowiska ONZ oraz komisji do spraw środowiska Parlamentu Europejskiego. 

To one co roku wyznaczają plaże, które otrzymują ten zaszczytny certyfikat

W Polsce nagrodzono w tym roku 23 plaże.  

Oczywiście limitów tego tytułu nie ma, wiec szkoda, że inne naszym i waszym zdaniem równie czyste plaże w Polsce,  takiego certyfikatu nie otrzymały.  

Najwięcej wyróżnień uzyskały plaże w Trójmieście i na Pomorzu Gdańskim.

Są to plaże: JELITKOWO, SOBIESZEWO, ORLE, STOKI I ŚWIBNO


źródło: archiwum redakcji webcamera.plWyróżniono także plaże Koliba w SOPOCIE na wprost od Molo. 


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl

Następnie od Jastrzębiej Góry po Kołobrzeg, taki certyfikat uzyskała plaża w MIELNIE.


źródło: archiwum redakcji webcamera.plKOŁOBRZEG - wybrzeże zachodnie


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


PLAŻE W DĘBKACH, GRZYBOWIE, DŹWIRZYNIE, DARŁOWIE oraz USTCE.


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl

W tym roku prestiżowe trofeum otrzymały także plaże na zachodnim wybrzeżu tj. PUSTKOWO, POBIEROWO, TRZĘSACZ, DZIWNÓW I DZIWNÓWEK ORAZ PLAŻA W MIĘDZYZDROJACH. 


źródło: archiwum redakcji webcamera.plW rankingu znalazły się również dwie polskie wyspy. Docenione przez jury z Kopenhagi zostały Kąpieliska Morskie Świnoujście - UZNAM oraz Świnoujście - WARSZÓW na wyspie Wolin.


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Za czystość i bezpieczeństwo uznano w tym roku także PLAŻĘ W MIĘDZYWODZIU.


źródło: archiwum redakcji webcamera.pl


Tak więc, wybór PLAŻ z certyfikatem w tym sezonie letnim nad Bałtykiem jest bardzo szeroki.

Można wybierać spośród aż 23 plaż, które podziwiacie codziennie na naszym portalu.


TE PLAŻE WYBRANO W 2019 ROKU - sprawdź 


Czy zgadzacie się z tym rankingiem? Która PLAŻA waszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie? Kto z Was już był na plaży z tym certyfikatem?


Redakcja poleca

Widok na dolny odcinek stoku narciarskiego Master Ski MASTER-ski Tylicz Zieleniec Gryglówka - widok z kamery na stok Zieleniec Sport Arena - Gryglówka - widok z góry Krupówki - Camera on the promenade in Zakopane Zakopane - widok na deptak Krupówki NOWOŚĆ  Widok na ulicę Krupówki w Zakopanem. Turyści spacerujący po malowniczym deptaku zachwycają się tradycyjną góralską architekturą. Miłośnicy zakupów mogą wybrać coś dla siebie w licznych kolorowych straganach. To idealne miejsce by zakupić pamiątkę lub góralskie wyroby rzemieślnicze. Odwiedzając Krupówki warto odwiedzić mieszczące się przy ulicy karczmy i restauracje np. Restauracja-Browar WATRA, a w nich spróbować regionalnych potraw takich jak na przykład kwaśnica, placki po góralsku, moskole czy oscypki. Widok na stok narciarski i kolej z górnej stacji kompleksu Słotwiny Arena w Krynicy Słotwiny Arena - widok z górnej stacji Ujęcie na Turek – miasto i gmina położona w województwie wielkopolskim. Turek - widok na rynek Kamera z widokiem na Rynek Główny Kraków - widok na Rynek Główny  Piękne ujęcie na Rynek Główny Starego Miasta w Krakowie. Na pierwszym planie widzimy w całej okazałości słynne Sukiennice po prawej stronie obrazu Wieżę Ratuszową, a z lewej Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kraków, to perła polskich miast, czaruje niepowtarzalnym duchem historii, kultury i piękna architektury. Dlaczego powinieneś odwiedzić to miasto? Stare miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca pięknymi kamienicami oraz klimatycznymi uliczkami. Warto zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz posłuchać słynnego Hejnału, który rozbrzmiewa z wieży kościoła każdego dnia równo o godz. 12.00. Zamek Królewski na Wawelu to miejsce które trzeba zobaczyć. Będąc na Wzgórzu Wawelskim, możesz zwiedzić pałac królewski, katedrę oraz królewskie krypty. Kraków to miasto, które tętni życiem kulturalnym. Liczne muzea, galerie sztuki, teatry i festiwale zapewniają nieustanne doznania artystyczne. Możesz spróbować autentycznych tradycyjnych pierogów, obwarzanków czy żurku. Tutejsze knajpki i restauracje to prawdziwy raj dla smakoszy. Tętni tu także życie nocne. Dla miłośników zabawy czekają liczne bary, kluby i puby, które kipią pozytywną energią przez całą noc. Kraków to również doskonała baza wypadowa do miejsc o ogromnym znaczeniu historycznym, takich jak obóz Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice czy Zakopane.

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów