Rozmiar trampoliny ogrodowej ma znaczenie - sprawdź, dlaczego

  

Trampoliny ogrodowe różnią się rozmiarem, czyli powierzchnią do skakania. Wybór odpowiedniego rozmiaru trampoliny wpływa zarówno na komfort i bezpieczeństwo skakania, jak również na funkcjonalność ogrodu. Jakie są rozmiary trampolin? I jak duży batut kupić dla dziecka? Podpowiadamy. 

Jakie są rozmiary trampolin ogrodowych?

Rozmiar trampoliny oznacza wielkość powierzchni do skakania. Mata z reguły ma kształt okręgu, chociaż na rynku znaleźć można także prostokątne batuty. Najmniejsze trampoliny ogrodowe mają średnicę 140 cm. Największe mierzą 4-5 metrów, a nawet więcej. Rozmiar podawany jest w stopach (ft), a na polskim rynku dodatkowo w centymetrach, więc średnice to przykładowo 252 cm czy 312 cm. Trampoliny ogrodowe wywodzą się z USA, gdzie jednostką miary jest właśnie stopa (ft). 10 ft odpowiada 312 cm, a 8 ft - 252 cm. 

Trampoliny ogrodowe różnią się rozmiarami
Trampoliny ogrodowe różnią się rozmiarami

Trampolina ogrodowa mała czy duża – jaką wybrać dla dziecka?
Aby wybrać optymalnie dopasowany rozmiar trampoliny, należy wziąć pod uwagę zarówno wiek, wzrost i masę ciała głównych użytkowników, jak również dostępną ilość miejsca na posesji. Trampolina do ogrodu wymaga ustawienia na stabilnym podłożu, nie na pełnym słońcu ani pod drzewami czy niskim dachem. Oczekiwaniom najmłodszych skaczących powinna w pełni sprostać mała trampolina ogrodowa. Z kolei duży model o średnicy powyżej 3 metrów zapewni swobodne akrobacje, efektywny trening i fantastyczną zabawę nastolatkom i dorosłym – Klientom, którzy poszukują trampoliny ogrodowej dla dzieci, najczęściej polecamy modele o średnicy 252 cm lub 312 cm – przyznaje przedstawiciel firmy Dollo, polskiego producenta trampolin – To optymalne rozmiary. Zapewniają wygodę skakania wszystkim członkom rodziny i pasują do większości ogrodów – dodaje. 
Trampolina ogrodowa w jednym z najpopularniejszych rozmiarów (śr. 312 cm)
Trampolina ogrodowa w jednym z najpopularniejszych rozmiarów (śr. 312 cm)

Czym jeszcze różnią się od siebie trampoliny ogrodowe?
Rozmiar to oczywiście nie jedyny czynnik dywersyfikujący segment trampolin ogrodowych. Batuty różnią się także pod względem dopuszczalnego obciążenia. Parametr ten dostarcza konsumentowi informacji o maksymalnej, łącznej wadze osób, które jednocześnie skaczą na batucie. Jeśli dopuszczalne obciążenie zostanie przekroczone, może dojść do uszkodzenia sprężyn, puszczenia szwów na macie, a nawet wygięcia się lub złamania stelaża. Grozi to poważnymi urazami. Różnice w dostępnych na rynku trampolinach tkwią również w jakości wykonania elementów konstrukcji oraz dołączonym wyposażeniu. W zestawie z kupowaną trampoliną może znajdować się m.in. drabinka, siatka ochronna wewnętrzna lub zewnętrzna, pokrowiec czy akcesoria montażowe. 

Na co zwrócić uwagę, kupując trampolinę ogrodową dla dzieci?
Wybierając trampolinę ogrodową dla dzieci, zwróć uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i bezpieczeństwo produktu. Musi on spełniać normy europejskie i posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Dla dzieci przeznaczone są trampoliny ogrodowe z siatką i drabinką. Najlepiej, jeśli siatka ochronna jest wysoka (co najmniej 180 cm), mocowana wewnętrznie, wyposażona w zamykane wejście. Konstrukcja powinna być stabilna, a wszystkie metalowe elementy osłonięte i zabezpieczone przed korozją. Upewnij się, że mata ma lekko chropowatą strukturę. Warto wiedzieć, że tanie trampoliny nie muszą oznaczać kiepskiej jakości. Podobnie najdroższe modele niekoniecznie oferują coś więcej niż znaną markę. O jakości i trwałości batutu sporo powie Ci okres gwarancji.

Trampoliny ogrodowe a certyfikaty bezpieczeństwa
Certyfikat CE oznacza, że trampolina spełnia standardy unijne w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Z kolei TÜV to rozpoznawalny na całym świecie, niemiecki certyfikat bezpieczeństwa. Trampolina może być oznaczona także znakiem GS, który komunikuje, że produkt spełnia znacznie podwyższone normy bezpieczeństwa.


Redakcja poleca

Bielsko-Biała Plac Wolności - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wolności NOWOŚĆ Widok na Promenadę i Plażę w Sarbinowie SARBINOWO - widok na plażę Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego - NOWOŚĆ Bielsko-Biała Plac Wojska Polskiego NOWOŚĆ Kamera prezentuje ujęcie na Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Do Placu od wschodu prowadzi ulica Targowa od zachodu ulica Łukowa. Z północnej strony dotrzemy ulicą Cyniarską, a od południa ogranicza go ulica 11 listopada stanowiąca główny deptak miejski. Kamienice stojące wokół placu powstały w XIX wieku. Są też budynki z początku XX wieku, w tym znana i jedna z najpiękniejszych słynna bielska kamienica „Pod Żabami”. Kamienica ta jest doskonałym przykładem polskiego stylu secesyjnego. Swoją nazwę zawdzięcza rzeźbionemu portalowi. Są na nim dwie żaby, z których jedna trzyma kieliszek opierając się o beczkę, a druga gra na mandolinie. Na Placu znajdują się pomniki Baltazara Gąbki oraz Don Pedra z Krainy Deszczowców. Działające tu słynne Studio Filmów Rysunkowych i Teatr Lalek Banialuka od lat rozwijają wyobraźnie maluchów, a na bajkach szkicowanych w tym studio wychowały się pokolenia Polaków. W innych częściach miasta znajdziemy także pomniki: Bolka i Lolka, Reksia czy Pampaliniego. Widok na piękną, piaszczystą i szeroką plażę w Grzybowie w woj. zachodniopomorskim. Grzybowo - widok na plażę Widok z Kamery na żywo na STARÓWKĘ w Warszawie Warszawa - Rynek Starego Miasta Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Solina Grupa PKL - Zapora Wodna w Solinie  Widok z kamery na Jezioro Solińskie w Bieszczadach. Zapierający dech w piersiach widok ze szczytu wieży widokowej umiejscowionej przy kolei gondolowej PKL Solina. W tej transmisji ukazujemy piękno bieszczadzkiej natury, która łączy się z kunsztem inżynierii w postaci zapory oraz samej kolei.Solina to urokliwa miejscowość położona w polskich Bieszczadach, w województwie podkarpackim. Jej główną atrakcją jest Jezioro Solińskie, które powstało w wyniku spiętrzenia rzeki San na potrzeby elektrowni wodnej. Jezioro Solińskie jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Polsce i jednym z największych w Europie. Tak samo jak jezioro, sama zapora wodna może poszczycić się tytułem największej budowli hydrotechnicznej w kraju. Jej wysokość sięga 81 metrów, natomiast długość to 664 metry. Z turystycznego punktu widzenia Solina to niezwykle atrakcyjne miejsce dla poszukujących kontaktu z naturą, aktywnego wypoczynku oraz pięknych krajobrazów górskich. Oferuje bogatą gamę możliwości rekreacyjnych i zachwyca swoim malowniczym otoczeniem przez cały rok. Powstanie nowoczesnej kolei gondolowej, z której można podziwiać niezwykłe krajobrazy wręcz zmusza do rzucenia wszystkiego i wyjechania w Bieszczady.  Widok z Kamery na trasy zjazdowe na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem Polana Szymoszkowa Kamera w Kołobrzegu z widokiem na plażę Kołobrzeg - widok na plażę zachodnią

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów