Autem po Czechach. Jakie miejsca warto odwiedzić w Republice Czeskiej?

  

Czechy, choć są małym państwem, mają do zaoferowania turystom wiele ciekawych i interesujących atrakcji. Wybierając się w podróż do tego kraju, warto zaplanować swoją podróż i wyznaczyć listę miejsc, do jakich warto się wybrać, a wbrew pozorom jest ich naprawdę wiele! Na wyprawę do Czech warto poświęcić co najmniej kilka dni, a zwiedzanie zacząć... od stolicy!


Praga – stolica Czech

Praga uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata nie bez przyczyny. Miasto to jest pełne pięknych zabytków, a jego architektura wręcz zachwyca. Najczęstszym widokiem pojawiającym się na różnego rodzaju zdjęciach, widokówkach, a nawet magnesach z Pragi jest widok na dzielnicę Pragi - Malá Strana. Dzielnica położna na lewym brzegu rzeki Wietławy, która jest najdłuższą rzeką w Czechach. Do roku 1784 Malá Strana uznawana była, jako samodzielne miasto. Współcześnie jest najbardziej spopularyzowaną dzielnicą Pragi.


Co jeszcze warto zobaczyć w Pradze? Warto zajrzeć na Stare Miasto, Most Karola, przyjrzeć się z bliska Tańczącemu domowi czy zwiedzić Zamek Praski. Praga pełna jest również zabytkowych katedr, bazylik i kościołów, które często odwiedzane są przez miłośników architektonicznych perełek. W Pradze spróbować warto również czeskich potraw, takich jak: smažený sýr, svíčková na smetaně, kapr czy kulajda.


Czechy to nie tylko Praga

Na liście miast, które warto odwiedzić będąc w Czechach, są również: Ołomuniec, Pilzno, Czeski Krumlow, Mikulov czy Kutná Hora, a podczas poruszania się autostradami nie można zapomnieć o wykupieniu i rejestracji winiet – https://electronic-vignettes.com/winiety-czechy/. Czechy to jednak nie tylko architektura. To także góry! Wielu turystów odwiedza Czechy właśnie zimą, aby wolny czas spędzić na stokach narciarskich, a po dniu pełnym aktywności, napić się czeskiego grzanego wina czy herbaty owocowej, która wśród Czechów cieszy się ogromną popularnością. Górskie tereny w Czechach potrafią zaprzeć dech w piersiach. Małe górskie miasteczka to doskonałe miejsca dla turystów, którzy swój urlop chcą spędzić pośród łona natury. To właśnie tam zobaczą piękne pasma górskie, skalne miasta, lasy i doliny.


Jak najlepiej zwiedzać Czechy? Form podróżowania jest wiele, a wszystko zależy od miejsca, z którego przybywamy do Czech. Po Czechach można poruszać się samochodem, kamperem, pociągiem, bądź autobusami. Chcąc zwiedzić jak najwięcej miejsc i podróżować po całych Czechach, do kraju warto przyjechać własnym samochodem, bądź kamperem. Otwiera to przed podróżnymi wiele możliwości i pozwala na zatrzymanie się w wielu miastach i miasteczkach oraz na zaczerpnięcie zwykłego, codziennego życia mieszkańców Czech. Czechy nie są dużym państwem, dzięki czemu bez problemu można zwiedzić je wzdłuż i wszerz, nie poświęcając na to zbyt wielu dni. Każdemu z odwiedzanych miast można poświęcić dzień bądź dwa, a na dłużej zaszyć się w górach, i tam zaczerpnąć świeżego, górskiego powietrza, wybrać się na długi, relaksujący spacer, spróbować swoich sił na stoku narciarskim, zjeść tradycyjny czeski obiad i zasmakować najlepszych czeskich piw. Czechy są krajem zdecydowanie wartym odwiedzenia. To państwo położone w Europie Środkowej pełne jest wielu miejsc, które warto odwiedzić. W Czechach na podróżujących czekają zachwycające dzieła architektury, a na miłośników natury – góry, lasy, doliny, wodospady i jeziora.


Redakcja poleca

TOP 5

Waszych ulubionych kamer

WebCamera Media Sp. z o.o.
ul. św. Filipa 23/4
31-150 Kraków

tel. +48 12 442 01 86

webcamera@webcamera.pl

"WEBCAMERA.PL"
ul. Floriańska 9A
34-120 Andrychów